İsmail Hacıoğlu: Acemi birliğim ‘Ayla’ filmi usta birliğim bu dizi oldu!

İsmail Hacıoğlu: Acemi birliğim ‘Ayla’ filmi usta birliğim bu dizi oldu!
İsmail Hacıoğlu, 'Ayla' filmindeki başarılı performansının ardından TRT1'in iddialı dizisi 'Mehmetçik Kûtulamâre'nin kadrosuna katıldı. Ünlü oyuncu, "Acemi birliğim 'Ayla', usta birliğim ise 'Kûtulamâre' oldu. İzleyiciye ters köşe yaptım; insanları şaşırtmayı seviyorum" diyor.

Ünlü oyuncu İsmail Hacıoğlu, Sabah'ın muhabiri Ömer Karahan'a vermiş olduğu röportajda yeni dizisi hakkında konuştu.TRT1'de perşembe akşamları ekrana gelen 'Mehmetçik Kûtulamâre' dizisinin kadrosuna başrol olarak dahil oldu. Dizide Osmancık Taburu'nun neferlerinden birini canlandıran Hacıoğlu ile Riva'daki platoda bir araya geldik. Ünlü oyuncu ile iddialı diziyi ve Zeytin Dalı Operasyonu gibi ülke gündemine dair önemli konuları konuştuk...

Böyle dev bir prodüksiyonda rol almak, bir oyuncu için heyecan verici olmalı...

Bir dönem projesi teklif edildiğinde, 'Eyvah! Acaba hakkı verilen bir prodüksiyon mu olacak?' diye endişe ediyorsun. Karşına gelen işler hep o minvalde olunca fazlasını düşünemiyorsun.

Bu dizide kendi platomuzda çalışma avantajımız var; mekanlarla istediğimiz gibi oynayabiliyoruz.

Kostümcüler, tarihsel çalışmalar yapıp kafa patlatabiliyor. Bir oyuncu için aksesuvar, kostüm ve mekan çok önemli; o atmosfere girebilmesi ve empati yapabilmesi için... Burada bu şartlar fazlasıyla vardı, geriye sadece oynamak kalıyor zaten.

Rolünüze adapte olabildiniz mi?

Bu kadar özenli çalışan, birbirine çok özenli davranan bir ekip var burada.

Çok memnunun oynadığım karakterden, böyle bir ekibe dahil olmaktan, böyle bir rolle, bu hikayeye girmekten çok mutluyum. Çorbada bizim de tuzumuz bulunuyorsa, ne mutlu bize...

Diğer oyuncularla aranız nasıl?

İyi, hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.

İşin ağır tarafını onlar kaldırdılar, çektiler. Karda-kışta sette yaşadıklarını dinliyorum... Benim acemi birliğim 'Ayla' filmi, usta birliğim de 'Kutülamare' oldu. (Gülüyor)

Diziye başladıktan sonra nasıl tepkiler aldınız?

Gayet güzel... İnsanlar beklemiyordu, biraz ters köşe oldu galiba. Seviyorum şaşırtmayı.

Kariyer planlamanızı nasıl yapıyorsunuz?

Son bir yıldır birlikte çalıştığım, kader arkadaşlığı yaptığım biri var;

Abdullah Bulut. Sürekli birlikteyiz, bu zamana kadar görmediğim birçok şeyi gösteriyor bana. Eskiden çok kaygım vardı, şimdi daha sakinim.

Bir dönem dizisinde rol alıyorsunuz; tarihle aranız nasıl?

Sürekli okumak lazım... Biz unutuyoruz okumayı veya sevmiyoruz ama durum bu. Ben Kûtulamâre'nin böyle bir zafer olduğunu bilmiyordum mesela... Teşkilat-ı Mahsusa'nın bu kadar önemli bir kuruluş olduğunu, Cumhuriyet'in ve birçok devletin kurulmasında rol oynadığını gerçekten bilmiyordum. Görünen kısmı kadar, görünmeyen kısmı da dağ gibi.

O kısma biraz kafa çalıştırmak gerekiyor çünkü esas hazine orada...

Ecdatla övünmemek elde değil...Sabah

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.