Eşi, İlhan İrem'in 3 vasiyetini açıkladı

Türkiye'nin pop müzik alanındaki en önemli isimlerinden biri olan İlhan İrem, 67 yaşında böbrek yetmezliğinden dolayı yaşamını yitirdi. Diyaliz tedavisiyle hayata tutunamayan ancak başarılı olamayan usta sanatçı hakkında açıklama yapan eşi, İrem'in 3 vasiyetini duyrudu.

Kültür Sanat 29.07.2022, 09:17 Burak ZİHNİ
Eşi, İlhan İrem'in 3 vasiyetini açıkladı

"Anlasana", "Sürgün Gibi Masallarda" ve "Olanlar Olmuş" gibi unutulmaz eserlerin de aralarında olduğu çok sayıda şarkıya imza atan müzisyen ve şarkı sözü yazarı İlhan İrem, 67 yaşında hayatını kaybetti.

Bir süredir böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gören sanatçı, dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.


SON PAYLAŞIMI


İlhan İrem'in, geçtiğimiz şubat ayında böbrek rahatsızlığı sebebiyle ağırlaştığı, yoğun bakıma alındığı iddia edilmişti. Bu haberler üzerine sosyal medya hesabından bir fotoğraf paylaşan sanatçı, "Tüm zamansızlıkları içinde sevginin... (27 Şubat 2022)" mesajını yayınlamıştı.


3 VASİYETİ VARDI

Eşi Hansu İrem ise vefat haberinin ardından eşinin üç vasiyeti olduğunu söyledi. İrem, "Tabutunun Türk bayrağına sarılmasını istemişti. Atatürk Kültür Merkezi’nde bir tören yapılmasını istiyordu. Bir diğer vasiyeti de Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verilmekti" dedi.

İlhan İrem'in vefatının ardından sanat dünyasından pek çok isim üzüntüsünü sosyal medya hesaplarından dile getirdi.

Yorumlar (0)