30.03.2020, 06:31

Korona'ya bir bakış (3)

"Covd-19 Virüsü"nün, Sun'i (insan yapısı) olabileceğini 24 şubat tarihinde bu köşede yazmıştık.
Bugün;
-Virüsü, ABD veya ÇİN'in üretmiş olabileceği,
-ABD'nin üreterek ÇİN'e saldığı,
-ÇİN'in kendi güvenliği için ABD'de üretilen virüsü istihbarat marifetiyle çaldığı, üzerinde çalışma yaparken de;
a- bir şekilde kontrolü kaybederek,
b- bilinçli olarak
kendi halkına bulaştırdığı yaygın şekilde yazılıp konuşulmaya başladı.

Düşüncemiz,VİRÜS; SUN'İ (yapma) dir.

"Corona"nın öteden beri bilinen bir çok versiyonu var. Bilinen virüsü, birilerinin, mutasyona (değişime) uğratarak "Covid-19" adıyla, ''BİYOLOJİK SİLAH' olarak dünyaya yaydığı kanaatimiz artıyor.

Nedeni; "YENİ DÜNYA DÜZENİ" ni veya "DİJİTAL ÇAĞ"ı bir an evvel kurmaktır.
Bu bağlamda ABD'nin bir no'lu fail olabileceği düşünülebilir.

Fail, ABD veya ÇİN olsa bile;
İLAÇ - AŞI ELLERİNDE VARDIR !

Virüsün faili her kimse, şu an önceden hazırladığı senaryoyu uyguluyor. Zamanı geldiğinde, dünyanın herhangi bir yerinden "ilacı/aşıyı bulduk" açıklaması yapılırsa şaşırmayız, ancak o an için keşfedildiğine de inanmayız.
Çünkü; asıl böyle zamanlar için var olan " Dünya Sağlık Örgütü", nedense; ülkelerin tıp otoritelerine palyatif mahiyetteki tavsiyeleri dışında salgın ve sari virüsle ilgili olarak dünya kamuoyu önüne geçip bir çalışma yaptıklarını söylemedi.

     DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ KİMİN
                  KONTROLÜNDE ?

"Birleşmiş Milletler Teşkilatı", D. Sağl. Örg.' ne üye ülkelerden topladığı paralarla bu örgütü fonlar ve ayakta tutar. Enteresandır ki, Birleşmiş Milletler Teşkilatı'nın da doğru düzgün bir faaliyeti yok.
Bu durum, çok mu normal ?
ABD, "Çin Virüsü" söylemiyle acaba muhtemel faili mi işaret ediyor, tam tersine hedef mi saptırmak istiyor ?
Biraz beyin cimnastiği yapmak gerek.

YENİ DÜNYA DÜZENİ VE AMAÇ  NE ?              

Global bir tanımla Siyonist - Evanjelist - Emperyalist Güçün; Dünya'daki monarşileri, dini inançları, ulus devletleri bütün kurum ve kuruluşlarıyla yıkarak; yerine, dünyanın tek bir merkezden yönetileceği totaliter bir rejim (sistem) kurmak istemesidir denebilir.
Başka bir deyişle; bütün hükümetleri ve vatandaşlarının zihinlerini dahi ele geçirerek, insanların devletlere olan güvenleriyle bağlılıklarını sıfırlamak, dışardan sanal olarak yönetilmelerini sağlamaktır da diyebiliriz.
Amaçları; kuracakları 'tek merkezli sanal yönetim'le öteden beri süregelen ve daha sağlam temellere oturtularak kuvvetlenmesini istedikleri, dünya mazlumlarını SÖMÜRME DÜZENİ'nin devamını sağlamaktır.
Bu yeni anlayışa kimler direnir, kimler reddeder ? Her milletin vatandaşları içinde, öncelikle 50 yaş ve üzerindekilerin direneceği aşikar, gençlik ise daha esnek, daha yenilikçi olduğu için sorun oluşturmayabilir. Yaşlılardaki devlet bilinci ve değerler sistemine bağlılık, genç yaştakilere oranla çok daha fazladır. Değerleri yok edecek sisteme direnç gösterir, problem çıkarırlar. "65 yaş ve üzeri" denmesine bakmayınız; bu şer güçlere göre, "50 yaş ve üzeri ile onun KDV'si denebilecek kronik rahatsızlıkları olanlar"ın ölmesi bir kayıp değil; bir kazançtır. Tam da bu manada dünyanın %70-80'ini evde topladılar, tüm dikkatleri 'corona' üzerine çekmeyi başardılar. İnsanlara, amaçlanan 'Yeni Düzen'in senaryosunu oynatıyorlar.

DİĞER DÜNYA GİBİ TÜRKİYE'NİN DE ALDIĞI TEDBİRLER NE ANLAM TAŞIR ?

Tek tek saymaya gerek yok. Ekonomiler çöküyor, panik sürüyor. Eğitim ve öğretimdeki şu anki zorunlu uygulama olası düzeni tam da yansıtıyor. Çocuklarımız için canlı eğitim ve okuldaki öğretmenlerinin nasıl önemi kalmadıysa; olası düzende de halklar nezdinde devletlerinin ve tüm değerlerin fazlaca değeri olmayacak, en azından minize edilerek sistem işletilecektir.

Son cümlemiz "ne alaka ?" diyerek eleştirilse de yazmadan bitirmek istemiyoruz.
O da; 'korona elbette tehlikelidir, "Evde Kal"ınmalıdır. Lakin, bu virüsten korktuğumuz kadar Allah'dan da korkuyor olsaydık keşke !' şeklinde olsun.

Selam, Sevgi, Sağlık ile.

Yorumlar (1)
dursun urluca 1 yıl önce
ilacında bulunduğuna kaniim kardeşlik. şimdi habere bak. israilde coronaya yakalanan dokuzbin küsür . ölen sıfır. türkiyede yakalanan beşbin ölen yuvarlak rakam 140kişi bu bir anlam ifade etmiyormu. bence ediyor? mucidin amerika destekli israil olduğunu düşünüyorum. gen transferi noktasında gdo da başı çektikleri için.amerika vasıtasıylada ticari savaş olarak çin tercih edilip başlatıldı . çinde misilleme olarak diğer ülkelere bir şekilde gönderdiğini düşünüyorum. bu turist ve ajanlar, ticari emtialar ilede olabilir. almanyadaki türk çinden gelen parçalardan bulaştı diyordu geçenlerde.