Kadıköy Belediyesi'nde grev sona erdi! En düşük işçi maaşı 5 bin 275 TL

16 Şubat’ta greve başlayan Kadıköy Belediyesi işçileri, ilçedeki çöpleri toplamama kararı almıştı. Bu gün Kadıköy Belediyesi ve DİSK Genel-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeyle, Kadıköy Belediyesi'nde en düşük işçi maaşı, aylık net 5 bin 275 TL olarak belirlendi.

Kadıköy Haberleri 18.02.2021, 14:16 Gül Sert
Kadıköy Belediyesi'nde grev sona erdi! En düşük işçi maaşı 5 bin 275 TL

Kadıköy Belediyesi ile DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle 16 Şubat'ta işçiler greve başladı. 2 gün süren grev bu gün sona erdi.  Belediye ile sendika arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı ve Kadıköy Belediyesi'nde en düşük işçi maaşı, aylık net 5 bin 275 TL olarak belirlendi.

Kadıköy Belediyesi ve DİSK Genel-İş Sendikası arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. Sözleşmeyle, Kadıköy Belediyesi'nde en düşük işçi maaşı, aylık net 5 bin 275 TL olarak belirlendi.

Kadıköy Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, DİSK Genel-İş Sendikası ile sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin anlaşma ile sonuçlandığı bildirildi. Açıklamada, “İmzalanan sözleşmeyle, Kadıköy Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı, ikramiyeler ve yıllık ödenen sosyal yardımlar hariç; aylık net 5 bin 275 TL olarak belirlenmiştir” denildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?