Deniz Çakır aşka geldi!

Oyuncu Deniz Çakır, Bodrum'da tatile çıktığı sevgilisi Güvenç Dağüstün'ü plajda öpücüklere boğdu. Peki Deniz Çakır'ın sevgilisi Güvenç Dağüstün kimdir?

Magazin 10.07.2018, 14:00 10.07.2018, 14:08
Deniz Çakır aşka geldi!

Posta Gazetesi'nin haberine göre oyuncu Deniz Çakır ve opera sanatçısı sevgilisi Güvenç Dağüstün Bodrum Gümüşlük'te sevgi dolu bir tatil geçiyor. Çift plajda birbirini öpücüklere boğarken, bu sevgi dolu anların ardından arkadaşlarıyla birlikte tekne turuna çıktılar. Teknenin dümenine Güvenç Dağüstün geçerken, Deniz Çakır sevgilisini hiç yalnız bırakmadı. 

Güvenç Dağüstün kimdir?
Güvenç Dağüstün 1978 yılında Ankara’da dünyaya geldi, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na girerek tenor Pekin Kırgız’ın öğrencisi oldu. Ankara Devlet Operası’nın açtığı sınavı kazanarak bu kurumun en genç sanatçısı oldu. Bulgaristan’ın Varna kentinde düzenlenen “Uluslararası Varna Festivali” kapsamında mezzosoprano Ksgr. Prof. Margarita Lilova’nın kursuna katıldı ve bir yıl sonra Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi’nin sınavlarını kazanarak Prof. Lilova’nın öğrencisi oldu. Ankara Devlet Operası’ndaki görevinden ayrılarak Prof. Dr. İhsan Doğramacı tarafınfan verilen burs ile Avusturya’nın Viyana kentinde çalışmalarına başladı. İzmir Devlet Operası’nda konuk sanatçı olarak G. Donizetti’nin “Aşk İksiri” operasında ilk başrolü “Belcore”yi seslendirdi. Avusturya’nın Innsbruck kentinde Georg Schmöhe yönetiminde C. Orff’un “Carmina Burana” adlı eserinde bariton sololarının yanısıra kontrtenor solosunu da seslendirerek bir ilke imza attı ve büyük beğeni topladı. Viyana’da seslendirdiği, Yunan besteci Perikles Liakakis’in “Çizmeli Kedi” operasındaki başrol ile bu eserin dünyada ilk kez seslendirilişinin solistlerinden oldu.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138