Korkuların kökeni geçmişe dayanır. Geçmişte yaşadığınız acı, travma veya üzüntü bilinçaltınızda izler bırakır ve bu üzüntüler siz farkına varmasanız da başka bir zaman diliminde farklı şekillerde  su yüzüne çıkar. Bu acıları geleceğe yansıttığınızda, içinizden eğer ‘ Aynıacıyı tekrar yaşar mıyım?’ sorusu ortaya çıkarsa, işte o zaman korku ortaya çıkar. Tüm negatif düşünceler korkuları besler..Gerçek korkusuzluk, evrenle uyum içinde olmak ve birlik, bütünlüğü, tatminliği hissetmektir.
Korkular, zihinle ve negatif güçlerle beslenir. Korkuları aşmak ve zihinsel acıyı ortadan kaldırmak için korkuyu cesarete dönüştürmek gerekir. Bunun için de negatif düşünceleri pozitif düşünceleredönüştürmeniz gerekir. Bu nasıl olacak? Kendinizin farkına vararak. Korku ortaya çıktığında ondan kaçmayarakve o korkunun derinliklerine dalarak. Korkuya neden olan mutlakaistek, arzu, beklenti olur. Bunun farkına vardığınızda korkunun kökenine ulaşabilirsiniz. Korkunun gözlerinin içine baktığınızda, korkusizden uzaklaşacak çünkü korku olmayan bir şeydir ve ilüzyondur. Siz farkındalık ışığını yaktığınızda, korku karanlığı ve sisi ortadankaybolur. O zaman güneş varlığınızdan tekrar doğar ve her yeriaydınlatır.
Anda kalmak ve şimdinin enerjisiyle beslenmek sizi gerçekte tutar. Gerçeğin kanatlarında korkuya ve karanlığa yer yoktur. Korku, zihindeki negatif düşüncelerden beslenir. Her türlü istek, beklenti,arzu gelecekte korku doğurur. Örnek olarak kişi evlenmek ister ve evlenememe korkusu ortaya çıkar. Bu yüzden geçmişin tozlarını bırakın. Anda kalın. Anda kaldığınızda geçmişi bırakacak, geleceğihayal etmeyeceksiniz. O zaman korkuya yer kalmayacak.
Sahiplenme de kaybetme korkusuna neden olur. Hiç kimseyi ve hiçbirşeyi sahiplenmeyin. Sadece şu anın gereklerini, yani en iyisini yapın.Geleceği o zaman yeniden doğuruyorsunuz.
Korkuyu aşmak için sabit, herkes için geçerli bir formül yoktur. İçselsesinizi dinleyin, farkındalık ışığını yakın, özünüze odaklanın veözdeki merkezle iletişim kurun. Olmadığınız şey olmaktan vazgeçip, olduğunuz şey olun. O zaman doğal hayata geri dönecek, varoluşukalbinizde hissedeceksiniz. Korku sisi dağılacak.. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.