Rania Yusuf giydiği kıyafetten dolayı 5 yıl hapis cezasıyla yargılanacak

Ünlü oyuncu Raina Yusuf, kendi ülkesi Mısır'da düzenlenen Uluslararası Kahire Film Festivali'nin kapanış gününde açık bir kıyafeti tercih etmesi sonrasında 5 yıl hapis cezası ile karşı karşıya.

Magazin 03.12.2018, 10:38 03.12.2018, 10:59 Burak ZİHNİ
Rania Yusuf giydiği kıyafetten dolayı 5 yıl hapis cezasıyla yargılanacak

Uluslararası Kahire Film Festivali'nde güzelliğ iile herkesi büyüleyen Rania Yusuf'un transparan kıyafet giymesi sebebiyle hakkında dava açıldı.

Oyuncuya, Mısırlı bir grup avukatın "Rania Yusuf'un davranışı hukukun alenen ihlali, Mısır halkını küçümseme ve Mısırlı kadınların adını lekeleme" şikayeti sebebiyle dava açıldığı söylendi.

 
Şikayet üzerine hemen harekete geçen Mısır Başsavcılığı, kadın oyuncunun 12 Ocak'ta hakim karşısına çıkarılmasın kararlaştırdı.

Ünlü oyuncuya 'toplumda kötülüğü yayma, fesat çıkarma, müstehcen davranışlarda bulunma ve ahlaksızlık' suçlamaları yöneltiliyor.

Basına konuşan Rania Yusuf, "Kahire Festivali gibi uluslararası festivallerde cesur elbiseler giymek normal bir şey" sözleri ile tepkisini dile getirdi. Mısırlı oyuncu açıklamasına, "Dünya artık daha açık. Teknoloji sayesinde herkes moda trendlerini görebiliyor" diye devam etti.

45 yaşındaki oyuncu hakkındaki suçlamalar mahkemece kabul edilirse 5 yıl hapis cezası alabilir.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?