Silivri'nin yol çalışmaları sürüyor

Silivri Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelinde çalışmalarına devam ediyor.

İstanbul Haberleri 29.07.2020, 08:07 Burak Zihni
Silivri'nin yol çalışmaları sürüyor

Bu kapsamda Temizlik İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince Yolçatı, Küçükkılıçlı, Çeltik, Seymen Mahallesi ve Sanayi Sitesi, Piri Mehmet Paşa Camii etrafında çim biçimi, budama, genel temizlik ve düzenleme çalışmaları gerçekleştirildi. Ayrıca atık alma ve ot biçme faaliyetlerine rutin olarak devam edildi. Bilgi İşlem Müdürlüğü ekiplerince sosyal tesislerde merkezi sistem kurulum işleminin yanı sıra otoparkların devreye alınması için teknik alt yapı çalışmaları gerçekleştirildi.

Açık hava etkinliği

Silivri Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda ise pandemi sürecinde vatandaşların sosyal ve kültürel faaliyetlerden mahrum kalmamaları için açık hava sinema gösterimleri düzenleniyor. Başrollerini Kubilay Aka ve Afra Saraçoğlu’nun yaptığı “Aşk Bu Mu?” adlı film programlı bir şekilde mahalle ve köy meydanlarında sosyal mesafe kurallarına uygun olarak vatandaşlarla buluşturuluyor. Mahalle sakinlerinin yoğun katılımla izlediği sinema gösteriminde, belediye ekiplerince çeşitli ikramlar da yapılıyor. Çalışmalarda çocukları da unutmayan ekipler, “Haydi Çocuklar Dansa” etkinliği ile dans ve müzik eşliğinde çocuklara keyifli anlar yaşatıyor. Dans etkinliğine katılan miniklere çikolatalı süt ve kek ikramı yapılıyor.

Görevimizin başındayız
İlçe genelinde yürütülen çalışmaları yerinde ziyaret eden Silivri Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz, Adil Sokak Parkı, Serçe Sokak Parkı, Ihlamur Korusu, Gündoğdu Sokak Parkı yenileme ve düzenleme çalışmaları, Cumhuriyet Mahallesi Yeni Cami inşaatı, Selimpaşa Mahallesi Şehit Emin İpşir Polis Merkezi Amirliği inşaatı, Yoğurthane ve Ayazma Mevkii asfaltlama çalışmalarında incelemelerde bulundu. Belediye ekiplerince yapılan çalışmaları değerlendiren Başkan Yılmaz, “Saha ekiplerimiz ile Silivri için görevimizin başındayız" diyerek şu ifadelere yer verdi: “Silivri Belediyesi olarak neredeyse ilçemizin her köşesinde ayrı bir çalışmamız var. Pandemiye rağmen gerekli önlemleri alarak sosyal ve kültürel faaliyetlerimize devam ediyoruz. Özellikle köylerimizde yaşayan hemşerilerimiz için açık hava sinema gösterimleri, çocuklar için dans etkinlikleri düzenleyerek sosyal belediyeciliği ilçe merkezinden genele yaymaya devam ediyoruz. İBB ekiplerine destek olmak ve vatandaşlarımızdan gelen talepleri karşılamak adına oluşturduğumuz ilaçlama ekibimiz uçkun ve larvalar ile mücadelesini programlı bir şekilde sürdürüyor. Öte yandan kaçak yapı ile mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Kısacası belediyemiz bünyesinde bulunan tüm ekiplerimiz ile Silivri için görevimizin başındayız."


Yorumlar (1)
Nahid Avşar 2 ay önce
Silivri dediğinizde sadece merkezden ibaret değil birde gümüşyakaya bakalım acaba hangi hizmet geliyor sokaklarda asfalt namına hiç bir şey kalmamış oysa bizde bir vatandaş olarak vergilerimizi ödüyoruz sayın belediye başkanımızı mahallemizin yakından incelenmesi için davet ediyorum kirişhane cad.
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?