2021 Şebnem Ferah Konserleri | Bilet fiyatları ve konser takvimi

Türkiye'nin en çok dinlenen şarkıcılarından biri olan Şebnem Ferah'ın yeni senedeki konserleri merak ediliyor. Pandemi kısıtlamasının da kaldırıldığı dönemin ardından güzel şarkıcının söyleyeceği şarkılar, yeni besteleri ve yaşatacağı eğlence için herkes sabırsız. 2021 Şebnem Ferah konser takvimi hakkında araştırmalarda bulunuluyor. İşte detaylar...

Kültür Sanat 07.07.2021, 12:48 07.07.2021, 14:18 Burak ZİHNİ
2021 Şebnem Ferah Konserleri | Bilet fiyatları ve konser takvimi

Uzun sürdedir müzik sektöründe adını başarıyla dinleyicilere duyuran ve dünyanın da birçok yerinde tanınan Şebnem Ferah'ın 2021 yılındaki konserleri sabırsızlıkla bekleniyor. Pop ve rock dalında söylediği parçalarla listeleri altüst eden başarılı şarkıcının performansını izlemek isteyenler etkinliklerin nerede olduğunu merak edeyior ve araştırmak istiyor. Bu nedenle de internette birçok sorgulama gerçekleştiriliyor.


Şebnem Ferah konserleri nerede ve ne zaman?

2021 yılında yeniden dinleyicilerinin karşısına çıkması beklenen konserleri ille sevilen şarkılarının seslendirilmesi için sabırsızlanılan Şebnem Ferah için geri sayım yapılıyor. Ancak şu an için takvimde konser yer almıyor.

şebnem ferah


 

Şebnem Ferah konser bileti fiyatları kaç lira?

Ünlü rockçıyı dinlemek isteyenler üç kategoriden bilet alabilirler. Biletinizi yanınnızda getirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde etkinlik alanına giriş sağlayamazsınız. 

şebnem ferah

 

2021 Şebnem Ferah konserleri

Ünlü şarkıcının şu ana kadar resmi sosyal mesya hesaplarından veya Biletix'te duyyurusu yapılan konseri bulunmamaktadır.

şebnem ferah
 


Şebnem Ferah kimdir?

Şebnem Ferah, 12 Nisan 1972‘de Üsküp’den Yalova‘ya gelen ailenin üç kızından en küçüğü olarak Yalova’da dünyaya geldi. Koç burcu kadını olan Şebnem Ferah küçük yaşta müzikle tanışmasından ailesinin etkisi büyük oldu. İlkokulda mandolin ve solfej dersleri almaya başladı. Liseyi Bursa Özel Namık Sözeri Lisesi’nde yatılı olarak okudu.

İlk kez lise yıllarındayken okul orkestralarında ve küçük topluluklar önünde çalmaya başladı. “Pegasus” adlı grup ile bir süre çalıştıktan sonra 80li yılların başında Bursa’da bir stüdyo sayesinde hayalini kurduğu kız grubu olan “Volvox“u kurdu. 1988 yılında “Volvox” ile birçok yerde sahne alan sanatçının, ODTÜ Ekonomi Bölümü’nü kazanması sebebiyle grup arkadaşlarından uzun bir süre ayrı kaldı. Bu bölümü 2. sınıfta bırakarak İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne kaydoldu.

Grup üyeleri arasından Özlem Tekin gibi isimlerin bulunduğu Volvox’un 1994 yılında dağılmasından sonra Şebnem Ferah, solo çalışmalarına ağırlık verdi. Onno Tunç ve Sezen Aksu‘nun da yardımlarıyla ilk albümü olan “Kadın” 1996 yılında piyasaya çıktı. Bu albümde yer alan “Vazgeçtim Dünyadan” adlı parça ile kısa sürede büyük bir çıkış yakaladı.

İlk klibini albümün çıkış parçası olan “Vazgeçtim Dünyadan”a geçtikten sonra arkasından aynı albümde yer alan “Yağmurlar”, “Bu Aşk Fazla Sana” ve “Fırtına” adlı parçalarına klip çekti. 4 Nisan 1997 tarihinde İzmir Ege Üniversitesi’nde verdiği ilk konserinde çok büyük bir ilgiyle karşılandı.

Albüm çalışmasından sonra yurtiçi turnesine çıkan sanatçı bir yandan da bar programlarına devam etti. 1998 yılında büyük bir acı yaşayarak ablasını kaybetmesi üzerine bir süre aktif müzik yaşamından uzak kaldı. Bu uzun sessizliğin ardından 1999 yılında “Artık Kısa Cümleler Kuruyorum” adlı albümünü piyasaya çıkardı. “Bugün” adlı çıkış parçasını yitirdiği ablasına ithaf etti. İskender Paydaş ve Pentagram ekibiyle çalışan sanatçı bu albümden ikinci klibini “Artk Kısa Cümleler Kuruyorum”a çekti.

Bis sonraki albüm çalışmasını sürdürürken 17 Ağustos 1999 depreminde babasını kayneden sanatçı, albüm çalışmalarına kısa bir ara verdikten sonra 2001 yılında “Perdeler” adlı üçüncü albümünü piyasaya sürdü. Ozan TügenBuket DoranMetin TürkcanAykan İlkan ve Ceren Tügen‘den oluşan kendi grubuyla çalışmaya başlayan sanatçı bu albümünde yer alan “Perdeler” adlı parçasını Apocalyptica ile yorumladı.

2003 yılında “Kelimler Yetse” adlı yeni albümü ile sevenleriyle buluşan sanatçı, bu albümden “Ben Şarkımı Söylerken” parçası ile çıkış yaptı. Albüm çalışmalarının yanında düetlere de yer verdi ve Müzeyyen SenarPolad BülbüloğluKargoTeomanİlgi ÖzdikmenliSezen AksuOgün ŞanlısoyHaluk Levent ve Bülent Ortaçgil gibi isimlerle çalışmalar yaptı.

2 yıl süren hazırlık aşamasından sonra 2005 tarihinde “Can Kırınları” adlı 5. stüdyo albümü ile geri dönüş yaptı. İlk klibi “Can Kırıkları” adlı parçaya çektikten sonra arkasından “Çakıl Taşları” adlı klibi müzik kanallarında gösterilmeye başladı. 10 Mart 2007 tarihinde Bostancı Gösteri Merkezi’nde Orhan Şallıel yönetimindeki İstanbul Senfoni Projesi Orkestrası ile verdiği konserin DVD’si ve CD’si sanatçının ilk konser albümü olarak piyasaya sunuldu. Konser DVD’si Türkiye’de bir ilke imza atarak 500 binin üzerinde satışa ulaştı.

Şebnem Ferah, müzikal çalışmalarının yanında film seslendirme çalışmalarından da bulundu. “Küçük Denizkızı” adlı filmde yer alan “O Dünyada” adlı parçayı seslendirdi. Bazı reklam cingıllarında da karşımıza çıkan sanatçı Akbank’ın reklam müziğini seslendirdi.

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?