04.12.2018, 19:30

Liste savaşları

Son yazımda aday adaylarındaki telaştan bahsetmiştim. Durum dediğimiz gibi hatta daha da vahim. 

Hemen hepsi 'illa, ben aday olmalıyım'
diyor. Vasıfları bu işe uygunmuş, değilmiş kimseyi ırgalamıyor. En liyakat sahibi olanın kendileri olduğuna inanmış vaziyetteler.

Bu durumda akla gelen ilk şey; aday gösterilmeyeceklerin; aday yapılan kişiye sadakatle bağlanıp saygı duyarak, kazanma mücadelesinde bütün güçleriyle destek verip vermeyecekleridir. 
Zira; öyle söylemlerle karşılaşıyoruz ki; akıl alacak gibi değil. Nasıl mı ?

**

Aday adaylarından menkuldür :

"İstanbul için, Ak Parti ileri gelenlerinden Sayın Berat Albayrak'ta bir liste, sayın Bilal Erdoğan'da başka bir liste, sayın Binali Yıldırım'da bambaşka bir liste ve İl Başkanı sayın Bayram Şenocak'ta bu üç listeden bağımsız dördüncü bir liste var."

Söylem şöyle devam ediyor:

"Özellikle, İstanbul'daki aday adaylarının hepsi ve adaylık müracaatı bile bulunmayan dışardan bazı kimseler bile bu dört listede kendilerine yer bulmuş durumda."

**

Aday olmaları için hepsi kendisine kesin gözüyle bakıyor, hatta, işlerinin sadece sayın Başkan'ın açıklama yapacağı güne kaldığını söylüyorlar.

**

Sayın Erdoğan'ın, Binali bey'e; 

"diğer üç liste sahipleriyle oturup konuşmalarını, İstanbul ve ilçelerini kapsayan listeye beraberce son şekli vermelerini" söylediği, 

Binali bey'in buna mukabil; 

"beni, onlarla muhatap etmeyiniz" cevabını verdiğini, bu nedenle söylemlerinin gerçek olduğunu ifade ediyorlar.

**

Bir parti ki; iktidar ediyorsa ve yukarıda yazılan şekilde ayağa düşürülüyorsa; 

vaaah, bu Milletin başına gelene..!

Dahasını yazayım: 

"Filanca kişi, filanca İlçeye aday olarak uygun görülmesine rağmen; o ilçenin gerek sınai gerekse emlak değeri bakımından kıraç oluşunu (!) gerekçe göstererek, ilçeyi kabul etmiyor ve başka ilçeler için direniyor." iddiaları var.

Bu söylemler halk arasında bolca konuşuluyor. Ne diyelim; 'vay başımıza gelene !' 

Eğer yazılanlar büyük ölçüde doğru çıkarsa; bu durum, Ak Parti'nin, kapılarını Türk siyasi hayatına ebediyen kapattığının ilanı anlamına gelir...
Not ederek listeleri bekleyelim.
Selam ve sevgi ile.

Yorumlar (0)