21.06.2021, 05:32

Kağıthane’de sit alanına 2 bin metrekare bodrum katlı halı saha

Geçtiğimiz hafta “kimsesizlerin kimsesi” sayfamızda, Kağıthanelilerin Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’e Eyüp Sultan Caddesi üzerinde bulunan sit alanına yapılan inşaatın durdurulması çağrısını gündeme getirmiştik.

kağıthane sit alanı halı saha


Ardından konu Kağıthane meclis gündemine taşınmış, CHP Belediye Meclis Grup Başkanvekili Bülent Karakaş ve İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Ercan Eşsizoğlu; Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’e sit alanına yapılan inşaatı sormuştu. Öztekin, yapılan kaçak inşaatı kabul ederek inşaat alanına hafriyat döküldüğünü ifade etmişti.

Öztekin, sit alanına yapılan inşaatı şimdilik durdurmuş. Durdurmuş durdurmasına da sit alanı üzerindeki halı saha 1 metre 20 cm yükseltilmiş. Sahanın altına 4 metre yüksekliğinde ve 2000 metrekare büyüklüğünde bir bodrum katı yapılmış. Halı saha giriş çıkışları duvar örülerek kapatılmış. 2000 metrekare olan kaçak bodrum katının şimdilik ne yapılacağı bilinmiyor. İlerleyen zamanlarda ne olacağını hep birlikte göreceğiz.

Mevlüt Başkan, Kâğıthaneliler şimdilik kaçak inşaatı durdurduğunuzdan dolayı size teşekkür ederken beklentilerini şöyle sıralıyorlar: "6 aydır sit alanı üzerinde devam eden kaçak inşaata izin veren belediyenin ilgili müdürlükleri hakkında gerekli adli soruşturma yapılacak mı?"

Mevlüt Başkan, CHP ve İYİ Partili ilçe başkanlarıyla birlikte meclis üyeleri de bu işin peşini bırakmayacaklarının altını çizerek "AKP’li Başkan Kâğıthanelileri bu suça ortak edemeyecek" diyorlar. Benden söylemesi.

BEYKOZ KIZILAY ŞUBESİ VE ÜMRANİYE TAKSİ DURKALARI

kızılay sadettin çay

‘Bu işte bir çapanoğlu var’ demiştik.

Ve Ümraniye Belediyesi sınırları içinde bulunan taksi duraklarını yenilemeyi Beykoz Kızılay şubesinin kendisine vazife edindiğinden bahsetmiştik. Bahsetmesine bahsetmiştik de kimseden ses yok. Herkes sağır ve dilsiz olmuş.

Ardından konuyla ilgili bilgi alma kapsamında Ümraniye Belediyesi’nin ilgili birimlerini aramıştım. Yetkililere, Beykoz Kızılay şubesinin Ümraniye ilçe sınırları içinde bulunan taksi duraklarını yenileme olayını sorunca herkes telefonu sizi şu birim bilgilendirecek diye bir diğer birime aktarıyor. Sabırla bekliyorum, dakikalar dakikaları kovalıyor, sonunda hat santralden düşüyor. Bir daha, bir daha arıyorum sonuç aynı. Dön dolaş…

Beykoz Kızılay’ında da farklı bir durum yok. Orada da kapı duvar. Bilgi verebilecek bir sorumlu yok. Bu durum insanda derin bir kuşku uyandırıyor.

Bu kuşkular haliyle insanın içerisindeki merakı daha da büyüterek acaba sorularını ardı ardına getiriyor.

Kızılay’ın Beykoz şubesi hakkında yaptığım küçük bir araştırma sonucu ulaştığım bilgilerse insanı hayretler içinde bırakacak cinsten. Kızılay’da da bu yapılırsa memlekette her şeyin çivisi çıkmış demekten başka bir şey diyemiyorsun.

Ne mi olmuş?

Anlatayım: Geçtiğimiz aylarda içlerinde iş insanı Remzi Gür’ün de bulunduğu Sadettin Çay’ın başkanlığındaki Beykoz Kızılay yönetimi, Kızılay Genel Merkezi tarafından görevleri başındayken usulsüzlük ve haksız kazanç sağladıkları iddiaları gerekçe gösterilerek görevden alınmışlar.

Başkan Sadettin Çay’ın sahibi olduğu Qadraj Kafe’den pandemi nedeniyle sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü yurttaşlara dağıtılmak üzere sabah kahvaltıları ve yemek alındığı ileri sürülmüş. Beykozlular da yaşanan bu olaya tepki göstererek Cimer’e şikâyetlerde bulunmuşlar.

Bakalım bu Ümraniye Belediyesi, Beykoz Kızılay’ı ve taksi durakları meselesinin altından neler çıkacak. Kimsesizlerin kimsesi olarak olayın takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (0)