Tanımasak bile oradalar

Ünlü spiker Buket Güler’in sunduğu haberlerden esinlenerek kaleme aldığı Hiç Tanımadım Hiç Unutmadım Nemesis Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Kültür Sanat 18.11.2021, 13:09 Burak ZİHNİ
Tanımasak bile oradalar

Buket Güler, Hiç Tanımadım Hiç Unutmadım'da ekranlarda sabun köpüğü gibi kaybolan hikâyelere tarafsız bir bakış açısıyla ortak oluyor. Televizyon ekranında dönen binlerce manşetten yüreğinde yer eden haberlerin öncesinde ve sonrasında olabilecekleri akıcı bir üslupla ele alıyor.
Hiç Tanımadım Hiç Unutmadım okurken renkli ekranın ardında kalan kâğıt işçilerinin umutlarına, yarış atlarının özgürlüğe koşuşlarına, işsiz bir babanın dertlerine, kadınların korkularına, ormanların çığlığına, mülteci çocukların hayallerine, hızlıca bakıp geçtiğimiz haberlerin arkasındaki dramlara, insani öykülere şiirsel bir dille dokunuyor.Buket Güler kimdir? 

1983 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra, Galatasaray Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı. Habercilik kariyeri Ankara’da üniversitenin ilk yılında Hürriyet Gazetesi Dergi Grubu’nda başladı. Televizyon haberciliğine 2009’da TRT Türk kanalıyla birlikte geçti. Sırasıyla, HaberTürk, CNN Türk ve Olay TV’de editör-spiker olarak görev aldı. Hâlâ 2021 yılı Şubat’ında anlaştığı Haber Global’de çalışıyor.
 

BUKET GÜLER

BUKET GÜLER

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?