Tülin Şahin'e hapis şoku

Portekizli iş insanı Pedro de Noronha ile kızının annesi eski manken Tülin Şahin arasında sular durulmuyor.

Tülin Şahin'e hapis şoku

Pedro de Noronha, mahkemece kendisine verilen kızıyla şahsi ilişki tesisi kararına Tülin Şahini'n uymadığı, çocuğunu kendisine göstermeyerek velayet haklarını kötüye kullandığı gerekçesiyle 6 aya kadar zorlama hapsi ile cezalandırılmasını isteyerek dava açtı. Portekizli iş insanı Pedro de Noronha, avukatı Sibel Engin aracılığıyla Beykoz İcra Ceza Mahkemesi’ne hapis cezası talepli açtığı davanın dilekçesinde Tülin Şahin’in kızının babasının yüzünü unutması amacıyla göstermediğini ileri sürdü.


Ayda 4 gün 4 saat

Dilekçede, Pedro de Noronha’nın Beykoz Aile Mahkemesi’nden aldığı kişisel ilişki tesisine yönelik karar hatırlatılarak, Pedro de Noronha’nın her ayın ilk 4 günü veya bir ay önceden haber vermek kaydıyla ayın istediği 4 günü ve tüm noel tatillerinde kızı ile kendi yaşam alanlarında görüşebileceği, haftada bir gün 10 dakika kızını görüntülü görebileceği belirtildi. Ayrıca eski manken Tülin Şahin’in açtığı karşı davada Noronha’dan kızı için istediği aylık 75 bin TL nafaka ile Siena’nın soyadının Şahin olarak değiştirilmesini talep ettiği, mahkemenin Siena için aylık 30 bin TL nafaka verdiği, soyadı değişikliğinin ise reddedildiği hatırlatıldı. Dilekçede, Noronha’nın Türkiye’de işi olmamasına rağmen kızını görmek için 2020 Eylül’ünden beri geldiği, Türkiye’ye bir daha gelemeyeceğini söylediğini, Şahin’in kendisini Türkiye’den etmekle tehdit ettiği, Şahin’in evliliğinin sahte olduğu ortaya çıkmasından sonra kariyerini kurtarmaya çalıştığı iddiaları yer aldı


Babasından kaçırıyor

Dava dilekçesinde Tülin Şahin’in kızını kaçırmaya çalışmakla suçladığı Noronha’dan kızını kaçırdığı ileri sürüldü. Mahkemenin kişisel ilişki tesisi nedeniyle kızını görmesini engelleyen Tülin Şahin hakkında icra müdürlüğünden çocuk teslimi ve çocukla kişisel ilişki tesisi için icra takibi başlatıldığı belirtildi. Şahin’in çocuğu göstermemek için evden ayrıldığı ve tutanak altına alındığı dilekçede anlatıldı. Noronha’nın mahkemenin verdiği her karara uyduğunun yer aldığı dava dilekçesinde avukat Sibel Engin, “Tülin Şahin müşterek çocuğun babasının yüzünü unutması için müvekkilimden kaçırmakla kalmamakta, aynı zamanda yine mahkemece verilen kararda belirtilen haftanın bir günü 10 dakika ile sınırlı olan Pedro’nun kızı ile olan görüntülü görüşme yoluyla şahsi ilişki kararını ihlal etmektedir” dedi. Tülin Şahin’in mahkeme kararlarına uymadığının yer aldığı dilekçede, şüpheli anne basına gerçeğe aykırı bilgiler sızdırarak, Noronha’nın kızını kaçıracağını ve kızının babasına karşı linç kampanyası uygulatmaya çalıştığı, kızının çıkarları doğrultusunda kullanmakta olduğu iddia edildi.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?