Murda Rarrii şarkı sözleri

Yeni senede çıkardığı düetlerle adından söz ettiren Murda son klibini Youtube üzerinden paylaştı. Rarrii ismini verdiği şarkısıyla dinleyicilerinin karşısına çıkan Önder Doğan yine çok sevilecek bir parçaya imza attı gibi görünüyor. Murda Rarrii şarkı sözleri haberimizde.

Kültür Sanat 29.07.2022, 09:16 29.07.2022, 09:47 Burak ZİHNİ
Murda Rarrii şarkı sözleri

Yeni senede çıkardığı düetlerle adından söz ettiren Murda son klibini Youtube üzerinden paylaştı. Rarrii ismini verdiği şarkısıyla dinleyicilerinin karşısına çıkan Önder Doğan yine çok sevilecek bir parçaya imza attı gibi görünüyor. Murda Rarrii şarkı sözleri haberimizde.


Tabitha, Uzi ve son olarak Hadise ile yaptığı düetlerle adından söz ettiren Murda, bu gece itibarıyla Rarrii isimli klibini dinleyicilerinin beğenisine sundu.


 

Murda Rarrii şarkı sözleri

[Giriş]
Ey, se lo que la mami?
Ey, siero prendelo mami ya tu sabe mami

[Nakarat]
Yeni Rari gaz, gaz
Sarhoşum bu gece beni rahat bırak
Sıyırdım kafayı like a dazlak
Mahallede baby konum asfalt
Ah, yeni Rari go, go, go, go
Yeni Rari go, go, go, go, go
Shawty salla po, po, po, po
9 milli pow, pow, pow, pow
[Verse 1]
Ferrai Enzo'ya bangbrola
Eskiden bandodan bandoya
Girl flowum hasta like ebola
Öderim bi' BBL bi' make over
Yazarım bi' beste like Beethoven
Para like sosa, paket yolda
Yollarda solda like Daytona
Bilekte Rolex'im Daytona
Bütün showlarım sold out
O Ses'te jüriyim baby yea bol clout
Bizde her şey gerçek orda kolpa
Para sanki borsa, Murda korsan

[Nakarat]
Yeni Rari gaz, gaz
Sarhoşum bu gecе beni rahat bırak
Sıyırdım kafayı like a dazlak
Mahalledе baby konum asfalt
Ey, yeni Rari go, go, go, go
Yeni Rari go, go, go, go, go
Shawty salla po, po, po, po
9 milli pow, pow, pow, pow

[Verse 2]
Bilekteki AP'ler, baby konum Etiler
Aradım Acun'u dedim "Abi jeti ver"
Girdim Louis V'ye dedim "Bütün seti ver"


Shawty gideceksen, Mercedes'i geri ver
Konu para değilse kıpırdamam yerimden
Zaten gelmişim buraya ben 3-0 geriden
Paketler düşüyor gemiden
Patron ben kimseye eğilmem
Param dönüyor kafam gibi
Aldın bi' nefes bro oldun Şaş Hasan gibi
Şu hayatıma bak la masal gibi
Geleceği gördüm hep fal gibi
[Nakarat]
Yeni Rari gaz, gaz
Sarhoşum bu gece beni rahat bırak
Sıyırdım kafayı like a dazlak
Mahallede baby konum asfalt
Ey, yeni Rarri go, go, go, go
Yeni Rari go, go, go, go, go
Shawty salla po, po, po, po
9 milli pow, pow, pow, pow

[Köprü: Bahar Candan & Murda]
(Spankito)
Can senin kız arkadaşın falan var mı?
Mhm, senin var mı erkek arkadaşın?
Ee, artık yok (Yok, yok, yok)
Ya, ey, çevir onu çevir
Mami body zehir
Murda in your şehir, wow
Çevir onu çevir

[Nakarat]
Yeni Rari gaz, gaz
Sarhoşum bu gece beni rahat bırak
Sıyırdım kafayı like a dazlak
Mahallede baby konum asfalt
Ey, yeni Rarri go, go, go, go
Yeni Rari go, go, go, go, go
Shawty salla po, po, po, po
9 milli pop, pop, pop, pop

murda


 

Murda kimdir?

30 Ocak 1984 Hollanda doğumlu olan Murda, Amsterdam’da dünyaya geldi. Asıl ismi Önder Doğan olan başarılı rapçi bir dönem Madrid’de yaşadı. Hollanda’ya dönüşünün ardından müzikle uğraşmaya başlayan Murda, 2008’de ilk EP’sini hazırladı. 2015’te çıkardığı parçaları daha sonra bir albümde birleştiren Murda son olarak “Nereye Kadar” isimli parçasını müzikseverlerle buluşturdu.

Onu 'Niet zo' veya 'Rompe' gibi birçok hit şarkıdan tanıyor olabilirsiniz veya onu beyazperdede 'Gangsterboys' filminde Mahmut olarak görmüşsünüzdür. Spotify'da ayda üç milyondan fazla dinleyicisi var. Murda hem Hollanda'da hem de Türkiye'de köklü bir sanatçıdır.

Murda, müzik endüstrisinde uzun süredir, her zaman büyük bir zevkle çalışıyor. Yaptığı şeyi yapmasının nedeni ailesidir. “Bana verilen tüm fırsatlarla kutsandım ama tüm bunlara sahip olmasaydım, aileme her şeyi vermek için yine de çok çalışırdım” diyor. Onlar onun için çok önemli ve onlara bakma ve onların yanında olma sorumluluğu hissediyor. Baba olmak hayatında Murda olmaktan daha büyük bir rol oynar.

Murda uzun bir süre Türkiye'de yaşadığı için ülkeye ve kültüre olan bağı ve sevgisi derinlere kök salmıştır. Murda'nın kendisine göre kültür farkı, Türk insanının sanatçı sevgisinde daha fanatik olmasıdır. Seviyorlar ama aynı zamanda daha fanatik bir şekilde nefret ediyorlar. Hollandalılar daha mütevazı. İkisinin de kendine has bir çekiciliği var ve hem Türk hayranlarına hem de Hollandalı hayranlarına sevgisi var.

Türkiye'de saygın bir sanatçı olarak kendini kabul ettirmesi biraz zaman aldı ama artık o konuma geldiğini hissediyor.

Yeni bir bölüm geldi ve bir sanatçı olarak yeni bir gelişim yolculuğunda. Sektörde neleri daha çok görmek istediği sorulduğunda hemen şu yanıtı veriyor: Daha çok Türk insanı.

“Kesinlikle daha fazla görmek istediğim şey yaratıcı endüstrideki Türkler. Ben birkaç kişiden biriyim, bu yüzden müzikte, ekranda veya başka herhangi bir sanat dalında daha fazla Türk-Hollandalı sanatçı görmek güzel olurdu. Sunacak çok şeyi olan çok yaratıcı ve yetenekli Türkler var ve umarım bunu yapma şansı bulurlar.” Murda

"Her şeyi sonuna kadar açmaya hazırım, ama ben iyi adamım." Murda'nın en yakın olduğu insanlara karşı büyük bir tutkusu ve sevgisi vardır. Kocaman bir kalbi olan ve herkesi kabul eden biri.

“Yüz yıl içinde dünyada daha fazla kabul göreceğini umuyorum. Hepimiz o kadar karıştık ki artık siyahla beyaz arasında bir fark yok ve tüm farklılıklarımızda birlik var. Umarım dünya sevgi tarafından yönetilir. Torunlarımın güçlü, akıllı ve kibar insanlar olduğunu, herkesi kabul ettiğini ve seveceğini de temenni ediyorum" Murda


Hadise kimdir?

Hadise Açıkgöz, 1985 yılında, Belçikada dünyaya geldi. Çocukluğunda şarkı söylemeyi ve ata binmeyi seviyordu. Ekonomi ve Çağdaş Diller eğitimi aldıktan sonra, en büyük tutkusu olan müziğe yönelmeye karar verdi. Ailesi de bu durumu memnuniyetle karşılamış ve genç Hadise'ye destek olmuştu.

Hadise, 2003 yılında Belçika'nın "Popstar"ı olan Idool adlı yarışmaya katıldı. Finale kalan 10 isim arasında yer alamasa da birçok yapımcının dikkatini çekmeyi başardı. 2Brains şirketi kısa süre sonra genç kıza sözleşme teklifinde bulundu. Hadise, yapımcıları Yves Gaillard ve Serge Ramaekers ile birlikte kayıt sürecine başlamak için stüdyoya girdi.

Yapmak istediği müziği "şehirli pop" (urban pop) şeklinde nitelendiriyor. Christina Aguilera ve Beyonce Knowles gibi isimleri beğeniyor, ancak aynı zamanda Prince, Janet Jackson, Tina Turner, Alicia Keys, Toni Braxton gibi daha tecrübeli isimlerden de etkilendiğini ifade ediyor. En büyük hayali, Tina Turner ile tanışmak ve aynı sahneyi paylaşabilmek. Türkiye'den ise Tarkan'ı çok beğeniyor, "Onunla düet yapmak rüya gibi olurdu" diyor.

Hasselt'te pazarlama bölümünde öğrenimini sürdüren ve beş dil (Flamanca, Fransızca, Almanca, Türkçe ve İngilizce) bilen Hadise, boş zamanının büyük bölümünü müziğe ayırıyor. Söz yazıyor, beste yapıyor, kayıt stüdyolarında zaman geçiriyor ve konserlerine hazırlanıyor. Bunların yanısıra formunu korumak için jimnastik yapıyor, arkadaşları ve kardeşleriyle zaman geçirmekten hoşlanıyor.

Rock, soul ve dünyanın çeşitli yerlerinde icra edilen farklı müzik türlerini bir araya getirerek kendi beğenisine göre şekillendirmeyi amaçlayan Hadise'nin ilk teklisi "Sweat" adını taşıyordu. Yves Jongen'in yazdığı ve Serge Ramaekers ile birlikte yapımını üstlendiği şarkı, 3 farklı versiyonuyla raflardaki yerini aldı. Onu daha geniş kitlelere taşıyan parça ise, Haziran 2005 çıkışlı "Stir Me Up" oldu. Şarkıcı, toplam 5 versiyonuyla sunulan "Stir Me Up"ın video klibiyle de olumlu not aldı.

Hadise, 13 Ocak 2006'da yeni teklisi "Ain't No Love Lost"u müzikseverlerin beğenisine sundu. Şarkının video klibi ise Tayland'da çekildi. Öte yandan "Ain't No Love Lost" teklisinde, şarkının "Burdayım" adlı bir de Türkçe versiyonu bulunuyor.

Hadise 2005 yılında "Sweat" adlı ilk albümünü çıkardı. Bir sonraki albümü "Hadise" ise 2007 yılında çıkardı. En büyük başarısını 2009 yılında Moskova"da Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye"yi temsil ederek elde etti. Burada Düm Tek Tek adlı şarkıyla finallerde dördüncü oldu.

Şarkı çeşitli ülkelerin listelerinde 1 numara oldu. Düm Tek Tek şarkısının başarısıyla 2009 yılında "Fast Life" adlı bir İngilizce albüm ve "Kahraman" adlı bir Türkçe albüm çıkarttı. Fast Life albümünün başarısı çeşitli Avrupa ülkelerinde, Japonya"da, Endonezya"da büyük tanıtıcı bir turneye yol açtı…

Hadise Belçika"nın en prestijli ödülü olan TMF AWARDS "ta 2006 – 2007 ve 2009 yıllarında "BEST URBAN" kategorisinde ödüle layık görüldü. Balkanların en büyük müzik kanalı Balkanika TV tarafından her sene geleneksel olarak verilen Balkanların En İyileri ödüllerinde de Hadise, "Balkanların en iyi kadın sanatçısı 2009" ödülünü aldı. Ayrıca Türkiye"de de onlarca ödüle layık görüldü.

Hadise, bir yıllık bir hazırlıktan sonra "Aşk kaç beden giyer?" adlı 5. albümünü Nisan 2011 "de yayınladı (2. Türkçe albümü). Albümün ilk klibi ise "Superman" isimli şarkıya çekildi. "Superman" uzun süre listelerde birinci sırada yer aldı.

Albümün ikinci klibi ise adeta bir marş haline gelen "Aşk Kaç Beden Giyer" e çekildi. Klibin yönetmenliğini Hulya Açıkgöz üstlendi. Bu şarkı uzun süre listelerde bir numarada kaldı ve internette de tıklanma rekoru kırdı. Albümün üçüncü klibi ise yine Hulya Açıkgöz tarafından "Mesajımı Almıştır O" isimli şarkıya çekildi.

Hadise; şarkı sözü yazmaya, beste yapmaya ve kendini geliştirmeye devam ediyor. Ayrıca Belçika'da çeşitli konserler veriyor, Almanya, Hollanda, Polonya ve hatta Hindistan'da sahne almak için anlaşmalar imzalıyor. Onun adı şimdiden dünyaya yayılmaya başladı. Bakalım Hadise'yi önümüzdeki yıllarda Christina Aguilera, Jennifer Lopez gibi tüm dünyanın peşinden koştuğu bir popüler müzik yıldızı olarak görebilecek miyiz...

Serdar Ortaç'ın 2008 yazında piyasaya çıkan Nefes albümünde yer alan "Düşman" adlı şarkıda Ortaç'la düet yaptı. Türkiye'yi temsil ettiği 2009 Eurovision Şarkı Yarışması'nda 16 Mayıs 2009 tarihinde "Düm Tek Tek" adlı şarkıyla dördüncü oldu. Popstar adlı yarışma programında sunuculuk yaptı. 2011 Ekim ayında Show TV'de yayınlanan, Acun Medya yeni projesi olan “O Ses Türkiye” ses yarışmasının jüriliğini yaptı.

Hadise 2012 yılının Haziran ayında "Biz Burdayız" adlı Single çalışmasını hayranlarının beğenisine sundu. Single da yer alan parçanın sözlerini Deniz Erten'e aitti ; bestesini, Deniz Erten, Mario Winans, Fotios Stefos birlikte yaptı. Klip yönetmenliğini ise Hülya Açıkgöz üstlendi.

Yorumlar (0)
banner162
banner147
banner163
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?