Çıkar ve menfaat üzerine kurulu "ülkeler arası ilişkiler"de öteden beri, bir tarafın daima kazandığı, diğer tarafın hep kaybettiği bilinen bir gerçektir. Ekonomik ilişkilerin temelinde "tek taraflı kazanç" ilkesi, dünyanın dengesini allak bullak etmiş, böylece herkesin şikayettçi olduğu bugünkü "sömürü düzeni" hakim olmuştur.
**
Ülkeler arası tüm ilişkilerde sömürüye engel teşkil edecek unsurlardan "aidiyetler" yakın geçmişte fonksiyoner bir rol oynamış olsa da; genelde sonuç hiç değişmemiş, ezilen halklar daha da çoğalmıştır. Çeşitli inanç aidiyetleri, ekonomik, askeri, siyasi stratejik birliktelikler umulan menfaatleri kurucu lehine düzenlediği için ; genel prensip (sömürü düzeni) sahibi adına yarar, karşı bloğa zarar üretmiştir. Günümüz dünyası tam da bu durumda...
**"
Yeni dünya düzeni" arayışları ve bu düzenin yerleşik hale getirilebilmesi için, siyonist/emperyalist global güçlerin çeşitli coğrafyalar üzerindeki vahşi uygulamaları içinde yaşamaktayız. Kendileriyle stratejik hatta ekonomik ortaklıklar kurduğumuz, bize menfaat ve koruma sağlamayı kabul etmiş ülkeler, Nato ve AB gibi güçler bizi korumak bir yana; devletimizi yıkmaya, parçalamaya, böylece ülkemiz ve bölgemizin zenginliklerini sömürmeye devam etmek istiyorlar. Bu nedenlerle üstümüze geliyorlar. Bunun için Türk Milleti bugün "yeniden diriliş" mücadelesi vermektedir.
**
TSK'nın bugün, sadece PKK, PYD, YPG, DEAŞ ve THKP-C vb. örgütlerle mücadele 

ettiğini sanmak; asıl büyük tehlikeyi görememek ve mücadeleyi kaybetmek anlamına gelir. Türkiye, aslında Haç-Hilal savaşı vermektedir. Şu an yapılmakta olan, küçük çaplı üçüncü dünya savaşıdır. Neo-con baronları, derin ABD ve Siyonist Yahudilerle savaşıyoruz. Konu bir kaç cümleyle bitecek kadar basit değil. "Büyük İsrail, Büyük Ermenistan, Büyük Kürdistan" projeleri var... Dünyada, sahipsiz toprak parçası olmadığına göre ; bu projeler hangi topraklar üzerinde gerçekleştirilecek? Bunların gerçekleşmesi bizim yok edilmemiz demek...
Son yıllarda, yukardaki güçlerin bahse konu ettiğimiz zülum ve sömürülerine karşı koyan bir tek ülke ve lider var: O da ; Türkiye ve Lideridir. Global güçlerin enperyalist emellerine karşı çıktığını, onların planlarını dünyaya açıklayarak bozduğunu görürken, toparlanması halinde tarih sahnesinde yeniden "oyun kurucu" olup ; Siyonist/emperyalist hedeflerinin tamamını yok edeceğini biliyorlar. Türkiye dış dünya ile ilişkilerinde şu ana kadar hiç uygulama alanı bulamamış olan " kazan kazan " modelini keşfederek bu güçlerin karşısına çıktı. Sadece bu model bile düşmanlarımızı çıldırtmaya yetti.
**
Türkiye bununla da kalmadı, dünyadaki 10 büyük projeden 6 tanesini kendisi yapmakta. Asya ve Afrika'da yepyeni ilişkiler ve pazarlar kurmakta, kurmaya da devam etmektedir. "Kazan kazan" modeli "hakça bölüşüm"ü vaad ettiği için Afrika ve Asya Ülkeleri yüzlerini bize çevirdiler. Ecnebi (!) bunu nasıl hazmetsin?
**
Türkiye, bunları yapmakla yetiniyor mu ? Elbette, hayır.Savunma Sanayii'nde Türk beyinlerinin geliştirdiği silahlar, tarımda, hayvancılıkta, ekonomide, hülasa ; her alanda büyük bir atılım, kalkınma ve zenginleşme var. Bütün engellemelere rağmen, dünyada en hızlı kalkınan birinci ülke olmak öyle bedavadan olmuyor. Plan, proğram, proje, istikrar ve devamlılık gerektiriyor.**"Kazan kazan" modeli ezilen, sömürülen, horlanan ülke ve insanların öncelikle adam yerine konduğunu görmeleri bakımından ; büyük bir teveccühle karşılandı. Bu sistem, dünya ekonomisindeki daha sıcak gelişmeleri, pek yakında Asya ve Afrika''da gösterecek. İş adamları, yatırımlarını sırf bu nedenle buralarda yoğunlaştırmaları herkesin menfaatine olacaktır. Geç kalmamaları önerilir... Gelecek doğudadır ve bizimdir.Selam ve sevgi ile.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.