10 milyon aşı daha geliyor

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs aşısında ikinci partinin ne zaman geleceğini açıkladı. Erdoğan, “Aşı konusunda şu anda ikinci parti aşımız nasip olursa, Çin'den onayı çıktı. Büyük ihtimalle bu hafta sonuna kadar gelebilir. Beklentimiz bir 10 milyon aşı daha bugün yarın gelecek” dedi

Manşet Haber 22.01.2021, 20:13 Burak ZİHNİ
10 milyon aşı daha geliyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Corona virüs aşısında ikinci partinin ne zaman geleceğine dair açıklamada bulunan Erdoğan, “Aşı konusunda şu anda ikinci parti aşımız nasip olursa, Çin'den onayı çıktı. Büyük ihtimalle bu hafta sonuna kadar gelebilir. Beklentimiz bir 10 milyon gelecek. Huzur evlerinde kalanlara yönelik aşılarımız devam edecek. Bu arada yine Bilim Kurulu'nun yapacağı çalışmalarla birlikte kademelendirme aynen belirlenerek o kademe çerçevesi içerisinde aşı süreci devam edecek” ifadelerini kullandı.

KAFELER YENİDEN AÇILABİLİR

Lokanta ve kafelerin açılış tarihine ilişkin soruya yanıt veren Erdoğan, “Kabine toplantısında bunun değerlendirmesini yeniden ele alacağız. Endişelerimiz var. Maalesef her ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa da sıkı tutulmuyor. Şuanda başarılı bir süreç var, bu başarılı süreci tekrar tersine çevirmek istemiyoruz. Bu süreci dikkatle yürütelim aşalım ama elimize gelen verilere göre bir esneme yapılabilir” diye konuştu. Reform paketine ilişkin de konuşan Cumhurbaşkanı, “Önümüzdeki haftanın içerisinde bu konuyla ilgili açıklamamızı, tarihi de açıklamak suretiyle inşallah yaparız” dedi.


 

ERKEN SEÇİM İHTİMALİ YOK

Erken seçim sorusuna da yanıt veren Erdoğan, “Bir defa oturmuş demokrasilerde aklınıza estiği zaman erken seçime gidilmez. Bu erken seçim yaygaraları tamamen, oturmamış ama kendilerine bir yerden acaba ne elde edebiliriz? Gayreti içinde olanların hayalleridir. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değildir. Cumhur İttifakı olarak kesinleşmiş bir tarih vardır ve bu tarih Haziran 2023'tür” dedi.

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?