Trabzon Beykoz'da!

Beykoz’da, Anadolu’nun kardeşlik ve doğa manzaralarının sergilendiği, ilçedeki birlik ve beraberliğin güçlendiği “Beykoz Yöre Buluşmaları”nda Karadeniz’in güzel ve kadim şehri Trabzon tanıtıldı

Trabzon Beykoz'da!

Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Yöre Buluşmaları’nda, Ordu, Giresun, Kastamonu ve Rizeli hemşehrilerin buluşup kaynaştığı akşamların ardından Trabzonlu hemşehriler bir araya geldi.


Kavacık Yaşam Merkezi’nde düzenlenen geceye Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Trabzonlular Derneği Başkanı Erdal Uzuner, AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, belediye meclis üyeleri, ilçedeki sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve köy dernek başkanları iştirak etti. Beykozlu Trabzonluların memleket hasreti giderdiği program kokteyl ikramıyla başladı. Ata topraklarına dair güzelliklerinin konuşulduğu gecede yöreye özgü kemençe havaları çalındı. Buluşmada hemşehrileriyle yakından ilgilenen Başkan Murat Aydın, ilçe temsilcisi bulunan her yöreye özel hazırlanan “Beykoz’un Renkleri” belgesel çalışmasına dair görüş ve önerileri aldı. Ardından davetlilerin köy manzaraları eşliğinde memleket yolculuğu yaptığı “Beykoz’un Renkleri” Belgeseli’nden kesitler gösterildi.


 

Ülkemize katkı sağlıyoruz

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın programda yaptığı konuşmada yöre buluşmalarıyla yeni nesillerin ata topraklarıyla bağ kurmasına vesile olduklarını ve ülkenin birlik ve beraberliğine katkıda bulunduklarını belirterek, Beykoz’un Renkleri belgeselinin hazırlanmasında destek veren tüm derneklere teşekkür etti. Beykoz Trabzonlular Derneği Başkanı Erdal Uzuner, ve köy dernekleri başkanları tek tek söz alarak, kültürlerinin yaşatılması ve tanıtılmasına verdiği destek için Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’a teşekkür etti.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?