Kerimcan Durmaz'a sosyal medya skandalının cezası 10 ay hapis ve 5 bin lira

Uçakta seyahat ederken çektiği müstehcen görüntülerini internette yayınlayan Kerimcan Durmaz hakkında açılan dava karara bağlandı. Sosyal medya skandalına imza atan Kerimcan Durmaz'a 10 ay hapis ve 5 bin lira cezası verildi.

Magazin 05.12.2019, 11:05 05.12.2019, 11:10 Burak ZİHNİ
Kerimcan Durmaz'a sosyal medya skandalının cezası 10 ay hapis ve 5 bin lira

Türkiye'nin uzun süre gündemini meşgul eden Kerimcan Durmaz mastürbasyon videosu büyük bir skandal oluşturmuş ve ünlü DJ'ye tepki yağmıştı. Durmaz her ne kadar özür dilese de kendisini affettiremedi ve binlerce kişinin takibinden çıktı. Olay yargıya da taşındı ve karar verildi. Sosyal medya fenımeninin cezası da belli oldu. Paylaştığı müstehcen videoya ilişkin yargılandığı davada Kerimcan Durmaz 10 ay hapis ve 5 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Sosyal medya fenomeni ve DJ Kerimcan Durmaz'ın sosyal medya hesabından paylaştığı ve takipçileri tarafından tepki toplayan müstehcen videoya ilişkin yargılandığı dava karara bağlandı. Gaziosmanpaşa 16. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanık Kerimcan Durmaz ve avukatları katıldı. Duruşmada ayrıca müştekiler adına avukat Begüm Gürel hazır bulundu.


Yanlış anlaşıldım
Dava dosyasındaki görüntülerin kendine ait olduğunu belirten sanık Durmaz, "Hamburg'tan dönerken sadece iki yakın arkadaşımın olduğu gruba uçakta çekmiş olduğum paylaşımı gönderdiğimi sanıyordum. Fakat havaalanına iniş sırasında telefonun sinyal alması neticesinde bu paylaşımımı yakın arkadaş grubuma değil Instagram hikaye bölümünde paylaşılmış olduğunu yine arkadaşlarımın beni araması neticesinde öğrendim" dedi.

Paylaşımı geri çektiğini ve kamuoyundan özür dilediğini dile getiren sanık Durmaz, "Üzgünüm, yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum. Ben de toplum içerisinde yaşayan biri olarak bu konularda hassas ve dikkatli birisiyimdir. Beraatimi talep ederim. Hakkımda leyhte olan hükümler uygulansın" ifadelerini kullandı.

Mahkeme, sanık Durmaz'ın 'Müstehcenlik' suçunu işlediğinin sabit olduğu gerekçesiyle 10 ay hapse 5 bin TL para cezasına çarptırılmasına hükmetti. Sanığın yargılama sürecindeki tutum ve davranışlarını leyhte kabul eden mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı. DHA


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?