2021 Tarkan Konserleri | Bilet fiyatları ve konser takvimi

Milyonlara ulaşan şarkıları, yıllardır altüst ettiği müzik listeleri ve birbirinden değerli albümleri ile adından bahsettirmeyi başaran Tarkan'ın 2021 yılındaki konserleri merak ediliyor. Başarılı şarkıcıyı dinlemek isteyenler, keyifli vakit geçirebilmek amacıyla eğlenmeyi planlayanlar ve eşsiz müzik ziyafetine ortaklık etmeye çalışacaklar Tarkan'ı görebilecekleri adresleri araştırarak öğrenmek istiyor. Tarkan'ın 2021 yılındaki yurt içi ve yurt dışı konserleri nerede ve ne zaman? İşte takvim...

Kültür Sanat 01.07.2021, 13:57 09.07.2021, 09:29 Burak ZİHNİ
2021 Tarkan Konserleri | Bilet fiyatları ve konser takvimi

Türkiye'nin en uzun kariyerli pop şarkıcılarından biri olan Tarkan'ın koronavirüs sonrasında yapması beklenen konserleri ile ilgili olarak binlerce kişi biglisayar ve televizyon karşısına geçerek araştırmalarda bulunuyor. Megastar lakplı yakışıklı şarkıcınıın sevilen şarkılarını dinlemek, ona eşlik etmek ve hep bir ağızdan söylemek istiyenler sorgulamalar gerçekleştiriyor. Tarkan yurt içi konserleri kadar yurt dışı konserleri ile de ön planda olan bir sanatçı. Bu sebeple Türkiye kadar başta Avrupa olmak üzere birçok ülkede de adından söz ettiriyor. Türklerin yoğunluklu olarak yaşadığı şehirlerde vereceği konserler de araştırma konusu haline geldi. Genç kızların sevgilisi Tarkan'ın yeni senedeki takvimini sizler için derledik. Tarkan'ın 2021 yılındaki yurt içi ve yurt dışı konserleri nerede ve ne zaman? İşte takvim...


 

Tarkan konserleri nerede ve ne zaman?

1 Temmuz'dan sonra konserlere katılım sağlanabileceği duyurusu ile birlikte Tarkan'ın konserleri de araştırılarak öğrenilmek isteniyor ancak şu ana kadar herhangi bir bilgi  bulunmamaktadır. En yakın sürede takvimin şekillenmesi ve duyurulması bekleniyor.  Megastar Tarkan'ın internet sitesi tarkan.com'da şu an için sadece 2019 senesinin son konserlerine dair paylaşımlara yer verilmiş.

tarkan

 


2021 Tarkan konser bileti fiyatları kaç lira?

Ünlü şarkıcıyı dinlemek isteyenler henüz açıklanmayan Tarkan konser takvimi için yoğun bir araştırma gerçekleştiriyor. Sebebi ise biletlerin kısa sürede tükenip karaborsaya düşmesi. Bilindiği üzere Tarkan birçok konserinde kapasitenin çok üstünde kişinin dışarda kaldığı konserlere imza attı. Eğer kendisini dinlemek için bir biletiniz varsa çıktısı ile mutlaka konser alanına gidiniz. Aksi takdirde etkinliğe giriş sağlayamazsınız.

Konser takvimi açıklandıktan sonra bilgilendirmeye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

tarkan 2020 konserleri

 

Tarkan kimdir?

Tarkan Tevetoğlu altı çocuklu bir ailenin beşinci çocuğu olarak 17 Ekim 1972'de Almanya'nın Frankfurt kenti yakınlarındaki Alzey'de dünyaya geldi. Almanya'da bir süre yaşadıktan sonra, 1986'da ailesiyle Türkiye'ye dönen Tarkan, lise hayatına Karamürsel Lisesi'nde başladı. Tarkan pop müzik ile ilgili eserler yapmak istiyordu, bunun için ilk önce daha zor olan Türk sanat müziği eğitimi almayı düşünerek sesini daha da geliştirdi.

Tarkan, lise hayatına burada başladı ve Karamürsel İleri Musiki Derneği'nde eğitim alarak Türk Sanat Müziği hakkında bilgi sahibi oldu. İlerleyen yıllarda ailesinin İstanbul'a taşınması üzerinde Üsküdar Musiki Cemiyeti'nde eğitimine devam etti ve çeşitli mekanlarda sahne almaya başladı. Lise bitiminde, istediği üniversite bölümünü kazanamaması üzerine Almanya'ya gitme planları yaptığı sırada İstanbul Plak şirketinin sahibi Mehmet Söğütoğlu ile tanıştı ve bir albüm anlaşması imzaladı.

Tarkan'ın bestesini yaptığı, Alpay'ın sözlerini yazdığı şarkılarla beraber sekiz ay içerisinde 15 parça hazırladılar ve Aralık 1992'de piyasaya çıkan "Yine Sensiz" adlı ilk albümü, özellikle "Kıl Oldum Abi" adlı parçasıyla tutulup 700 bin adet sattı. İkinci albümü Mayıs 1994'te çıktı. Sezen Aksu destekli "A acayipsin" adlı çalışması ile popülaritesini artırdı.

2003 yılındaysa "Dudu" adlı albümü Rusya'da 900 binden fazla satış rakamına ulaştı. Bu hızla çıkışı aynı zamanda reklam tekliflerini de beraberinde getirdi. 2001'de Pepsi, 2004 Opet, 2006 Avea olmak üzere daha birçok reklam şirketinin marka yüzü oldu.

Tarkan, 2014 yılında Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde tam 9 gün boyunca verdiği konserlerle 2014 yılına damga vuran bir rekora imza attı. "Kayahan'ın En İyileri 1" albümünde seslendirdiği "Yemin Ettim" şarkısını da ilk kez bu konserlerde seslendirdi ve sonrasında bu konser görüntülerinden bir de video hazırladı.

Tarkan, yaklaşık 10 yıldır aktivist duruşuyla çeşitli doğa projelerini desteklemektedir. Bunlar arasında Hasankeyf, Gediz Deltası, Ergene Nehri, Burdur Gölü, Allianoi Antik Kenti gibi projeler bulunmaktadır. Tarkan, ayrıca Seferihisar Doğa Okulu'nun kurucuları arasındadır. Yaşamın ve öğrenmenin iç içe geçtiği, öğretmen ve öğrenci ayrımının bulunmadığı, geleneksel ve akademik bilginin birlikte düşünüldüğü yeni bir öğrenim anlayışıyla kurulmuş bu okul, doğa kültürünün Türkiye ve dünyada yeniden yaygınlaşması için çalışmaktadır. Tarkan, bu okul için 4 Eylül 2014'te Harbiye'de ve 11 Eylül 2014'te Seferihisar'da "Doğa Sensin" isimli iki konser verdi.


Albümleri
Yine Sensiz (1992)
Aacayipsin (1994)
Ölürüm Sana (1997)
Karma (2001)
Come Closer (2006)
Metamorfoz (2007)
Adımı Kalbine Yaz (2010)

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138