Volkan Yılmaz: Laf değil iş üretiyoruz!

Basın Bayramı nedeniyle Silivri'de görev yapan yerel gazetecilerle bir araya gelen Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Siyasi gücümüzü basın mensupları üzerinde bir baskı oluşturmak için kullanmadık, kullanmayacağız. Biz Silivri için çalışıyoruz. Laf değil iş üretiyoruz” dedi

İstanbul Haberleri 27.07.2022, 13:05 27.07.2022, 13:06 Burak ZİHNİ
Volkan Yılmaz: Laf değil iş üretiyoruz!

Silivri Belediyesi, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle sadece Silivri'de görev yapan yerel gazeteciler için kahvaltılı bir program düzenledi. Olta Restaurant’ta düzenlenen toplantıda Silivri Belediyesinin icraatlarını anlatan Volkan Yılmaz, ilçedeki tarihi yapıların restorasyonlarından sosyal belediyecilik faaliyetlerine, teknopark çalışmalarından belediyenin mali yapısına kadar pek çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.


Silivri için çalışıyoruz

Buluşma toplantısının açılışında bir giriş konuşması yapan Yılmaz, “Bildiğiniz üzere 24 Temmuz 1908’de basından sansürün kaldırılması nedeniyle her yıl bu tarih Basın Bayramı olarak kutlanıyor. Ben konuşmama siz değerli yerel basın mensuplarımızın nezdinde tüm basın çalışanlarımızın bayramını tebrik ederek başlamak istiyorum. Bazen bizi eleştirenler de oluyor. Bu eleştirilerde katılmadığımız konular oluyor ama o eleştirilerin içerisinden haklı olan noktaları alarak bir durum değerlendirmesi yapabiliyoruz. Bizim duruşumuz net. Siyasi gücümüzü basın mensupları üzerinde bir baskı oluşturmak için kullanmadık, kullanmayacağız. Biz Silivri için çalışıyoruz. Laf değil iş üretiyoruz. Pandemi koşulları ve ekonomik şartlara rağmen Silivri’nin ne kadar değiştiğini ne kadar geliştiğini herkes görüyor. Şu ana kadar siyasi çekişmelerden uzak durarak, çok çalışarak, çok inat ederek, çok takip ederek ilçemizin birçok kronik sorununu çözdük. Yaptığımız projeler ve çalışmalar Türkiye’de birçok belediyeye örnek oluyor. Biz de bununla gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.Dikkate almayacağız

Toplantının soru cevap bölümünde bir basın mensubunun, belediye hakkındaki bazı iddialara cevap vermeyi düşünüp düşünmediğini sorması üzerine Yılmaz, “Bize atalarımızdan gelen ‘Sükût ikrardan gelir’ diye bir söz var. Yani sessizseniz bu kabul ettiğiniz anlamına gelir. Ancak bizim sessizliğimiz bundan kaynaklı değil. Bizim sessizliğimiz asaletimizden geliyor. Her söylenen kelimeye verecek bir cevabımız tabii ki var ama önce lafa bakıyoruz laf mı diye, bir de lafı söyleyene bakıyoruz adam mı diye! Onun için biz tamamen bir yerlerden beslenen, Silivri Belediyesi'nin yaptığı iyi şeyleri hazmedemeyen, siyasi birtakım çevrelerin tasmasını elinde gezdirdiği bu kişilerin asılsız iddialarına cevap da vermeyeceğiz, onları dikkate de almayacağız” dedi. 


Hiçbir yere gitmiyorum

Toplantıya katılan bir gazeteci Başkan Yılmaz’a “2023 genel seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın kaybetmesi durumunda sizin burada siyasi şansınızın azalacağı iddia ediliyor. Sizin bu konuya bakış açınız nedir?” diye sordu. Soruya yanıt veren Yılmaz, “İş öyle bir noktaya geldi ki; bizi kendine siyasi rakip olarak görenler, siyasi hayatlarını devam ettirebilmek için bir senaryo hali içindeler. ‘Volkan Yılmaz Büyükçekmece’ye gidecek. Volkan Yılmaz milletvekili adayı olacak, İBB başkan adayı olacak’ gibi iddialar ortaya atıyorlar. Şimdi de 2023 seçimleriyle ilgili bir fal açıyorlar. Hiçbiri ‘Biz Volkan Yılmaz’ın karşısına aslanlar gibi çıkacak ve yapacaklarımızı anlatacağız. Onun yapmadıklarını, yanlış yaptıklarını eleştireceğiz ve seçimi kazanacağız’ diyemiyor. Hep benim buradan gitme halim üzerine planlarını yapmışlar. O abdestle daha çok namaz kılarlar. Merak etmesinler ben hiçbir yere gitmeyeceğim” diye meydan okudu.

Yorumlar (0)