Alişan'dan Meral Akşener'e sert tepki: Vatandaşlıktan çıkarın

24 Haziran seçimlerine hazırlanan İYİ Parti'de Genel Başkan Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'la birlikte Hatay'a giden sanatçılar için "Onlara selam bile vermeyeceğiz" açıklamasına Alişan'dan cevap geldi. Ünlü türkücü; "Biz oraya bir partinin kongresine gitmedik. Afrin'de devleti, bayrağı için savaşan, sınırlarımızı terörden temizlemeye çalışan askerlerimize gittik" dedi.

Magazin 24.04.2018, 11:22 Burak ZİHNİ
Alişan'dan Meral Akşener'e sert tepki: Vatandaşlıktan çıkarın

Erdoğan'ın sanatçılarla birlikte mehmetçik için gittiği Hatay ziyareti ile ilgili tartışmalar hala sürüyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e cevap veren Alişan sert ifadeler kullandı.

"Suçumuz Türk askerini ziyaret etmek"
Akşener'in açıklamalarına tepki gösteren Alişan, "Meral Akşener "Biz iktidara gelirsek o sanatçılara selam vermeyeceğiz" dedi. Bence selam falan vermeyi bırakın. İktidara gelirseniz bizi Türk vatandaşlığından çıkarın. Suçumuz Türk askerini ziyaret etmek. Bizi Süleyman Demirel çağırdığında da gidiyorduk. Mesut Yılmaz başbakandı. O çağırdığında da gidiyorduk. Ben kaç kere DSP kongresinde konser verdim. Hatta Bülent Ecevit'in aday olduğu ve seçildiği kongrede konser verdim. Böyle bir şey olmadı. Şu anda bir partinin kongresinde konser ver, bittin yani." ifadelerini kullandı.


alişan meral akşener

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?