Acun Ilıcalı Şeyma Subaşı'na ne kadar nafaka ödeyecek? Anlaşma şartları...

Uzun süren birlikteliklerini 18 Eylül 2017 tarihinde evlilikle taçlandıran Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı boşandı. Gündemde ise Acun Ilıcalı'nın Şeyma Subaşı'na ne kadar nafaka ödeyeceği soruluyor. İşte yanıtı.

Magazin 28.11.2018, 09:55 Burak ZİHNİ
Acun Ilıcalı Şeyma Subaşı'na ne kadar nafaka ödeyecek? Anlaşma şartları...

Acun Ilıcalı Şeyma Subaşı ile boşanma anlaşmasına dikkat çeken bir madde koydurdu. Subaşı eğer evliliklerine dair demeç verirse nafakası kesilecek. Aynı durum evlendiği takdirde de geçerli olacak.

9 dakikada görülen duruşma sonrasında boşanan Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı hakkında nafaka araştırması da başladı. Hayranları başta olmak üzere pek çok kişi magazin haberlerinin en çok konuşulan çiftin arasındaki nafakanın kaç lira olduğunu öğrenmek istiyor. 21 Kasım'da alınan karara göre Subaşı ve kızına 10 milyon liralık ev alacak. Ayrıca 125 bin lira da aylık verecek.

2009 yılında Var Mısın Yok Musun programına çıkan ve 69 bin TL ödülle ayrılan Şeyma Subaşı ile Acun Ilıcalı o tarihten beri hiç kopmadılar. Programa çıktığında 20 yaşında olan Subaşı ve Ilıcalı'nın 2014 yılında kızları Melisa dünyaya geldi. 9 yıldır birlikte olan ve 9 dakikada boşanan çiftin yaptıkları protokolde ilginç detaylar var.

acun ılıcalı şeyma subaşı

10 MİLYONLUK EV ALINACAK
Silivri Adliyesi'ndeki boşanma davası Ilıcalı, avukatı Dr. Av. Hakan Öncel'in başvurusuyla açıldı. Taraflar imzaladıkları protokole harfiyen uyma taahhüdünde bulundu. İşte imzalanan o protokolün detayları:
Subaşı'na 10 milyon TL değerinde bir ev alınacak. Bu ev çiftin çocukları Melisa'nın üzerine yapılacak. Ilıcalı ve Subaşı alınacak evle ilgili intifa hakkına sahip olacak. Şeyma Subaşı, mevcut oturduğu evden çıkarak yeni alınacak eve geçecek. Çiftin 5 yaşındaki kızı Melisa'nın velayeti annede olacak. Subaşı'na 115 bin TL yoksulluk, Melisa'ya ise 10 bin TL iştirak nafakası olarak her ay 125 bin TL ödenecek. 29 yaşındaki Subaşı evlenirse 115 bin liralık nafakası ödenmeyecek. Taraflar aile yaşantıları, boşanma süreci ve birbirlerinin yakınlarıyla ilgili olarak basın, radyo, sosyal medya, televizyon ve internet siteleriyle birlikte üçüncü kişi, kurum ile kuruluşlara hiç bir şekilde yazılı veya sözlü açıklama yapamayacaklar.

TAZMİNAT TALEBİ OLMAYACAK
Yapılan protokolün dışında taraflar birbirlerinden maddi ve manevi tazminat talebinde bulunmayacak. Kızları Melisa'nın tüm eğitim giderleri baba Ilıcalı tarafından karşılanacak. Taraflar yapılan protokolde tahhhüt ettikleri maddelerin aksini yapamayacak. Ayrıca imzalanan bu protokol mahkeme kararı kesinleştikten sonra yürürlüğe girecek...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?