Oktay Kaynarca'nın adıyla çocuk istismarı!

Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca kendi adını taşıyan isimlerle açılan hesaplar tarafından mağdur edildi. Kaynarca'nın adıyla hareket eden bir/veya birkaç kişi 17 yaşındaki bir kızı hedef seçti.

Magazin 15.11.2018, 13:18 Burak ZİHNİ
Oktay Kaynarca'nın adıyla çocuk istismarı!

Oktya Kaynarca başına gelen bu olayı sosyal medyadan yayınlayarak anne ve babalara uyarıda bulundu.

Kaynarca şunları söyledi;
''Gerekli gördüğüm üzere söylemek gerekir ki; sosyal medya hayatımızın bu kadar içinde ve neredeyse artık bir parçamız gibi olsa da aslında çok dikkatli olunması gereken tehlikeli de bir mecradır. Sahte hatta gerçek hesaplardan her türlü kötü niyetli insanların her türlü zarar verecek girişimlerini duyuyor görüyor bizzat yaşıyoruz. Lütfen kendiniz de dahil özellikle çocuklarınızın her türlü girişime maruz kalabileceğini unutmayın. Çocuklarınızın kimlerle konuştuğunu kontrol edin, size yazılan söylenen şeylerin sağlamasını yapmadan inanmayın, özellikle tanımadıklarınızın çağırdığı yerlere gitmeyin, zorunluysanız tek gitmeyin. Dikkat dikkat dikkat!''

Meşhur edecekmiş!

Oktay Kaynarca neden böyle bir paylaşım yaptığıyla ilgili olarak Kanal D'deki 2. Sayfa programına telefonla bağlandı ve çok çarpıcı şu açıklamaları yaptı:
''Biri benim adımı kullanarak 17 yaşında genç bir kızı kandırmış ve bu kızımız da o kişiyle buluşmaya gitmiş. Kendisini meşhur edeceğini söylemiş, tanışmak istediğini söylemiş. Konu netleşmeden isim vermek istemiyorum, olaydan sonra haberimiz oldu ve o kızımızla konuştuk.

'Sen 17 yaşında bir kızsın nasıl böyle bir şeye kanarsın?' diye sordum cevap olarak 'Boşluğuma geldi' dedi.

İnanmayın!
Sosyal medya mecrasından her gördüğünüz şeyi en az üç kere kontrol etmeden inanmayın. Çocuklarımızın ne seyrettiğini hangi siteye girdiğini mutlaka takip etmek zorundayız. Bu konuda geri dönülemez şeyler yaşanabilir.''

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?