2023 Hadise yılbaşı konseri (programı) nerede? Bilet fiyatları ne kadar

2023 Hadise yılbaşı konseri (programı) nerede? Bilet fiyatları ne kadar
Şarkılarıyla müzik listelerini sallayan Hadise, konserlerini sürdürüyor. Başarılı şarkıcının en merak edilen konseri elbette yılbaşında çıkacağı mekan. Sahnede hayranlarını coşturacağı gece parçalarını seslendirecek ve unutulmaz bir yeni sene kutlaması yaşanmasını sağlayacak. Hayranlar da güzel ismi dinlemek için aylar öncesinden araştırıp mekan ve bilet bilgisi bulmaya çalışıyor. 2023 Hadise yılbaşı konseri (programı) nerede? Bilet fiyatları ne kadar? Detaylar haberimizde.

Şarkılarıyla müzik listelerini sallayan Hadise, konserlerini sürdürüyor. Başarılı şarkıcının en merak edilen konseri elbette yılbaşında çıkacağı mekan. Sahnede hayranlarını coşturacağı gece parçalarını seslendirecek ve unutulmaz bir yeni sene kutlaması yaşanmasını sağlayacak. Hayranlar da güzel ismi dinlemek için aylar öncesinden araştırıp mekan ve bilet bilgisi bulmaya çalışıyor. 2023 Hadise yılbaşı konseri (programı) nerede? Bilet fiyatları ne kadar? Detaylar haberimizde.


2023 Hadise yılbaşı konseri (programı) nerede?

Türkiye'nin en çok dinlenen şarkıcılarından biri olmayı sürdüren Hadise'nin yeni yıla nerede gireceği merak konusu. Yılbaşında nerede sahne alacağı en çok araştırılan isimler arasında bulunan seksi şarkıcının hayranları şimdiden araştırmalarda bulunuyor ve internette sorgulamalar gerçekleştiriyor. Hadise'nin şu an için nerede konser vereceği bilinmiyor. Açıklandıktan sonra haberimizde yer alacak


hadise seksi

Hadise kimdir?

Adı; Hadise Açıkgöz

Doğum tarihi; 22 Ekim 1985

Mesleği; Belçikalı-Türk şarkıcıdır.

Mol, Belçika'da Sivaslı bir ailenin kızı olarak doğup büyüdü. 2003 yılında Idool 2003 yarışmasına katıldıktan sonra albüm teklifi alınca ilk albümünün hazırlıklarına başladı. 2005'te yayımlanan ilk stüdyo albümü Sweat'te yer alan "Stir Me Up" şarkısıyla Belçika'da ve Türkiye'de tanındı. Türk basınının kendisiyle ilgilenmesinden sonra kariyerini Türkiye'ye taşıdı.

2008'de ikinci stüdyo albümü Hadise'yi yayımladı. İngilizce ve Türkçe şarkılardan oluşan albümde yer alan "Deli Oğlan" şarkısı Türkiye'de bir hit oldu. Sonraki yıl Türkiye'yi 2009 Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Düm Tek Tek" ile temsil ederek dördüncü oldu. Yarışma sayesinde popülerliğini artırdı. Aynı yıl Fast Life ve Kahraman albümlerini satışa sundu. Kahraman'ın çıkış şarkısı "Evlenmeliyiz" ile tekrar listelerde yer aldı. 2011'de beşinci stüdyo albümü Aşk Kaç Beden Giyer?'i yayımladı. Albümdeki "Superman", "Aşk Kaç Beden Giyer?" ve "Mesajımı Almıştır O" şarkılarına klip çekti. 2014'te Tavsiye ve 2017'de Şampiyon albümlerini satışa sundu.

Christina Aguilera, Brandy Norwood ve Beyoncé'den ilham aldığını ifade eden Hadise, 2011 yılından beri devam etmekte olan O Ses Türkiye yarışmasında jüri üyeliği görevine devam etmektedir. 6 Altın Kelebek Ödülü ve 3 TMF Ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı.

Hadise hayatı ve kariyeri

1985-2003: İlk dönem ve kariyer başlangıcı

Hadise Açıkgöz, 22 Ekim 1985'te Kumuk kökenli Gülnihal ve Lezgi kökenli Hasan Açıkgöz çiftinin ikinci kız çocuğu olarak Belçika'nın Anvers ilindeki Mol kasabasında dünyaya geldi. Kendisi, 11 yaşına geldiğinde anne ve babası evliliklerini sonlandırdı. 18 yaşına geldiğinde Idol yarışmalarının Belçika ayağı olan Idool 2003'e katıldı. Yarışma sonucunda ilk ona giremedi fakat altı ay sonra bir albüm teklifi aldı. Teklifi kabul etmesinin ardından albüm hazırlıklarına başladı.


2004-08: Sweat ve Hadise

Kahverengi bir saçlı kadın sağ elinde mikrofonu tutarak, sol eliyle omzunu tutarak şarkı söylüyor. Arkasında ise kıvırcık saçlı bir kadın dansçı var

Hadise, 2 Brains Records şirketi ile albüm anlaşması imzaladıktan sonra Yves Gaillard ile çalışarak ilk şarkısı "Sweat"'i hazırladı ve 1 Kasım 2004'te single olarak satışa sundu. Şarkı, Belçika'nın resmi listeleri Ultratop'ta 19 numaraya kadar yükseldi. Mayıs 2005'te ikinci single'ı "Stir Me Up"'ı yayımladı ve ilk klibini de bu şarkıya çekti. Şarkı sayesinde adı Türk basınında yer aldı. Ekim 2005'te üçüncü single'ı Milk Chocolate Girl'ü satışa sundu. Şarkı, Ultratop listesinde 13 numaraya kadar yükseldi ve Hadise'nin listede en fazla kalan single'ı oldu. Kasım 2005'e gelindiğinde ilk stüdyo albümü Sweat'i yayımladı. Albümde yer alan "Ain't No Love Lost" ve "Bad Boy" şarkılarını single olarak da satışa sundu. Bunlardan "Bad Boy", Ultratop'ta 22 numaraya kadar yükseldi.

Şarkıcı, Eylül 2007'de ikinci stüdyo albümünün ilk single çalışması "A Good Kiss"'i yayımladı ve klibini İstanbul'da çekti. Şubat 2008'de albümün ikinci single'ı "My Body" yayımlandı. Şarkının klibi Şenol Korkmaz yönetmenliğinde çekildi. Haziran 2008'de yayımlanan Serdar Ortaç albümü Nefes'te yer alan "Düşman" şarkısında düet şarkıcısı olarak görev aldı. Aynı ay içinde ikinci stüdyo albümü Hadise'yi piyasaya sürdü. Albümdeki on şarkının sözlerini Yves Gaillard ile birlikte yazdı. Bunun yanı sıra "A Good Kiss" şarkısının Türkçesi olan ve Sezen Aksu tarafından yazılan "Deli Oğlan"'ı da albüme ekledi. Ağustos 2008'de, MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde En İyi Türk Şarkıcı kategorisinde aday olarak gösterildi fakat ödülü Emre Aydın kazandı.


2009-10: Eurovision, Fast Life ve Kahraman

Hadise'nin Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye temsil edebileceğine dair ilk haberler 2007 yılının sonlarında çıktı. Ekim 2008'de şarkıcının 2009 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edeceği açıklandı. 31 Aralık 2008'de, Sinan Akçıl ve Stefaan Fernande ile birlikte yarışma için oluşturduğu "Düm Tek Tek" şarkısını ilk kez TRT'de seslendirdi. Şarkısını tanıtmak amacıyla Yunanistan, Malta, Romanya, Bosna-Hersek ve Bulgaristan gibi ülkeleri dolaştı. Bu sırada çeşitli sağlık sorunları geçirdi. 16 Mayıs 2009'da Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen yarışmada Azerbaycan, Belçika, Birleşik Krallık, Fransa, İsviçre ve Makedonya'dan tam puan aldı; toplamda 177 puana ulaşarak, Norveç, İzlanda ve Azerbaycan'ın ardından dördüncü oldu.

Mayıs 2009'un ikinci haftasında, üçüncü stüdyo albümü Fast Life'ı Türkiye dışındaki ülkelerde satışa sundu. Albüm, Endonezya Müzik Listeleri'nde zirveye, Belçika Müzik Listeleri'nde 16 numara yükseldi. "Fast Life" şarkısı ise albümün ilk klibi olarak yayımlandı; Balkan Müzik Ödülleri'nden Balkanlar'da Türkiye'den En İyi Şarkı kategorisinde ödül aldı.

Haziran 2009'da, dördüncü stüdyo albümü Kahraman'ı yayımladı. Albümün yapımcılığını üstlenen Sinan Akçıl, yedi şarkının yazımında ve bestelenmesinde de görev aldı. Şarkıcı, albümü kişisel bir albüm olarak nitelendirdi. Albümün ilk klibini "Evlenmeliyiz" şarkısına Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde çekti. Ardından ikinci klibi Şenol Korkmaz yönetmenliğinde "Kahraman" şarkısına çekti. 2009 yılı sonunda açıklanan istatistik sonuçlarına göre, yılın en popüler ünlüleri listesinin zirvesinde yer aldı.

hadise seksi fotoğraf


2011-13: Aşk Kaç Beden Giyer?

Hadise'nin beşinci stüdyo albümü Aşk Kaç Beden Giyer?, Nisan 2011'de Seyhan Müzik tarafından yayımlandı ve yıl boyunca Türkiye'de 35 bin kopya sattı. Albümün hazırlık süreci şarkıcının iş birliğine gittiği şarkı yazarı sevgilisi Sinan Akçıl'dan ayrılması ve Akçıl'ın kendisine verdiği bazı şarkıları geri çekmesi üzerine uzadı. Genel anlamda bir dans-pop albümü olan Aşk Kaç Beden Giyer?, müzik eleştirmenlerinden karışık dönüşler aldı; bazıları albümü sıradan bulsa da bazıları şarkıların Türk pop müziği standartlarının üstünde olduğuna dair yorum yaparak övgülerini sundu. Albümün oryantal esintili çıkış şarkısı "Superman", Türkiye Resmî Listesi'nde 5 numaraya kadar yükselirdi ve Türkiye'de yılın en çok indirilen sekizinci şarkısı oldu. Albümün ikinci ve üçüncü klibi sırasıyla "Aşk Kaç Beden Giyer?" ve "Mesajımı Almıştır O" şarkılarına çekildi. Hadise, albüm tanıtımları kapsamında 38. Altın Kelebek Ödülleri'nde sahneye çıktı.

Hadise 2012 yılının Haziran ayında "Biz Burdayız" adlı single çalışmasını hayranlarının beğenisine sundu. Sonraki yıl ise dubstep tarzındaki "Visal" single'ını yayımladı.


2014-günümüz:Tavsiye ve Şampiyon

Şarkıcının altıncı stüdyo albümü Tavsiye, Ağustos 2014'te Pasaj Müzik tarafından yayımlandı ve yıl içinde Türkiye'de 16 bin kopya sattı. Albümdeki "Nerdesin Aşkım?", "Prenses", "Yaz Günü" ve "Bu Aralar" şarkılarına video klip çekildi; bu şarkılardan "Nerdesin Aşkım?" ve "Yaz Günü" Türkiye'de bir numara oldu.

Hadise, yedinci stüdyo albümü Şampiyon'u Haziran 2017'de satışa sundu. Albümün aynı adlı çıkış şarkısı aynı zamanda albümün ilk video klibi olarak gösterime girdi ve Türkiye'de MusicTopTR En Hızlı Yükselenler Listesi'ne ikinci sıradan girdi. Ardından ikinci klip olarak yayınlanan "Sıfır Tolerans" ise MusicTopTR Resmî Listesi'nde ilk numaraya kadar yükseldi. Şarkının klibi Türkiye'de televizyon yayınlarını denetleyen Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından "erotik filmin bir tık altı" olarak nitelendi ve bu yüzden yayıncı televizyon kanallarına para cezası kesildi. Bu kararın nedeninini ataerkil cinsiyetçiliğe bağlayan Hadise, yaptığı açıklamada kurula tepki göstererek "Erkek sanatçılarımızın istedikleri gibi kadın mankenler/oyuncularla çektikleri sahneler nedense hiç ama hiç 'erotik' kategorisine girmiyor. Ben bir kadın olarak buna boyun eğmek zorunda mıyım? Hayır. 'Erkektir yapar, kadındır susar.' zihniyetine sonuna kadar karşı çıkıyorum!" şeklinde bir açıklama yaptı. Üçüncü klip resmi listede altıncı sırada yerleşen "Farkımız Var" şarkısına çekilirken dördüncü klip "Aşk Dediğin" şarkısına çekildi.

Fanta'nın 2019'da Türkiye'deki reklamlarının yüzü seçilen Hadise, Ağustos 2019'da şirketin ürettiği "Geliyorum Yanına" adlı single'ı piyasaya sürdü. 32 saate çekilen şarkının video klibi, Hadise'nin 10 Ağustos Harbiye konserinde ilk defa gösterildi.

Hadise Eylül 2020'de "Küçük Bir Yol" isimli single çalışmasını Pasaj Müzik etiketiyle piyasaya sürmüştür. Şubat 2021'de ikinci EP (maxi single) olan Aşka Kapandım albümünü Pasaj Müzik etiketiyle piyasaya sürmüştür. Albümün çıkış şarkısı sözü ve müziği Yıldız Tilbe ve Devrim Karaoğlu imzası taşıyan "Olsun" isimli şarkıya Şenol Korkmaz yönetmenliğinde klip çekilmiştir. Hadise Haziran 2021'de Pasaj Müzik etiketi ile "Hay Hay" isimli şarkısını piyasaya sürmüştür. Şarkının sözleri ve müziği Ersay Üner imzası taşımaktadır. Şarkıcı da, klipte 1947 yılında henüz 23 yaşındayken Empire State binasının 83. katından atlayarak yaşamına son veren Evelyn McHale isimli genç kızın hikayesinden izler taşıdığını sosyal medyadan duyurdu.

Diğer çalışmalar

Serdar Ortaç'ın 2008 yazında piyasaya çıkan Nefes albümünde yer alan "Düşman" adlı şarkıda Ortaç ile düet yaptı. Christina Aguilera, Brandy ve Beyoncé gibi isimleri örnek aldığını belirten Hadise, müziğinde etkilendiği sanatçılar arasında Prince, Janet Jackson, Tina Turner, Alicia Keys, Toni Braxton, Jamiroquai ve U2'yu saymaktadır. Şarkılarında klasik müzik, rock, soul ve dünya müziklerini harmanlamaya çalıştığını belirtmektedir.

Hadise ana dili Türkçenin yanı sıra iyi derecede Felemenkçe, Fransızca, Almanca ve İngilizce bilmektedir. Acun Medya'nın projesi ile 2011-2013 Ekim ayından itibaren Show TV'de yayımlanan, ardından sırasıyla Star TV ve TV8'e geçen ses yarışması O Ses Türkiye' jüri üyeliği yapmıştır. Görevini 2020 yılında bırakmıştır. Hadise 2021 yılından itibaren Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu dijital platform Exxen'de yayınlanan O Ses Türkiye Rap yarışmasının jüri üyeliğini yapmaktadır.

Hadise, Ekim 2021'de Kert adlı kendi giyim markasını kurdu.

Diskografi

Sweat (2005)

Hadise (2008)

Fast Life (2009)

Kahraman (2009)

Aşk Kaç Beden Giyer? (2011)

Tavsiye (2014)

Şampiyon (2017)


Filmografi

2018 Jet Sosyete Kendisi 20. bölüm


TV Programları

Idool 2003 (2003) - Yarışmacı

Popstar Alaturka (2006) - Sunucu

O Ses Türkiye (2011-2020) - Jüri

O Ses Çocuklar (2014-2016) - Jüri

O Ses Türkiye Rap (2021) - Jüri

Kazandığı Ödüller

2005 11. Kral Tv Video Müzik Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı

2006 33. Altın Kelebek Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı

TMF Awards Best Urban (En İyi Kadın Yıldız Sanatçı)

2007 TMF Awards Best Urban (En İyi Kadın Yıldız Sanatçı)

2008 14. Kral Tv Video Müzik Ödülleri En İyi Pop Müzik Kadın Sanatçı

2008 14. Kral Tv Video Müzik Ödülleri Yılın Şarkısı (Deli Oğlan)

2008 MTV Avrupa MüziK Ödülleri En İyi Türk Sanatçı

2008 35. Altın Kelebek Ödülleri En İyi Pop Müzik Kadın Sanatçı

2008 35. Altın Kelebek Ödülleri Yılın Şarkısı (Deli Oğlan)

2008 35. Altın Kelebek Ödülleri En İyi Klip (Deli Oğlan)

2009 TMF Awards Best Urban (En İyi Kadın Yıldız Sanatçı)

36. Altın Kelebek Ödülleri En İyi Pop Müzik Kadın Sanatçı

Yılın Şarkısı (Düm Tek Tek)

2009 MTV Avrupa MüziK Ödülleri En İyi Türk Sanatçı

2010 1. Balkan Müzik Ödülleri Balkanlar'da 2009'un En İyi Kadın Şarkıcısı

Balkanlar'da Türkiye'den En İyi Şarkı (Fast Life)

2011 MTV Avrupa Müzik Ödülleri En İyi Türk Sanatçı

2011 3. AB Kalite Zirvesi Ödülleri En İyi Pop Müzik Sanatçısı

2011 38. Altın Kelebek Ödülleri En İyi Pop Müzik Kadın Sanatçı

2011 38. Altın Kelebek Ödülleri En İyi Albüm (Aşk Kaç Beden Giyer?)

2011 38. Altın Kelebek Ödülleri En İyi Klip (Superman)

2011 38. Altın Kelebek Ödülleri Yılın Şarkısı (Superman)

2011 17. Kral Tv Video Müzik Ödülleri En İyi Pop Müzik Kadın Sanatçı

2011 17. Kral Tv Video Müzik Ödülleri En İyi Klip (Superman)

2011 17. Kral Tv Video Müzik Ödülleri Yılın Şarkısı (Superman)

2011 17. Kral Tv Video Müzik Ödülleri Mü-Yap En Çok Satan Altın Albüm (Aşk Kaç Beden Giyer?)

2012 Altın Objektif Ödülleri En Başarılı Kadın Pop Sanatçısı

2012 6. GSÜ EN Ödülleri En İyi Kadın Pop Şarkıcısı

2013 3. Pal FM Müzik Ödülleri En İyi Alternatif Single (Visal)

4. Elle Style Ödülleri Elle Style Kadın Müzik Starı

2014 4. Pal FM Müzik Ödülleri En İyi Sahne Performansı

İstanbul FM 20. Altın Ödülleri En İyi Pop Kadın Sanatçı

2017 44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri En İyi Pop Müzik Kadın Sanatçı

2018 45. Pantene Altın Kelebek Ödülleri En İyi Pop Müzik Kadın Sanatçı

Yılın Klibi (Farkımız Var)

2019 PowerTürk Müzik Ödülleri En Güçlü Sosyal Medya Yönetimi

2020 46. Pantene Altın Kelebek Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı

Yılın Klibi (Aşk Dediğin)

Sosyal Medya Ödülleri En İyi Instagram Kadın Müzik Sanatçısı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.