Yazın keyfini çıkaracaklar

Başakşehir’de, dolu dolu yaz etkinlikleri 15 Haziran’da başlıyor. Yaz boyunca Başakşehirlilerin gönüllerince eğleneceğini söyleyen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Üç ay boyunca komşularımız unutamayacakları, her anı eğlence dolu bir yaz dönemi geçirecek” dedi

İstanbul Haberleri 06.06.2022, 18:23
Yazın keyfini çıkaracaklar

Başakşehir Belediyesi, birbirinden farklı konseptlerle hazırladığı etikliklerle yaz aylarına damgasını vuracak. Yazlık sinemalardan çocuk şenliklerine, sosyal ve kültürel etkinliklerden şehir dışı gezilere kadar eğlenceli etkinlikler, 3 ay boyunca Başakşehirlilerle buluşturulacak. Haziran, temmuz ve ağustos aylarında her yaş grubuna özel etkinliklerin olacağını belirten Başkan Kartoğlu, “Bu sene çok daha güzel ve çok daha kapsamlı bir yaz etkinliği takvimi hazırladık. 15, 16 ve 17 Haziran’da Başakşehir Millet Bahçesi, Sular Vadisi ve Bahçeşehir Gölet’te ‘Yaza Merhaba’ etkinliğimiz ile açılışımızı yapıyoruz. Her yaz döneminde olduğu gibi bu yaz döneminde de çocuklarımızı harika etkinlikler bekliyor. Bir yanda sahne gösterileri diğer yanda Başakgiller, jonglör, palyaço ve daha fazlası olacak” ifadelerini kullandı.

Her gün farklı bir etkinlik


Yazlık sinema ve hafta sonu konserlerinin de kaldığı yerden devam edeceğini söyleyen Başkan Kartoğlu, “Haftanın her günü etkinliğimiz olacak. Komşularımızın çok sevdiği Çaya Geldik’e başladık bile. Şamlar Tabiat Parkı’nda Konu Komşu Pikniği yapacak, geçmiş ile gelecek arasına köprü olacağımız kültür gezileri düzenleyeceğiz. Açık havanın keyfini birlikte çıkaracağımız tekne turlarımıza da başlıyoruz” şeklinde konuştu.
 

Komşularımız davetli
Başakşehir’in dört bir yanında etkinliklerin olacağını ifade eden Başkan Kartoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Gezici ‘Bisikletçi Amca’ ile çocuklarımızın bisikletlerini tamir edecek, gezici çay ocağı ile çay ocağı olmayan camilerimizin yaz boyunca misafiri olacağız. Çocuklarımız yeni İHA’lar, Akıncı’lar tasarlasın diye, İstanbul Hava Müzesi’ni birlikte keşfedeceğiz. Tüm komşularımı yaz etkinliklerimize katılmaya davet ediyorum.”

Yorumlar (0)