TSİİS Başkanı Nihat Güler: Olumlu adımları takdir ediyoruz

Tüm Spor İşletmeleri İşveren Sendikası (TSİİS) Başkanı Nihat Güler, esnafa verilecek olan 3 bin TL ve 5 bin TL desteğin spor salonları ve spor camiasına bir nebze olsun nefes aldıracağını belirterek, "Spor sektörü adına hükümetimiz tarafından atılan olumlu adımları takdirle karşılıyor ve teşekkür ediyoruz” dedi

TSİİS Başkanı Nihat Güler: Olumlu adımları takdir ediyoruz

Spor salonları ve işletmelerin pek çok sorunu olduğunu vurgulayan Tüm Spor İşletmeleri İşveren Sendikası (TSİİS) Başkanı Nihat Güler, pandeminin yükünü çok ağır hissettiklerini, özellikle metrekare bazında büyük oldukları için diğer sektörlere ve esnafa göre masraf ve işletme giderlerinin daha fazla olduğunu ve yüksek kiralar ödediklerini hatırlattı. Damga'ya konuşan Güler, "Şu anda yüzlerce meslektaşımız, dükkan sahiplerinin kira baskısı ile karşı karşıya. Acil bir şekilde kiralarla ilgili formül geliştirilmeli. Özellikle salgın, deprem ve mücbir sebep durumunda kiraların ödenmesi durdurulmalıdır ya da dükkanı kullandığınız kadar kira ödemesi yapabilmeli. Bu yönde yasal düzenleme şart çünkü bu sadece bizimle değil yaklaşık 250 bin işletme ve hizmet sektörü esnafının karşı karşıya kaldığı önemli bir konudur" açıklamasında bulundu.


Aşıda öncelik isteyeceğiz

"Spor salonları sektörü kapalı, gelirlerinin durmuş ve hizmet vermemiz geçici bir süre ile askıya alınmasına rağmen başta dükkan sahipleri, devlete olan yükümlülüklerimiz ve üyelerimize olan yükümlülüklerimiz devam etmektedir" diyen Güler, "Pandeminin yükünün paydaşlarımıza dağıtılması gerekmektedir. Hiçbir dükkan sahibinin, resmi kurumların ve spor salonlarından üyelik alan vatandaşlarımızın pandeminin faturasını, sıkıntısını ve zararını sadece spor salonlarına yüklemeye hakkı yok" ifadelerini kullandı. Pandeminin kaynağının ve mücadelesinin sektörle ilgili bir sorun olmadığını savunan Güler, kapatmaların da devlet tarafından kararnamelerle gerçekleştiğini hatırlatarak paydaşlardan sabır ve anlayış beklediklerini söyledi. Spor salonlarının aşı önceliğine alınan sektörler arasına alınması gerektiğini de savunan Güler, "Bu konuda önümüzdeki günlerde girişimde bulunacağız. Madem riskli meslekler arasında görünüp faaliyetimize ara veriliyorsa aşılamada da öncelik verilmesini talep edeceğiz" diye konuştu.

MÜGE YÜCETÜRK

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138