Hamza Hamzaoğlu ile ilgili flaş iddia: Oğluna hapis hayatı dayattı!

Antalyaspor'dan ayrıldıktan sonra henüz bir kulüple anlaşmayan Hamza Hamzaoğlu'nun evlilik dışı çocuğu ile ilgili olarak Sinem Yanmaz'la girdiği hukuk savaşı devam ediyor. Yanmaz'ın "Babalık görevlerini yerine getirmiyor" iddiasıyla yapılan suç duyurusuna takipsizlik kararı sonrası Yanmaz'dan itiraz geldi.

Magazin 08.12.2018, 09:58 Burak ZİHNİ
Hamza Hamzaoğlu ile ilgili flaş iddia: Oğluna hapis hayatı dayattı!

Hamza Hamzaoğlu'nun Denizlispor'da çalıştığı dönemde kulübün Sinem Yanmaz'dan bir çocuğu olmuştu. Konu uzun süre sonra medyada yayınlanmıştı. İki isim arasında devam eden hukuk mücadelesinde son olarak Hamzaoğlu'nun çocuğuna karşı babalık görevlerini yerine getirmediğini savunan Yanmaz suç duyurusunda bulunmuştu. Mahkeme ise takipsizlik kararı vermişti. Karara itiraz eden Yanmaz dilekçesinde çocuğunun yatağının olmadığından battaniyede uyuduğunu, yerde yemek yediğini ve dayatılan hapis hayatı nedeniyle hiç arkadaşı olmayan çocuğunun psikolojisinin bozulduğunu ileri sürdü. 

Verilen takipsizlik kararına Sinem Yanmaz avukatı Özkan Karadöl’ün aracılığıyla itiraz etti. Avukat Karadöl tarafından savcılığa sunulan itiraz dilekçesinde, savcılığın takipsizlik kararında Hamza Hamzaoğlu’nun çocuğuyla çektirdiği birkaç fotoğraf ile birkaç banka dekontunu dikkate aldığını kaydetti.

“Anne ve çocuğa adeta hapis hayatı yaşatmıştır”
Savcılığın tanık ve mağdurun ifadeleri ile dosyadaki diğer belgeleri dikkate almadığını itiraz dilekçesinde anlatan avukat Özkan Karadöl, “Hamza Hamzaoğlu çocuğunu bir dönem görmüş, sonra 1.5 yıl görmemiştir. Çocuğunu sormamış, onunla ilgilenmemiştir. Resmi evliliğinden olan çocuklarını iyi okullarda okuturken resmi evliliği olmayan kişiden olan resmi çocuğunun ise yatak yerine serilmiş bir battaniyede uyumasına göz yummuştur. Tüm çocuklarına eşit davranmamıştır. Küçük Ç.’yi baba sevgisinden yoksun bırakarak ve ekonomik şiddetle cezalandırarak suç işlemiştir. Çocuğun soyadını gizleyerek yaşamaya zorlamıştır. 3 yaşına kadar çocuğunu nadiren görmüş ihtiyaçları ile hiç ilgilenmemiştir. İlerleyen yıllarda çocuğuyla kapalı kapılar ardında görüşerek anne ve çocuğa adeta hapis hayatı yaşatmıştır” dedi.

“Babayla çocuğun inişli çıkışlı görüşmeleri çocuğun psikolojisini bozmuş”
Hamza Hamzaoğlu bir dönem çocukla ilgileniyormuş gibi yaparak tekrar müvekkiliyle birlikte olduğunu itiraz dilekçesinde anlatan avukat Karadöl, “Babayla çocuğun inişli çıkışlı görüşmeleri çocuğun psikolojisini daha çok bozmuş, çocuğa dayatılan hapis hayatı nedeniyle hiç arkadaşı olmamıştır. Müvekkil Sinem Yanmaz nafaka davası açınca babayla çocuk arasında kişisel ilişki kurulmasına karar verilmiştir. Hamza Hamzaoğlu 1 yıl içinde çocuğunu 5 kez görmüş, ufak tefek yardımların dışında başka yardımda bulunmamıştır” dedi.

“Çocuk yatak bazasının üzerinde battaniyelerde yatmak zorunda kalmıştır”
Müvekkili Sinem Yanmaz’ın, olayın duyulmasının adından Denizli’yi terk etmek zorunda kaldığı aktarılan dilekçede “Yeni taşındığı evde mağdur çocuğa yatak bazası alınmış, ama yatak alınamamıştır. Çocuk yatak bazasının üzerinde battaniyelerde yatmak zorunda kalmıştır. Yerde yemek yemektedir. Müvekkil tek başına çocuğunu büyütmeye çalışmıştır. İtirazımızın kabulüyle takipsizlik kararının kaldırılmasını talep ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?