31.07.2021, 06:54

Köyümüz yanıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “ şu anda aktif yangınlarda iyiye gidiş var” devam eden yangına müdahalenin söndüğünden söz ediyor.

Manavgat bölgesinden iletişim kurduğumuz bir arkadaş ise şunları ifade ediyor;

“ Köyümüz yandı, komple yandı ahırlar, bahçeler her yer yandı. Bizi kaderimize terk ettiler, bakanların konuşmaları falan hepsi yalan, bir tane itfaiye bile göndermediler köyümüze. Bütün Manavgat yandı.”

Cümleleri aynen böyle S.Y’ nin. İliklerime kadar üzüntüsünü hissettim.

Ama Pakdemirli, “ 3 uçak, 9İHA, insansız helikopter, 1 su tankı, 38 helikopter, 680 arasöz, 55 iş makinası ve 4 bin personelle yangınla mücadele ediyoruz” diyor.

Öte yandan da Doğu Perinçek; “ Türk Ordusu PKK’ yı eziyor, bitiriyor. Can çekişen PKK ormanımızı, Manavgat’ımızı, köylerimizi yakma çılgınlığını çare sanıyor” twete atıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gece boyunca açıklama bekleyen herkes Cuma Namazı sonrası Erdoğan’dan gelen açıklamalara odaklandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan ses yokken gece yarısı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifa ettiği haberi iddiası yayıldı ama net bir bilgi gelmedi o konuyla da ilgili.

CHP’li Engin Özkoç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla görüştüğünü ve Soylu’nun kendisine yangınlarda sabotaj izlerine dair istihbarata henüz ulaşılmadığını, yangının aşırı sıcaklar sebebiyle çıktığını düşündüklerini ifade ettiğini sosyal medya üzerinden aktarıyor.

Türk Hava Kurumu Kayyum Başkanı ise düğünde olduğunu belirtiyor ve bir açıklama da Cüppeli Ahmet’ten geliyor, “ Tekbir getirin, yangınlar söner.”

Cübbeliyi tutan mı var? Bir koşu getirse ya tekbiri. Yahu kardeşim yangın sönsün diye hep bir ağızdan duacıyız zaten, senin derdin ne ?

İkiye ayrılmış, ayırmak için var gücüyle mücadele içinde olan güruh var. Çöken çalan , yakan yıkan bir tarafa, bunların yanında sürekli açığı kapatmaya çalışanlar diye bölündük.

Komple bir habitat yok oluyor. Acı ve keder içinde “çözümsüzlüğü” çaresizlikle izliyoruz.

Kaos ortamı oluşturulmasına kimsenin fırsat vermesine müsaade etmeden yangının kontrol altına alınmasını istiyoruz artık.

Yorumlar (1)
Nazım töre 2 ay önce
Ülkeye çöktüler resmen