Tam bir rezalet

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir an önce seçime gidilmesi lazım. Niye milletin iradesinden korkuyoruz, milletten korkulur mu? Referandum diyorsun, ne referandumu kardeşim, getiriyorsan getir referandumu, millet seçim istiyor mu istemiyor mu? Devleti çetelere teslim eden insana ben nasıl güveneceğim? Olmaz, tam bir rezalet! Düzelteceğiz, düzelteceğiz" dedi.

Tam bir rezalet

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Meclis Başkanlarından Hüsamettin Cindoruk’u ziyaretinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili uzlaşma zemini olmazsa Cumhur İttifakı olarak referanduma gitmeyi planladıkları mesajına ve diğer sorulara ilişkin Kılıçdaroğlu, "Erdoğan önce şunu düşünsün; ya mutfaklarda yangın var. Ya insanlar perişan vaziyette, sen önce bunların derdini çözebilecek misin, çözmeyecek misin? Çözme yeteneği yok, ülkeyi yönetme yeteneği yok, artık bunu tümüyle kaybetmiş vaziyette ve Erdoğan ülkenin başına neredeyse bir felaket olarak çökmüş durumda" dedi.

Yazıktır, günahtır!

Bir an önce seçime gidilmesi gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Niye milletin iradesinden korkuyoruz, milletten korkulur mu? Referandum diyorsun, ne referandumu kardeşim? Getiriyorsan getir referandum (u) millet seçim istiyor mu istemiyor mu? Yapalım referandumu, millet seçim istiyorsa seçime gidelim. Hayır, millet seçim istemiyoruz diyorsa seçime gitmeyelim. Çünkü geçen hergün toplumun sırtına yeni yükler getiriyor. Türkiye giderek dünyada yalnızlaşıyor. Yazıktır, günahtır biz bu ülkeyi, sıradan bir ülke halinde göremeyiz. Milli mücadele veren bir devlet, milli mücadele veren bir halk bu pozisyonda olamamalı. İnsanlar yoksul olmamalı, insanlar aç olmamalı. Binlerce çocuk yatağa aç girmemeli. Devleti çetelere teslim eden insana ben nasıl güveneceğim? Çetelerden yetki isteyen bir insana ben nasıl güveneceğim? Olmaz, tam bir rezalet! Düzelteceğiz, düzelteceğiz" değerlendirmesini yaptı.

Niye istifa etsin ki?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında ortaya atılan iddiarı da değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Niye istifa etsin ki? Niye istifa etsin. En tepedeki insan destek veriyor, Bahçeli de destek veriyor, mafya da destek veriyor. Üç ortak var Cumhur İttifakı'nın üç ortağı var; AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, mafya. Mafyanın sözcülüğünü yapanlar zaten bunlar. Mafya bildiri yayınlıyor, ‘biz bunları destekliyoruz' diye. Onu da herkes bir anlamda görüyor niye istifa etsin ki zaten, mafyanın desteğini alan bir insan istifa mı eder? Etmez" dedi. Kılıçdaroğlu, Orgazine Suç Örgütü Lideri Sedat Peker'in Süleyman Soylu hakkında ileri sürdüğü iddialara ilişkin de, “Biz araştıracağız, biz araştıracağız” dedi.

Yorumlar (0)