12 Temmuz tarihinde, "İstanbul'da yaşıyor, İzmir’de iştirake başkan atanıyor!" başlığı ile 10 yıl Silivri Belediye Başkanlığı yapan, 31 Mart seçimlerinde Ekrem İmamoğlu'nun Binali Yıldırım'a 11 bin oy fark atmasına rağmen, 3 bin oyla seçimleri kaybeden Özcan Işıklar ile ilgili yazdım.

****
İstanbul'da yaşamasına rağmen, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın iştiraki olan bir şirketin başına atanmasını eleştirdim. Aynı zamanda Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'ın fahiş fiyatlarla kiralanan araçlarla ilgili yaptığı açıklamaya yer verdim.

****
Işıklar, yıllarca 16 araca aylık 411 bin lira kira ödemiş, Yılmaz ise göreve gelir gelmez, eski araç ihale kiralama işini iptal etmiş ve aynı araçları 105 bin liraya kiraladığına dair açıklama yapmıştı. Ben de bunun üzerine savcıları göreve çağırdım.

****
Aylık 308, yıllık 3 milyon 618 bin liralık israf yapan Işıklar ile ilgili savcıların harekete geçmesini istedim. Bu sadece bir kalemde yapılan israf ve suistimaldı.

10 yılda hangi kalemlerde neler yapıldığını, Başkan Yılmaz önümüzdeki günlerde açıklamaya devam edecektir. Açıklama yapılmaz ise de, arka planda büyük bir anlaşma yapılmış  olacağını düşüneceğim.

"Oylarımız bölündüğü için kaybedilmedi, Işıklar'dan dolayı seçim kaybedildi!"
Bu yazım üzerine Silivri Değirmenköy'de belediye başkanlığı, üç dönem ilçe başkanlığı, kurultay delegeliği yapmış olan Mümin Tuğlu bir açıklama gönderdi.
Tuğlu yaptığı açıklamada; "yazdıklarının tamamına katılıyorum" diyerek, 10 yılda hiçbir iş yapmayan Işıklar'ın 300 milyon borç bıraktığını, korumaya aldığı 4-5 kadrosunu da CHP'li belediyelerde göreve getirilmesine katkıda bulunduğunu anlatıyordu.


****
“Silivri Belediye meclis toplantısında kiralamalarla ilgili komisyon kurulma kararı alındığını, Özcan Işıklar'ın  5 yıldır emir eri gibi kullandığı CHP İlçe Başkanı’na, gece üçlere dörtlere kadar CHP meclis üyelerinin komisyonlardan çıkma talimatı verdiğini ancak başarılı olamadığını anlatan Mümin Tuğlu, "Silivri’de 5 tane aday adayı olduğu halde kibirinden yanına yaklaşılmayan, burnu yere düşse yardımcısına aldıran Özcan Işıklar, yüzde yüz alınabilecek bir seçimi kaybetmiştir. Ne acıdır ki bu beceriksiz ve basiretsiz ilçe başkanı Suna Göçengil ve seçimi kaybeden Işıklar, hiçbir tavır göstermeden Teyyo Pehlivan gibi ortalarda gezmektedirler. Aksine ödüllendirilmektedirler. Özcan Işıklar’ın, İzmir'e vereceği hiçbirşey yoktur. Ancak İzmir’i de kirletecektir. İşin detayını bilmeyen Silivri dışındaki parti yetkililerine; 'oyumuz bölündü onun için kaybettik'  mesajını vermektedir. Oyun bölünmesi ile seçim kaybedilmedi. Diğer ilçelerde seçim alan başkanlarımız Ekrem İmamoğlu kadar oy alırken, 10 yıl görev yapan Özcan Işıklar, Ekrem İmamoğlu’ndan 14 bin oy az almıştır. Bölündüğü varsayılan oy 6 bindir. Geriye 8 bin oy kalıyor. Bu oylardan 3 bin oy alsa seçim alınacaktı. Büyükçekmece ve Büyükşehir bünyesinde tekrar ”TÜRAM” diye ucube projeyi hayata geçirmek için çaba ve oyun peşindedir. Silivri Türam projesi tam bir kandırmaca projesi olup trilyon harcanmıştır. Bu gerçekleri dile getirdiğim için Silivri İlçe Başkanlığı hakkımda soruşturma açmıştır. "Kargadan korkan darı ekmezmiş” derler. Ayrıca “Güneş balçıkla sıvanmaz" mış! Parti büyüklerimiz ve yetkililer duyana kadar, bu gerçekleştirilen dile getireceğim.”

TÜRAM Projesi ile ilgili detayları açıklayacağım!
Silivri'de Özcan Işıklar'ın seçim kazanamayacağını ve kaybedeceğini herkes bilmesine rağmen CHP Genel Merkezi bile lades diyerek, Muharrem İnce'nin dünürü olması nedeniyle Işıklar'ı aday yapmıştır. CHP'lilerin bile oy vermeyeceğini açık açık ifade etmelerine rağmen aday yapılan Işıklar, İmamoğlu'ndan yaklaşık 11 bin daha az oy alarak seçimi kaybetmiştir.


 ****
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e çağrı çıkarıyorum.
AK Partili belediyelere yönelik israf, kadrolara liyakatsız insanların atanmasıyla ilgili açıklamalar yapıyorsunuz.

Neden İstanbul'da yaşayan birinin İzmir'de bir iştirakin başına atanmasına izin veriyorsunuz? Neden seçim kaybetmiş hem de bile bile lades demiş birini ödüllendiriyorsunuz?

İzmir'de Işıklar'dan daha iyi atadığınız şirkette görevlendirebileceğiniz adam mı kalmadı?

****
Önümüzdeki günlerde, Silivri Belediyesi'nde Işıklar'ın talimatıyla kurulan "TÜRAM Projesi’ne" ne kadar para harcandığını ve üretilen ve satılan ürünlerden bir kuruş bile neden kasaya para girmediğini detaylı şekilde yazacağım.

*****
İmamoğlu'na ve Akgün'e de buradan çağrı çıkarıyorum. Silivri'de TÜRAM diye bir proje hikayedir. Bu hikayeye sakına ortak olmayın. 


Son söz: Özcan Işıklar gibi adamların yapması gereken siyasi olarak emekliliğini istemek ve kenara çekilmektir. Şayet, CHP başarısız adamlardan medet ummaya devam ederse, siyaseten bitmiş adamları tribünlere göndermezse, beş yıl sonra gelinecek nokta umutları tüketmek olacaktır. 

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mümin Tuğlu 1 ay önce

Sayın Tarakçı ben Özcan Işıklar ve İlçe Başkanı Suna Göçengi’in düşmanı değilim.2004 seçimlerinde kendisini uyarmama rağmen,CHP’den istifa ederek,Selami Değirmenci’nin peşinden gitti ve Genç Parti adayı Selami Değirmenci’nin seçim çalışmalarını yönetti.2004 yılında Silivri Chp ilçe Başkanı olduğumda kendisinin kayıdını ben yaptım.Yine 2012-2015 yılları arası ilçe Başkanı iken adaylığına kesin destek verdim.Bu yüzden yine Chp’den Aday adayı olan Selami Değirmenci bana küstü.2015 yılında ilçe başkanlığından istifa ederek,Milletvekili adaylığı için ön seçime girdim.Bu ön seçimde 120 tane aday adayı olmasına rağmen,sanki Selami Değirmenci ile bir yarış içinde kendimizi bulduk.O günden başlayarak ,ben artık unumu eledim,eleğimi asıyorum şekline açıklama yaptım.Aktif politikadan çekildim.Sayın Tarakçı Silivri ve 3. Bölgede 35 yıl politika yaptıktan sonra,ister istemez partinizden koparmıyorsunuz,sizi bırakmıyorlar.Aday adaylığı sürecinde,sokağın sözüne kulak asmak zorundasınız.Elbette ben de sokağın söylediklerine kulağımı tıkayamazdım.Bu durumu Chp İl ve Genel Merkez yöneticilerime ilettim.Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile de 2.5 yıl birlikte ilçe Başkanlığı yaptığım için kendisini de aynı şekilde bilgilendirdim.Ama İki defa adaylığı Parti Meclisinden reddedilmesine rağmen,Genel Başkanımızın takdiri ile aday yapıldı.Sonuçta beklenen oldu,diğer 4 aday adayından hangisi olsa seçimi alırdık.Ancak Özcan Işıklar’ın partilileri dışlamasından,aşırı kibirli davranışından seçimi kaybettik.Sayın Tarakçı yukarıda belirttiğim gibi ,son 5 yıl içinde Selami Değirmenci ile birlikte politika yapmağım halde,kendisi ile politika yapmışım,oyların bölünmesinde benim de payım varmış gibi,Ilçe Başkanlığınca sayısını bilmediğim satıda partililerimiz hakkında soruşturma açıldı.Nasıl ki TBMM’de torba yasalar oyalanırken her şey içine dahil edilir,herkese aynı suçlama yapılırken ben de o torbanın içine konuldum.Sayın Tarakçı derdim,soruşturma değildir.Yukarıda da belirttiğim gibi 4 yıldır zaten aktif durumum yok.Ancak seçimin kaybedilmesi tüm partililerimizi üzdü,beni ise daha çok üzdü.Şimdi sizin belirttiğiniz gibi,Özcan Işıklar mağduru oynayarak,oyunun içinde kalmaya,çalışmaktadır.Kendisi ve onun emireri gibi kullandığı Ilçe Başkanı Silivri’de Chp’ seçim kaybettirdiler,Şimdi de tekrar oyuna girerek,uzun yıllardır ilk defa halkın sevdiği,herkesimden destek alan,herkesi kucaklayacağını bangır bangır haykıran Ekrem İmamoğlu’na zarar verecekler.Benim haykımamın nedeni tamamen budur.İki akşam önce yapılan örgüt toplantısında da eleştirilere cevap vermek,gençlerin önünü açmak düşüncesini bir kenara atarak,10 yıldır aynı sözleri duymaktan içlerine gına gelmiş katılımcılar farklı tek bir söz duymadılar.”Tarıım,Türaaam,İnovasyooon,Silikon Vadisi,İstanbul’san başlayarak,Edirne’ye Kadar tarım pilanlamasııı”.Mübarek sanki ülkenin olağanüstü yetkilerle donatılmış Tarım Bakanı.Saygılarımla

Avatar
özgür yılmaz 1 ay önce

güzel yazı. Umarım ders alınır