Romantiksin derler!

Birbirinden güzel aşk şarkılarıyla hafızalarda yer eden Baha, Damga'ya konuştu. Hayranlarının ve çevresindeki birçok kişinin kendisine; 'çok romantiksin' dediğini anlatan Baha, “Bu çok doğru. Duygusal bir yanım var” dedi

Kültür Sanat 20.12.2020, 10:01 Burak ZİHNİ
Romantiksin derler!

Seslendirdiği güzel şarkılarla hafızamızda yer eden Baha, Damga'ya konuştu. Haziran ayı için albüm çıkarma hazırlığında olduğundan söz eden Baha, “Haziran ayında çıkarmayı düşündüğümüz bir albüm hazırlığımız var. TRT Müzik’te geçen yıl 13 bölüm canlı yayınlanan programımız Müzik BAHA’ne ocak ayında başladı. Onun dışında yurt içi ve yurt dışı konserler ve programlar tüm hızıyla devam ediyor. Bu şekilde bir çalışma ve tempo içindeyiz” dedi. Slow müziğin prensi olduğu yönündeki söylemlere de teşekkür eden başarılı şarkıcı, “Onlara teşekkür ediyorum. Böyle anılmak tabiki güzel ama konserlerde bazen şaşırıyorlar çünkü hareketli şarkılarda söylüyoruz. Hep slow değil tabiki” ifadelerini kullandı.
 

Kutupta yaz gibi...
Kutupta Yaz Gibi şarkısının hikayesinden de bahseden Baha, “Sözü Aşkın Tuna’ya müziği rahmetli Halil Karaduman’a ait çok güzel bir şarkıdır. Ben öğrencilik yıllardada sahne alırken hep söylerdim ve çok beğenilirdi. Bir gün albüm yaparsam bu şarkıyı mutlaka koyacağım albüme demiştim. Öylede yaptım çok beğenildi” dedi. Şarkıların kendi aşk hayatının izlerinin olduğundan da söz eden Baha, şöyle konuştu; “Tüm şarkıların benim hayatımda önemli bir yeri vardır. Her şarkı mutlaka bir dönemi, bir olayı, bir anıyı hatırlatır bana. Bu alıp götürme ise evet alıp alıp götürür şarkılar beni bir yerlere. Geçmişte herkes gibi bende ayrılıklar yaşadım, ama hayatta geçmişe fazla takılmadan hep ileri bakmak gerek diye düşünenlerdenim.”

 

En sevdiği albüm
İlk albümünü çok sevdiğini anlatan yakışıklı şarkıcı, “İlk albümüm çok içime sinmiştir. Belki de ilk olduğu için tam bilemiyorum ve tabiki “Boşver Üzülme” ilk klip şarkım çok içime sinmiştir ve çok önemli bir yeri vardır benim için. Her dinlediğimde yada söylediğimde duygulanırım” diye konuştu.
 

Kaygısız olmak isterdim

Daha rahat ve kaygısız bir insan olmayı çok istediğini ama bunun mümkün olmadığını da vurgulayan Baha, “İnce fikirli ve hassas olmam benim zaafım gibi görünüyor. Doğrusu bu yönümü pek beğenmem. Daha rahat ve kaygısız olabilmeyi isterdim. Daha az düşünüp daha çok gülümsemeyi ve eğlenmeyi isterdim” şeklinde konuştu.
SEDAT SARIKAYA

Yorumlar (0)