2021 Sıla Gençoğlu Konserleri | Bilet fiyatları ve konser takvimi

Pop müziğin en önemli isimlerinden biri olan, albümleri ile milyonlara ulaşan ve yaptığı coverlar ile başarıdan başarıya koşan Sıla Gençoğlu'nun 1 Temmuz sonrasındaki konser takvimi merak konusu ve araştırılarak öğrenilmek isteniyor. Dinleyenleri ve sevenlerinin karşısına çıkacak olan güzel şarkıcının hangi şehir ve mekanlarda konser vereceği sorgulanıyor. 2021 Sıla konser takvimi ve bilet fiyatları haberimizde yer alıyor.

Kültür Sanat 12.09.2021, 05:05 12.09.2021, 05:28 Burak ZİHNİ
2021 Sıla Gençoğlu Konserleri | Bilet fiyatları ve konser takvimi

Şu sıralar İlker Kaleli ile yaşadığı aşkla gündemde olan Sıla Gemçoğlu'nun kısılama sonrasında adımların atıldığı normalleşme sürecindeki konser takvimi merak ediliyor. Geçen sene bu dönemde Türkşye turnesi gerçekleştirecek olan güzel sunucunun bu yıl hangi şehirlerde ve mekanlarda sahne alacağı konusundaki sorgulamalar sürüyor. Son olarak Ver O Zaman Gömleklerimi şarkısını meslektaşı Yalın ile seslendiren Sıla'nın bu parçası milyonlarca kez izlenmişti. 2021 Sıla konser takvimi ve bilet fiyatları haberimizde yer alıyor.


 

Sıla 2021 konserleri

Geçen seneden bu yana koronavirüs sebebiyle çıkamadığı sahnelerin yerine web üzerinden canlı konserler gerçekleştiren Sıla dinleyicileri tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Kısıtlamanın kalmasıyal birlikte dinleyicilerin de konser alanına girebileceği etkinliklerde şarkılarını seslendirecek güzel şarkıcının adresleri öğrenilmek isteniyor. Konser, festival, gençlik kampı gibi etkinliklere, belirlenen esaslara uyulması kaydıyla 1 Temmuz'dan itibaren izin verilecek. Genelgede konuya ilişkin "Konser, festival, gençlik kampı gibi etkinliklere kişi başına asgari açık alanlarda 4 metrekare, kapalı alanlarda 6 metrekare yer bırakılmak ve Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirtilen kural ve esaslar ile temizlik, maske ve mesafe prensiplerine uyulmak kaydıyla izin verilecektir." ifadesi yer aldı.

sıla gençoğlu
 

Sıla konser bileti fiyatları kaç lira?

Ünlü şarkıcıyı dinlemek isteyenler birçok kategoriden bilet alabilmektedir. Konserin gerçekleştirileceği mekana göre bu farklılık gösterebilmektedir. Kimi mekanlarda karışık oturma düzeni bulunurken bazılarında ise birçok kategoride satış yapılabiliyor. Fiyatlar da buna göre değişiyor.

 

2021 Sıla Gençoğlu Temmuz ayı konserleri

Sıla Gençoğlu'nun temmuz ayındaki konserleri eklendiğinde haberimizde yer alacak.
 


Sıla Gençoğlu 2021 Ağustos konserleri

Sıla Gençoğlu'nun ağustos ayındaki konserleri eklendiğinde haberimizde yer alacak.
 


 

Sıla Gençoğlu 2021 Eylül konserleri

Sıla Gençoğlu'nun eylül ayındaki konserleri eklendiğinde haberimizde yer alacak.
 

Sıla Gençoğlu 2021 Ekim konserleri

Sıla Gençoğlu'nun ekim ayındaki konserleri eklendiğinde haberimizde yer alacak.

  • Sıla Gençoğlu 1 Ekim 2021 Cuma İzmir Kültürpark Açukhava Tiyatrosu konseri
  • Sıla Gençoğlu 5 Ekim 2021 Çarşamba Adana Çukurova Üniversitesi Açıkhava Tiyatrosu konseri
  • Sıla Gençoğlu 6 Ekim 2021 Perşembe Gaziantep GAÜN Mavera KSM Açıkhava Sahnesi
  • Sıla Gençoğlu 13 Ekim 2021 Perşembe Ankara Atılım Üniversitesi Amfi Tiyatro konseri
  • Sıla Gençoğlu 22 Ekim 2021 Cumartesi Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
  • Sıla Gençoğlu 27 Ekim 2021 Çarşamba Antalya Açıkhava Konseri

Sıla Gençoğlu 2021 Kasım konserleri

Sıla Gençoğlu'nun kasım ayındaki konserleri eklendiğinde haberimizde yer alacak.
 


Sıla Gençoğlu 2021 Aralık konserleri

Sıla Gençoğlu'nun aralık ayındaki konserleri eklendiğinde haberimizde yer alacak


 

Sıla Gençoğlu

 

Sıla Gençoğlu kimdir?

17 Haziran 1980'de Denizli'de doğdu. Tam ismi Sıla Gençoğlu'dur.

İlkokulu Denizli'de okuyan şarkıcı, ortaokul ve lise öğrenimi için İzmir'e anneannesinin yanına yerleşti.

İlk sahne çalışmalarına İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi'nde başladı ve Türk Halk Müziği ile Türk Sanat Müziği korolarında korist ve solist olarak görev aldı.

Lise ikinci ve üçüncü sınıflarda özel şan derslerine başladı. İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Sabahat Tekebaş ile şan ve ses eğitimi üzerine çalıştı.

1998 yılında yüksek öğrenimi için İstanbul'a geldi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde bir sene okudu, daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümü'ne geçiş yaptı.

Bu dönemde, Afyon Caz Festivali'nde Neşet Ruacan, Nedim Ruacan ve Nezih Yeşilnil'den oluşan caz orkestrasında solist olarak görev aldı.

Nükhet Ruacan'la ses eğitimi üzerine çalıştı ve yine okul döneminde, daha sonraları albümlerinde sanatçıya önemli katkılar yapan müzisyen Efe Bahadır'la da tanıştı. Kısa bir sürenin ardından Kenan Doğulu ile tanışarak onun yedi sene vokalistliğini yaptı.

Ayrıca Sıla'nın yaptığı besteler ve yazdığı şarkı sözleri Ferhat Göçer (Vur kadehi Ustam), Kenan Doğulu (Demedi Deme/Boğaziçi) gibi sanatçıların albümlerinde yer aldı. Geniş kitleler onun sesiyle ilk kez Sezen Aksu ile yaptıkları ve "Sıla" dizisinin şarkısı olan ortak besteleri "Sıla/Töre" sayesinde tanıştı.

Şarkıcı, 2007 yılında kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkardı. Ozan Doğulu, albümün prodüktörü olarak yer aldı. Hareketli çıkış şarkısı "...Dan Sonra"nın sözleri Sıla Gençoğlu imzası taşırken, müziği ve düzenlemesi Ozan Doğulu’ya aittir.

Albümün stüdyo aşamasında da desteğini eksik etmeyen Kenan Doğulu da vokali ve dikkat çekici rap düetiyle şarkıyla eşlik etti. Albümde bir tanesi Gözde Kansu’yla, bir tanesi de Sezen Aksu’yla ortak olmakla birlikte tüm şarkı sözleri Sıla’ya aittir.

Kendine özgü sözlerinin yanı sıra albümde 5 tane bestesi de yer almaktadır. Bunların dışında Sezen Aksu, Ozan Doğulu, Yalın ve Efe Bahadır albümün diğer şarkılarında söz ve müzikleriyle yer almaktadırlar. Düzenlemelerde ise başta Ozan Doğulu olmak üzere, Murat Yeter, Mustafa Ceceli, Efe Bahadır ve Nedim Ruacan gibi müzisyenler yer almaktadır.

Çıkış parçası "...Dan Sonra" ile Türkiye'de kısa zamanda 1 numaraya ulaşmış ve 12 hafta 1 numarada kalmıştır. Avrupa Radyo Listeleri'ne ise 88 numaradan giriş yaparak 12 hafta ilk 100 de kalabilmeyi başarmıştır. En yüksek 79 numara olmuştur.

2008 yılının Mart ayında ise 2. teklisi olan "Kenar Süsü"ne klip çekmiştir. Akustik parçaların en iyi örneklerinden biri olan “Kenar Süsü”ne çekilen video klipte yönetmen Murad Küçük ile çalıştı. Görüntü yönetmenliğini Tolga Kutlar’ın üstlendiği 16 mm. film formatında çekilen video klip için çeşitli grafik animasyonlar kullanıldı.

İlk albümünden yalnızca iki video klip yayınlayan şarkıcı, bu albümden sonra Ciclon grubu ile beraber olarak kaydettikleri "Shaker" albümünden "Yaz Geliyor Heyoo" isimli parçayı yeni teklisi olarak belirlemiş ve bu şarkıya 2008'in yaz aylarında bir video klip hazırlamıştır. Şarkı Türkiye Listesi'nde 34 numaraya yükselmiştir.

İkinci albümünü 2009 yılında piyasaya süren sanatçı, bu albümün ilk teklisi olarak "Sevişmeden Uyumayalım"ı seçmiş ve bu şarkı 3 hafta boyunca 1 numara olmayı başarmış, Avrupa listesinde ise 82 numaraya yükselmiş ve bu listede 5 hafta boyunca yer almıştır.

İkinci tekli olarak "İnşallah"ı seçen Sıla, bu şarkısıyla da Türk listelerinde 2 numaraya kadar yükselmeyi başarmıştır. "Yara Bende" isimli üçüncü teklisine Kemal Doğulu yönetmenliğinde bir video hazırlayan sanatçı, bu şarkısıyla da 4 numaraya yükselmiştir.

Albümün dördüncü video klibi ise, konser görüntülerinden oluşan videosuyla "Bana Biraz Renk Ver" olmuştur ve 2010'un Mart ayında gösterime girmiş ve bu şarkı, bir önceki şarkıdan daha başarılı olmuş ve Türkiye Listesi'nde 3 numaraya yükselmiştir.

2010'un Haziran'ında piyasaya sürülen Ozan Doğulu'nun ilk albümü "130 Bpm"de "Alain Delon" isimli şarkısıyla yer alan şarkıcı, Ozan Doğulu ile beraber bir video klip çekmiş ve Haziran ayında bu klip gösterime girmiştir. Şarkı, listede 1 numaraya yükselirken, Avrupa Radyo Listesi'nde de kendine yer bulmuş ve bu listede en yüksek olarak 67 numaraya yükselmiştir.

Albümleri

Sıla (2007)
İmza (2009)
Konuşmadığımız Şeyler Var (2010)
Vaveyla (2012)
Yeni Ay (2014)
Mürekkep (2016)

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138