Arda Türkmen ve Melodi Elbirliler evleniyor! Arda Türkmen kimdir, kaç yaşında ve nereli

Şef Akademi sunucularından Arda Türkmen evlilik yolunda önemli bir adım attı. Sevgilisi melodi Elbirliler'e evlilik teklifi eden ünlü şef kabul yanıtı aldı. Bu gelişme sonrasında gözler çiftin evlilik tarihine çevrildi. Peki, Arda Türkmen kimdir, kaç yaşında ve nereli? Arda Türkmen ve Melodi Elbirliler ne zaman evleniyor? Detaylar haberimizde yer alıyor.

Magazin 09.08.2021, 10:55 09.08.2021, 11:18 Burak ZİHNİ
Arda Türkmen ve Melodi Elbirliler evleniyor! Arda Türkmen kimdir, kaç yaşında ve nereli

Türkiye'nin en ünlü şeflerinden biri olan Arda Türkmen, bir süredir birliktelik yaşadığı sosyal medya fenomeni Melodi Elbirliler ile hayatını birleştiriyor. Türkmen yaptığı evlilik teklifinden kabul yanıtı aldı ve kısa süre içerisinde sevgilisiyle nikah masasına oturacak. Peki, Arda Türkmen kimdir, kaç yaşında ve nereli? Arda Türkmen ve Melodi Elbirliler ne zaman evleniyor? Detaylar haberimizde yer alıyor."GELİNLİĞİMİ ALDIM"

Önceki gün Nişantaşı City’s çıkışı görüntülenen Elbirliler, evlilik hazırlıklarını tamamladıklarını duyurdu. Elbirliler, “Düğün tarihi belli fakat günü paylaşmak istemiyorum. Sadece yaz bitmeden diyebilirim. Hazırlıklar tamamlandı. Gelinliğimi de satın aldım.” dedi.

Çiftin, bu ayın son haftası nikah masasına oturacağı öğrenildi. Arda Türkmen ve sosyal medya fenomeni Melodi Elbirliler uzun zamandır aşk yaşıyor.


arda türkmen melodi elbirlilerArda Türkmen kimdir?

Arda Türkmen 1975 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Lise eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesi'nde tamamlayan Türkmen, üniversite eğitimini Bilgi Üniversitesi'nde çift dal yaparak İşletme ve Sahne Gösteri Sanatları bölümlerinden mezun oldu.2003 yılında Askerliğini Denizli 11nci Piyade Tugay Komutanlığında Kısa dönem Karargah S1 yazıcısı olarak tamamladı.1995 – 2000 yılları arasında 350'den fazla üniversite tur ve konser organizasyonu yaptı. Yine aynı yıllarda işletmecilik deneyimleri sayesinde yiyecek içecek sektörüne geçiş yapmıştır.1998 – 2000 yılları arasında Uludağdaki A-Bar'ı işletti ve bir catering şirketi kurdu. 2003 yılının sonlarına doğru kurduğu Roka Davet isimli catering firması bu zamana kadar pek çok başarılı organizasyonun yiyecek-içecek işlerini üstlendiği gibi Türkiye'ye gelen pek çok yabancı yıldızın özel yemekleri için de tercih edilen isim olmuştur.Metallica ve Depeche Mode gibi Türkiye'ye yolu düşen önemli müzik gruplarının catering hizmeti Arda Türkemen'in şirketi 'Roka' tarafından sağlanmıştır.2008 yılında Asmalımescit'te 11 Leblon isimli restoran açtı. Leblon, Çağan Irmak'ın filmi "Issız Adam" filminin çekildiği restoran olarak bilinmektedir.2010 yılında ilk televizyon deneyimini yaşayarak, CNNTürk televizyonu için "Arda'nın mutfağı" isimli yemek programını yapmaya başladı.2012 yılı Nisan ayında sahibi olduğu Roka Davet'i sattı. Aynı yılın başında Sabah gazetesinde Arda'nın mutfağı sayfasını yazmaya başladı.2012 yılının ortalarına doğru La Cucina Italiana dergisinde yemek yazıları ve tarifleri yazmaya başladı2013 yılında Sabahtaki yazılarını sonlandırıp Hürriyet pazar ekinde Arda'nın mutfağı sayfasını yazmaya başladı.2013 yılında, Leblon'u kapatarak, Karaköy'de Forneria isimli bir mekan açtı.2015 yılında Mükellef, 2016'da açtığı Central ile restaurant sayısını 3'e çıkardı.Arda Türkmen, 5 arkadaşı ile birlikte Velotürk adında bir oluşum kurarak, sosyal sorumluluk projeleri geliştirip, Türkiye genelinde ilk öğretim düzeyindeki çocuklara bisiklet dağıtımları yapıyorlar. Bugüne kadar 2600 bisiklet dağıttılar.TV8 ekranlarında 6 sezon boyunca "Arda'nın Mutfağı" isimli bir program yaptı. Ancak 2018 yılı itibariyle programın TV8'de devam etmeyeceğini duyurdu.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?