Zor da olsa başardık!

22’inci kez gerçekleşen Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali Büyükçekmece’de görsel şölen yaşattı. Festival kapsamında gerçekleşen sergi açılışan aktılan Hasan Akgün, "Bu festivali geçen sene ve bu sene zor şartlarda da olsa yapmayı başardık. Başarmaya devam ediyoruz" dedi

Zor da olsa başardık!

Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali renkli dans gösterileri, kukla gösterileri ve müzik dinletileri ile Büyükçekmeceliler tarafından büyük ilgi gördü. 22 senedir devam eden Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nde "Hurda Metal Heykel", "Velvet Art", "Cam Üfleme Sanatı-Opalin Objeler Sergisi" ve "Zaman Zaman Saat Koleksiyonu" sergilerinin açılışı Büyükçekmece Belediyesi Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün tarafından gerçekleştirildi. Sergileri tek tek ziyaret eden Başkan Akgün festivale katkılarından dolayı tüm sanatseverlere teşekkür etti.


Başarmaya devam ediyoruz

Başkan Akgün açılış konuşmasında, "Sevgili sanatseverler, sevgili Büyükçekmece halkı ve 65 ülkenin temsilcileri olarak bu zor şartlarda Büyükçekmece’de 22’inci Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nde bir araya gelen dostlar hepiniz hoş geldiniz" ifadelerini kullanarak, "Zor şartlara rağmen hem 2021’de hem de 2020’de uluslararası oyun kazanan Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin kesintiye uğramadan devam etmesini sağlamak için Dünya Festivaller Birliği’nin CIOFF ve FIDAF’ın koyduğu ölçülerde ve Dünya Sağlık Teşkilatı’nın ülkemizdeki bilim kurullarının koymuş oldukları prensipler içerisinde bu festivali geçen sene ve bu sene zor şartlarda da olsa yapmayı başardık. Başarmaya devam ediyoruz. Bunun altındaki imza önce ülkelerinden kalkıp bu zor şartlarda buraya gelenlere aittir. Sonra Büyükçekmece ailemin, sonra da Sivil Toplum Kuruluşları ve Büyükçekmece Belediye çalışanlarına ve Meclis üyelerimize hepimize aittir. Bu nedenle emeği geçen herkesi kutluyorum" dedi.


Sosyal mesafeye dikkat

Başkan Akgün herkesin maske ve sosyal mesafe konusunda dikkat etmesi gerektiğini vurgulayarak "Taksim Meydanı’nda başlattığımız festivalin resmi açılışını akşam yapacağız. Bu süreç içerisinde herkesin önce kendini korumasını diliyorum. Sosyal mesafe ve maske asla ihmal etmeyiniz. Çünkü şartlar ağırlaşıyor. Misafir sayımız her sene olduğu gibi 2 bin kişi değil. 400, 350 kişi. Bu nedenle işimiz daha kolay" diye konuştu.

Yorumlar (0)