Yedi renk tek yürek

İstanbul Mardinliler Derneği tarafından projelendirilen Cumhuriyet Şöleni programı bir Türkiye projesine dönüştü. Başkanlığını Ömer Erdoğan’ın yaptığı Yedi Renk Tek Yürek Platformu proje ortağı olarak dahil olmasıyla birlikte Türkiye'nin 81 iline ait Vakıf dernek konfederasyon ve federasyonların bu çalışmada yer alması kararlaştırıldı.

Yedi renk tek yürek

Ev sahipliğini MARDİNDER Genel Başkanı Nedim Kaya'nın yaptığı buluşmada, birlik ve beraberlik mesajları verildi. Kaya, “Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan bu projenin bizler sadece hizmetkarlarıyız. Cumhuriyetimizin kuruluşunu büyük bir coşku ile kutlayacağız. Renklerimiz farklı olsa da Cumhuriyet çatısı altında duruşlarımız aynıdır. İlk defa bir STK tarafndan organize edilecek olan bu bütünleştirici ve buram buram Cumhuriyet kokan çalışmada olmanın gururunu yaşıyorum. Ülkemizin hakikaten gurur vesilesi olan STK temsilcileri ile bugün bir arada olmak ve birlikte el ele bir projeyi yönetmek ayrı bir onurdur. Bu vesile ile başta 7 Renk Tek Yürek Platformumuzun kıymetli Başkanı saygıdeğer abim Ömer Erdoğan’a, platformun her bir üyesine ve diğer kuruluşlarımıza bütün kalbimle teşekkür ediyorum. Bizler birlikte güzeliz ve birlikte kalmaya devam edeceğiz” dedi.


Bir Türkiye projesi

Mardinder Genel Başkanı Nedim Kaya’nın ardından söz alan Yedi Renk Tek Yürek Platformu Başkanı Ömer Erdoğan ise “Böylesine özel, anlamlı ve olması gereken bir projeyi hazırladıkları için MARDİNDER yönetimine teşekkür ediyorum. Bu proje bir Türkiye projesidir. Cumhuriyete sahip çıkma ve hizmet etme zorunluluğumuzdur. Bu proje Bütün Türk Milletinin sarsılmaz bütünlüğünü birkez daha ortaya koyarak, dosta güven, düşmana korku veren bir duruş projesidir. Zihniyetlerimiz farklı olsada, zihinlerimiz Türkiye’dir. Bu nedenle bütün katılımcılarımızla birlikte bu taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyacağız. MARDİNDER bu projeyi başlattı, bizlerde finalleştireceğiz” açıklamasını yaptı.

mardinder

mardinder

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?