Elmalı Davası kararına tepki gösteren Aleyna Tilki cinsel istismara uğradığını açıkladı

Ünlü popçu Aleyna Tilki, sosyal medya hesabı Instagram'dan cinsel istismara uğradığını açıklayarak Elmalı Davası kararına tepki gösterdi. Genç popçu Aleyna Tilki, Instagram hesabından paylaştığı videoda istismara uğradığını açıkladı.

Magazin 17.11.2021, 11:20 17.11.2021, 11:30 Dilan Ölmez
Elmalı Davası kararına tepki gösteren Aleyna Tilki cinsel istismara uğradığını açıkladı

İstismarcıların serbest bırakılmasına isyan eden Tilki, Elmalı Davası’nda şüpheli anne ve babanın serbest bırakılmasına da tepki gösterdi. Tilki paylaştığı videoda şunları söyledi: “Biz mi suç işleyelim?” diye neden yazdım biliyor musunuz? ” Taciz edilen çocuklar eğer karşılığında o kişi bir ceza almazsa adaleti tanıyamaz. Adaleti tanıyamazsa kendi celladına dönüşebilir. Kötü bir insana dönüşebilir. Siz şu an bir çocuğun cellada dönüşme riskini alıyorsunuz. Haksızlığı ve adaletsizliği ben yakından tanırım. Böyle olaylara tepki gösteriyorum. Hak eden hak ettiği cezayı çekmezse geride kalan kişinin iki seçeneği vardır. Ya iyi bir insan olur ya da kötü bir insana dönüşür. Bu insanlar yalvarırım ceza alsınlar. Siz şu an sadece iki çocuğu koruyamadığınızı düşünebilirsiniz ama şu anda siz kısır bir döngüyü harekete geçiriyorsunuz bu insanları serbest bırakarak. Cinsel defosu olmayan çocuk cinsellikle alakalı böyle bir resim çizemez. En büyük delil budur. Onları içeri alın. Zamanında haksızlığa uğramış biri kız çocuğu olarak şu çocukların (Elmalı) davasındaki adam ceza almazsa, ben bir gün onlardan birini bulacağım diyorum. Ceza verin.”


Ne olmuştu

Antalya'nın Finike ilçesinde, kız çocuğu G.E.G. ile ağabeyi İ.E.G.'ye cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla tutuksuz sanıklar anne Merve A., üvey baba Rahmi A. ile çocukların dayısı suça sürüklenen çocuk S.C.G., `cinsel istismar´ ve `eziyet´ suçlarından yargılandıkları davada beraat etmiş; karar tepki çekmişti. Çocuklar yaşadıklarını iddia ettikleri cinsel istismarı resimlerle anlatmıştı. 

Elmalı davası

YENİÇAĞ

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?