Mehmet Ali Erbil'in kardeşinden sevenlerini korkutan sözler

Evindeki banyoda geçirdiği kaza sonrası günlerdir yoğun bakım ünitesinde tedavi altında olan Mehmet Ali Erbil'in profesör doktor kardeşi Yeşim Erbil yaptığı açıklama ile herkesi üzdü. Kardeş Erbil; "İnsan vücudunda 5 litre kan var, Erbil 11 günde 7,5 litre kan kaybetti." dedi.

Magazin 29.10.2018, 09:40 Burak ZİHNİ
Mehmet Ali Erbil'in kardeşinden sevenlerini korkutan sözler

Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumu nasıl? sorusunun yanıtı sürekli olarak araştırılıyor. Televizyon dünyasında efsane isimlerden biri olan Mehmet Ali Erbil için sevenleri ve hayranları yaşaması için dua ediyor. Kardeşi Prof. Dr. Yeşim Erbil de önemli ifadeler kullandı. Sözcü'ye konuşan kardeş Erbil; "İnsan vücudunda 5 litre kan var, Erbil 11 günde 7,5 litre kan kaybetti." dedi.

"ÇOK ŞİDDETLİ ATAK GEÇİRDİ"
Geçtiğimiz günlerde evinin banyosunda düşerek yaralanan Mehmet Ali Erbil, kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alınmıştı. Uzun tedavi sürecinin ardından durumu düzelen ünlü şovmen yine kötüleşti. Abisinin sağlık durumu hakkında konuşan Prof. Dr. Yeşim Erbil, şunları söyledi: "11 gün önce banyoda düşen ağabeyimin sağ tarafta 3 kaburgası kırılmıştı, bu kırıkların ikisi parçalı kırık olup göğüs duvarında bulunan atar damarı kanatmıştı. Çok ciddi olan kanaması torakoskopik ameliyat ile durduruldu. Ağabeyimin "Kaçış Sendromu" rahatsızlığı olduğu için meydana gelen ciddi travma bu hastalığını tetikledi ve çok şiddetli atak geçirdi.

"30 YILDA İLK KEZ GÖRDÜĞÜM BİR YARALANMAYDI"

4 gün önce yoğun bakımda uyandırıldı ve durumu iyiye doğru gitmeye başladı. Aslında düşme nedeniyle oluşan kaburga kırıkları genellikle çok az kanamaya neden olan kırıklardır, böyle bir damar yaralanması oluşması benim 30 yılda ilk kez gördüğüm bir yaralanmaydı ve hayatı tehdit edecek kadar acil ve ciddi bir travmaydı.

"11 GÜNDE 7,5 LİTRE KAN KAYBETTİ"
Dün akşam üzeri aniden gelişen tansiyon ve kan değerlerindeki düşüklük nedeniyle yaptığımız incelemelerde göğüs boşluğunda kanama belirlendi ve acilen ameliyata alındı. Bu kez kırık kaburganın sivri ucunun diafragma dediğimiz karın boşluğu ile göğüs boşluğunu ayıran zarı parçalayıp kanamaya neden olduğunu gördük. Ameliyatla bu kanama durduruldu. Kardeşim 11 günlük süreçte toplam 7.5 litre kan kaybetti. Doğal olarak bir insanda 5 litre kan olduğu düşünülürse bunun üzerinde bir kan kaybı ve bu kaybın yerine konması iyileşme sürecini zorlayacak bir durumdur.

"TÜM MESLEKTAŞLARIM TEDAVİLERİNE DEVAM EDİYOR"
Dolayısıyla çok hassas dengeler gözetilerek tedavisi yoğun bakımda devam ediyor. Organ fonksiyonlarında bozulma olmaması için ilgili tüm birimlerdeki meslektaşlarım tedavilerine devam ediyor. Atlatacak bunu da inşallah."

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?