Mezuniyet sergisine dev sponsor

Mezuniyet sergisine dev sponsor
Sanatçılar ve sanatseverler için yeni bir dijital platform açan Trendyol Sanat, bu yıl altıncısı gerçekleşen "Tüm Türkiye'nin ortak mezuniyet sergisi" BASE’in destekçilerinden oldu. 28 Eylül - 2 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek BASE’e 16 şehir 27 üniversiteden yeni mezun 73 sanatçı adayı katılacak

Trendyol Sanat, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Bilgili Sanat işbirliği ve Akaretler Sıraevler ev sahipliğinde gerçekleşecek olan BASE’in destekçilerinden oldu. Base, yeni mezun sanatçı adaylarını sanatseverlerle ilk kez aynı çatı altında buluşturan, "Tüm Türkiye'nin ortak mezuniyet sergisi" olma özelliği taşıyor. 28 Eylül - 2 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan BASE’de bu yıl, 16 şehirde, 27 üniversiteden yeni mezun 73 sanatçı adayının 83 eseri sergilenecek. Trendyol Sanat ile sanatçılara eserlerini Türkiye’nin dört bir yanındaki sanatseverlerle buluşturmak için alan açarken, sanatseverlerin de istedikleri yerde ve istedikleri zamanda tek tıkla sanata ulaşabilmelerini sağlıyor.


Dijitalde buluşacaklar


Trendyol Sanat, sanatseverlere ulaşmak isteyen genç sanatçılar başta olmak üzere tüm sanatçılar ile Türkiye’nin farklı illerindeki sanatseverler arasında dijital köprü kuruyor. Sanatçılar için eserlerini sergileyebilecekleri yeni bir alan yaratan Trendyol, sanatseverlerin de yeni sanatçıları keşfedilebilmelerine, eserleri yakından inceleyebilmelerine imkan tanıyor. Trendyol, zaman ve mekan sınırlarını kaldırarak sanatı her an ve herkes için ‘ulaşılabilir’ kılıyor. Trendyol, Kolekta ve BASE kurucularının oluşumu artoloji iş birliğinde başlattığı Trendyol Sanat’ı, yeni işbirlikleri ile büyütmeye, yeni sanatçılar ve galerilere platformunda alan açmaya devam ediyor. Trendyol Sanat ile 150’den fazla sanatçının bine yakın eserlerine Trendyol mobil uygulamasından ve ve internet sitesinden ulaşılabiliyor. Trendyol Sanat, sanatçıların resim, baskı, gravür, fotoğraf, heykel, cam, seramik, illüstrasyon ve grafik alanlarında eserlerine ev sahipliği yapıyor.


Eserleri inceleme fırsatı verecek


Trendyol Sanat, her ay iş birliği yaptığı farklı bir sanatçının eserini limitli veya açık edisyon olmak üzere kısa süreliğine satışa sunuyor. Trendyol Sanat, Çağdaş Graffiti Sanatçısı Leo Lunatic, Türk Çağdaş Sanatçı Ardan Özmenoğlu’nun ardından şimdi de Çağdaş Türk Resim Sanatçısı İsmail Acar’ın “Kaftan” adlı eserini sanatseverlerle buluşturuyor. Trendyol Sanat, sanatçılara Türkiye’nin dört bir yanına eserlerini ulaştırma imkânı sunarken, sanata gönül veren sanatseverlerin de yeni sanatçıları keşfedebilmelerine ve eserleri yakından inceleyebilmelerine fırsat tanıyor.

DHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.