Coşkun Sabah: Biz halkla iç içeyiz

Kurban Bayramı'nda sahne alan ünlü besteci Coşkun Sabah, “Biz her zaman halkla iç içeyiz. 1981 yılında da Coşkun Sabah vardı, 2020 yine Coşkun Sabah var” dedi

Kültür Sanat 04.08.2020, 08:24 04.08.2020, 12:08 Burak ZİHNİ

Kurban Bayramının birinci gününde ünlü besteci Coşkun Sabah, Bodrum Azka Otel’de sahne aldı. Sahne öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Coşkun Sabah “Biz her zaman halkla iç içeyiz. 1981 yılında da Coşkun Sabah vardı, 2020 yine Coşkun Sabah var. Allah’a çok şükür şarkılarımız yaşadıkça biz de yaşıyoruz. “Anılar”, “Aşığım Sana”, “Baharı Bekleyen Kumrular Gibi” şarkıları yaşadıkça biz olacağız ki bu şarkılar her daim yaşıyor. Dillerde olduğu müddetçe biz de varız.” dedi. Gündem yaratan açıklamalarınız var, ne düşünüyorsunuz sorusuna Coşkun Sabah “Gayet normal bir babalık görüşü yaptım. Onu da saptırmışlar. Okumuyorum, ilgilenmiyorum. Ben üniversite okuyan bir kız babası olarak kızımın mayolu fotoğrafını instagram sayfasında herkese açık şekilde koymasını istemiyorum. Bundan doğal ne olabilir. Ben umursamıyorum bile. Sosyal medyada yazılanlar var. Ben yeni sosyal medya yasasını dört gözle bekliyorum. Yeni sosyal medya yasası hepsini mutsuz edecek. Sizin ne haddinize benim babalığımı sorgulayacaksın, ben sizin babalığınızı, adamlığınızı sorguluyor muyum? Benim hayat görüşümü, benim felsefemi eleştirebilir misiniz?” diye sordu.

Türkiye'yi iyi tanıyorum
Ülke şartlarını bildiğini de anlatan Sabah, “Ben normal Türk örf ve adetlerine uygun bir Türk babasıyım. Ben Türkiye’deki şartlara göre babalık yapıyorum. Türkiye’yi de çok iyi tanıyorum. Diyarbakırlıyım, onun için ben ne yaptığımı çok iyi biliyorum, inanın ki ben bugün hiç sinirlenmedim.” diyerek çıkan haberlere açıklık getirdi. Kızınızın sizinle on gündür konuşmadığı tarzında haberler çıkıyor? sorusuna ise Sabah “Ben ona gönül koydum. Kızım yaptığı hatayı biliyor. Kızımın bana bir kızgınlığı yok.” sözlerini dile getirdi.


Alkış yağmuru
Besteleri ve ölümsüz eserleri ile Türk müziğinin en önemli sanatçıları arasında yer alan Coşkun Sabah, yüreklerde yer eden şarkılarıyla unutulmaz bir geceye ev sahipliği yaptı. İki saatlik konserini “Hatıram Olsun” parçası ile noktalayan Coşkun Sabah alkışlar eşliğinde sahneden indi.

AYNUR CİHAN

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?