Coşkun Sabah'ın 'bikini' tepkisine suç duyurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Taner Kazanoğlu, kızının bikinili fotoğraflarına tepkisini anlatırken 'Gelenek göreneklerim var benim. Ben Diyarbakırlıyım. İzmirli, Aydınlı, Manisalı bunun üstünde düşünmeyebilir ama bir Urfalı, Diyarbakırlı, Antepli bunun üstüne düşer” diyen Coşkun Sabah hakkında suç duyurusunda bulundu.

Magazin 21.12.2020, 16:30
Coşkun Sabah'ın 'bikini' tepkisine suç duyurusu

Kızının bikinili fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşmasını yasakladığı yönünde açıklamalar yaparak gündeme gelen Coşkun Sabah, Posta gazetesine verdiği röportajda şöyle demişti:

“O olayın evveliyatı var. Benim kızım da babası gibi saftiriğin teki. Instagramına koymuş bikinili fotoğraflarını. Haber siteleri de girmişler sayfasına tüm fotoğrafları yayınlamışlar. Fotoğraflar elden ele dolaştı. Bu hoş bir şey mi? Burası Türkiye! Türkiye nüfusunun yüzde kaçı türbanlı biliyor musunuz? Kimse kimseyi yargılamasın. Gelenek, göreneklerim var benim. Ben bir kez Diyarbakırlıyım. Batılılara da saygı duyuyorum. İzmirli, Aydınlı, Manisalı bunun üstünde düşünmeyebilir ama bir Urfalı, Diyarbakırlı, Antepli bunun üstüne düşer. İnsanlar gelenek görenekleriyle yaşarlar. Olur mu öyle şey? Bize ters bu. Siz normal buluyor musunuz bunu?” 

Coşkun Sabah’ın bu sözleri üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Taner Kazanoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasında ırkçılık hatta bölücülüğe varan bir ayrım yaparak, kendisinin gelenek ve göreneklerini olduğunu beyan ettikten sonra İzmir, Aydın, Manisa illerinin ismini özellikle belirtip, bu illerde yaşayan vatandaşları açık açık ‘namuslu’ olmamakla itham ettiği” gerekçesiyle Coşkun Sabah hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138