Simit için zam talebi! En son 2.5 liraydı...

Son dönemde üzerinden birçok hesap yapılan simit için Hülya Avşar da ”gerekirse simit yiyeceğiz, bugünleri atlatacağız” demişti. Ancak mevcut ücreti yeni zamlanan simitin 4-5 liradan satılması gerektiği düşünülerek yeni tarife talebinde bulunuldu.

Simit için zam talebi! En son 2.5 liraydı...

Simit kaç lira? sorusunun cevabı son günlerde sıkça soruluyor. İstanbul'da en son 2.5 liraydı. Halk Ekmek'te aynı fiyata 2 ekmek alınıyordu. Simite gelen zamla birlikte fiyatı ilk önce 3.5 liraya yükseldi ancak bununla duracak gibi görünmüyor. Şubat ayında 4, martta ise 5 lira seviyelerine gelmesi bekleniyor. Artan maliyetlerin içinden çıkılmaz hale gelmesi nedeniyle Ankara'daki simitçiler zam talebinde bulundu.


 

Yeniden tespit yapılacak


Zam için Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne yazı yollandı. O yazıda 50 kiloluk bir çuval unun 390 liraya çıktığı, 25 kilogramlık susamın ise 850 lira olduğu belirtildi. Yazıda Elektrik, yakıt, personel ve kira artışları kaydedilerek, zam istendi. Simit, açma ve poğaca’nın 4 liraya çıkarılması talep edilen yazıda “Pandemi sürecinin maddi-manevi yorgunluğu, dolar kurunun aşırı değişkenlik göstermesi ve elektrik, su, doğalgaz, personel, kira giderleri ve içinde bulunduğumuz ekonomik şartlar sebebiyle esnafımızın zor şartlarda faaliyet gösterdiği de göz önünde bulundurularak, yeniden fiyat listesinin tespit edilmesi zorunluluğu olmuştur” denildi.


hülya avşar simşt
 


'Gerekirse simit yiyeceğiz' demişti ama...

Simit önce 4 liraya sonra da 5 liraya çıkartılması talep ediliyor. Kısacası simit de yiyemeyeceğiz.Hülya Avşar’ın tepki çeken”gerekirse simit yiyeceğiz, bugünleri atlacağız” sözleri akıllara geliyor ama bu gidişle o simidi de yiyemeyeceğiz galiba.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?