25.06.2021, 06:45

Kendi isteğimle istifa ettim ancak etik olmayan durumlarda yok değil

Saadettin Çay Beykoz Avrasya Kızılay şube başkanlığı sırasında Kızılay Genel Merkezinden kendisinin müfettiş talep ettiğini ve kurumun herhangi bir zarar görmediği, aylar sonrası da kendi isteğiyle istifa ettiğini ifade etti. Yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Göksu Park AŞ ile Zom Turizm ve organizasyon Ltd. Şirketinden pandemi dolayısıyla yapmak zorunda kaldığı gıda alışverişinin de etik olmadığını kabul etti.

21. Haziran’da “kimsesizlerin kimsesi” sayfasında “Kızılay Beykoz Şubesi ve Ümraniye taksi durakları” başlığıyla yayınladığımız haberimizden önce kendisine ulaşamadığımız Saadettin Çay’a 22 Haziran’da ulaştık.

Çay ile görüşmelerimiz sonrası bölge yerel gazetelerine de yansıyan hakkındaki usulsüzlük iddialarına ilişkin verdiği cevapta "Ben Kızılay Genel Merkezi tarafından görevi başındayken haksız kazanç elde ettiğim ve usulsüzlük yaptığım gerekçesi ile görevden alınmadım. Tam tersine Kızılay Genel Merkezinden müfettiş talep ettim. Ve müfettişlerin incelemesi sonrası kurumun herhangi bir zarar ettiğinin söz konusu olmadığı anlaşıldıktan aylar sonrası ise kendi şahsi talebimle istifa etmiş bulunmaktayım" dedi.

Çay, görüşmelerimizde yönetim kurulu başkanı olduğu Göksu Park AŞ ile Zom Turizm ve organizasyon Ltd. Şirketi ve Beykoz Kızılay şubesinin arasında pandemi dolayısıyla mecburiyetten kaynaklanan etik olmayan bir durumun olduğunu kabul ederek “Kızılay Beykoz Avrasya Şubesi olarak bin 500 üniversiteli öğrenciye burs vermiş, 1 yurt binası, 3 kütüphane, 1 kan alma merkezi, 1 lojistik merkezi yaptırmış, İstanbul Boğazı'nın temizlenmesi için İBB ile Çöpkapar Projesini yapmış ve On binlerce Gıda Kolisi hazırlamış,  bir şubeydik" diyerek “Haberinizin ilk bölümünde yer alan Ümraniye Belediyesi sınırları içinde Kızılay Beykoz Avrasya Şubesi tarafından yapılan “Mahallemin Durağı” Projesi’nin 1. Kısmı konusunda halen şube başkanı olmadığım için benim bir şey söylemem doğru olmayıp, Kızılay Genel Merkezi veya Beykoz Şubesinden bilgi alabilirsiniz” dedi.

Yorumlar (0)