Sivil toplum bilincini ayağa kaldıracağız!

Beylikdüzü Komşuları Derneği, düzenlediği dayanışma gecesiyle birlikte üyeleriyle bir araya geldi. Gecede konuşan Dernek Başkanı Osman Tezemir, “Biz Beylikdüzü Komşuları Derneği olarak dünyadaki sivil toplum bilincini ayağa kaldıracağız. Dayanışmamız herkese örnek olacak” dedi

Sivil toplum bilincini ayağa kaldıracağız!

Beylikdüzü Komşuları Derneği, Yakuplu Kırlangıç Yaşam Alanı'nda düzenlediği dayanışma gecesiyle bir araya geldi. Dernek Başkanı Osman Tezemir'in ev sahipliğini yaptığı geceye; Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Mülayim Demirtaş, AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Günaydın, Gelecek Partisi Beylikdüzü İlçe Başkanı Nevzat Altıtok, AREV Eğitim Vakfı Başkanı Vehbi Orakçı, Beylikdüzü Belediyesi Meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Gecede konuşan Dernek Başkanı Osman Tezemir, katılım sağlayan isimlere teşekkür ederek, “Gördüğünüz gibi durmuyoruz. Tabela derneği olarak doğmadığımızı ve öyle kalmayacağımızı zannedersem şimdiden kanıtladık. Etkinlikler, kampanyalar ve bizi bir arada tutmaya yönelik ne varsa; var gücümüzle çabalayarak hayata geçirmeye çalışıyoruz” dedi.


Komşuluk ilişkilerini güçlendireceğiz
Dernek olarak amaçlarının komşuluk ilişkilerini güçlendirmek olduğunu kaydeden Tezemir, “Bizim yaptığımız şey; komşuluk ilişkilerini güçlendirmek, aynı yerde yaşayıp da birbirimizden uzak kalmamak, yabancılaşmamak; acılarımızı, mutluluklarımızı paylaşmak, yardıma ihtiyacı olan komşularımıza bir nebze de olsa destek olmak; ama bunun da ötesinde aynı zamanda ülkeye hizmet etmektir. Biz yozlaşmış dünyada sivil toplum olma bilincini yeniden ayağa kaldırmaya çalışanlardanız” diye konuştu.

beykomder


Bize destek olun
Sivil topluma katkı verdiklerini ve bu nedenle her kesimin desteğini hak ettiklerini vurgulayan Tezemir, “Sivil toplumun gelişimi, bir ülkenin gelişmişlik seviyesini belirleyen en önemli etkenler arasındadır. Demokrasiyi, insan haklarını, hukuk devleti anlayışını, sosyal adaleti hem kurumlarının doğasında hem de toplumunun ruhunda benimsemeyi hedefleyen hiçbir ülke, bu hedefine sivil toplumun desteği olmaksızın ulaşamaz. Sağlıktan çevreye, hayvan haklarından spora insanların ortak hayal ve hedeflerine yönelik nice proje ve girişim, gece gündüz demeden çalışan insanların ortak değerleriyle yürütülüyor. Bu insanları bir araya getiren değerler, toplumsal bir destekle karşılandığında ulaşılmak istenen hedeflerin yolu kısalıyor, hedefe ulaşma hızı artıyor. Bu nedenle şuan burada bulunan ve beni dinleyen herkese çağrım, bizim gibi cesur ve tutkulu insanlara destek vermeleridir” ifadelerini kullandı.


Emek vermeye devam edeceğiz
Beylikdüzü için emek vermeye devam edeceklerinin altını çizen Osman Tezemir, “Unutmamak gerekir ki, biz kendi ilçemizde elimizi taşın altına koyduk ve emek vermeye de devam edeceğiz. Etkiyi büyütmek ve geliştirmek hepimizin sorumluluğu” şeklinde konuştu.
 

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138