382 sağlıkçı için 382 zeytin ağacı

Korona nedenyle hayatını kaybeden 382 sağlık çalışanı için Büyükçekmece'de 382 zeytin ağacı diken İYİ Parti Lideri Meral Akşener, "Defalarca sağlık çalışanlarımızın meslek şehidi sayılmasını önerdik, ama başarılı olamadık" dedi. Belediye Başkanı Hasan Akgün ise "382 tıp insanımız insanları kurtarmaya çalışırken can verdiler. Bugün burada 382 zeytin ağacı ebedi olarak yaşayacaktır" diye konuştu

Manşet Haber 26.02.2021, 05:48 Burak ZİHNİ
382 sağlıkçı için 382 zeytin ağacı

Büyükçekmece'de koronavirüs salgını ile mücadelede fedakarca görev yaparken yaşamını yitiren sağlık çalışanları ve Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu anısına zeytin dikim etkinliği gerçekleştirildi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün katılımıyla gerçekleştirilen "Pandemi Sürecinde Hayatını Kaybeden Şehit Sağlık Çalışanları ve Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Zeytin Ağacı Dikim Etkinliği" Sinanoba Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Ağaç dikim törenin sonrasında şehir sağlık çalışanları için dua edildi.


Abla kardeş ilişkimiz var

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ilk olarak Büyükçekmece Belediyesi'ni ziyaret etti. Akşener'e Genel Başzkan Yardımcıları, Bahadır Erdem, Ümit Dikbayır ve Genel Başkan Danışmanı Aytun Çıray eşlik etti. Akşener'i Büyükçekmece ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirten Hasan Akgün, "Uzun yıllardan beri abla kardeş ilişkimiz devam ediyor. Anlamlı bir gün için buraya geldiler. Sağlıkçılarımız için zeytinlik yapmak istediler. Çok güzel bir proje. Kaybettiklerimiz sağlıkçılarımız için gerçekten üzgünüm. Merhum Cemil Taşçıoğlu benim aile dostumdur. Hepsine yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Bu projeden ötürü de sayın Genel Başkan'ı kutluyorum" açıklamasını yaptı.


Sonuçta hepimiz kardeşiz

İYİ Parti Lideri Akşener ise Hasan Akgün'le 30 yıllık bir dostluğunun olduğunu belirterek, "Büyükçekmece'de hiç insan ayırmadan, bana şu oy verdi şu vermedi demeden, herkesin kolayca ulaştığı, derdini kolay anlatabildiği bir belediye başkanlığı yapıyor kendisi. Gıyabında da ben bunu çok anlattım. Ben bu bölgenin milletvekiliydim. Büyükçekmece'ye geldiğimizde her zaman belediyeye davet edilirdik ve ağırlanırdık. Seçime kadar rekabet seçim bittikten sonra dostluk başlardı. Genç arkadaşlarımıza örnek olsun diye söylüyorum. Günün sonunda siyasi rekabet biter. Kazanan hizmet etmekle yükümlüdür. Hasan Akgün'ü örnek göstermemin nedeni günümüzde kutuplaştırma dilinin Türkiye'yi getirdiği noktadır. Sonuçta hepimiz kardeşiz, dostuz, arkadaşız. Siyasette rekabetin hizmet yarışı olması lazım" açıklamasında bulundu.


Çok güzel bir etkinlik

Daha sonra Akşener ve Akgün zeytin dikmek üzere Sinanoba Mahallesi'ne geçti. Burada konuşan Meral Akşener, "Bugün güzel bir etkinlik için buradayız. Ben hem kendi teşkilat mensuplarımıza, hem partimizin mensuplarına ama bu projemizi hayata geçiren belediye başkanımıza çok kalpten teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Biz sağlık çalışanlarımızı başından itibaren bu Covid – 19 belasıyla ilgili olarak özverili çalışmaları canları pahasına büyük bir yorgunluğu göze alarak insanlarımıza hizmet etmelerini en uçtan en tepeye kadar olan o çalışma grafiğinde hepsine en derin saygılarımızı, şükranlarımızı, teşekkürlerimizi, minnetlerimizi sunuyorum" dedi.


Defalarca öneride bulunduk

"Partimiz olarak vefat eden doktorlarımızın, hemşirelerimizin, sağlık çalışanlarımızın Covid – 19’dan vefat eden tümünün meslek şehidi sayılmasını defalarca önerdik" diyen Akşener, "Geride bıraktıklarının şehit aileleri kapsamında bakılmasını defalarca önerdik. Onun gerçekleşmesinde başarılı olamadık ama sayın belediye başkanımızla arkadaşlarımızın öngörüsü olan onların hatıralarını sonsuza kadar yaşatmayı hedeflediğimiz bu zeytin bahçesinin oluşmasını başardık. Ben tekrar sayın belediye başkanımıza ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Her birinin hatırası aileleri kadar bizlerin de kalplerinde yaşayacaktır. Mekanları cennet olsun. Allah her birini peygamber efendimize komşu kılsın" ifadelerini kullandı.


ONLAR BİZİ KURTARIRKEN CAN VERDİLER

Zeytin dikimi sırasında konuşan Büyükıçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Covid - 19 nedeniyle hayatını kaybeden 382 sağlık çalışanı adına tek tek zeytin ağacı dikildiğini belirtti. Akgün, "İYİ Parti yöneticileri belediyemizi ziyaret ederek çok güzel bir konudan bahsettiler. Adı Covid – 19’la mücadele ederken hayatını kaybeden tıp insanlarımızın, sağlık çalışanlarımızın adına Büyükçekmece’de onları ebedileştirmek için bir zeytin bahçesi kurmak istediklerini ifade ettiler. Son derece heyecanlandım ve duygulandım. Bu nedenle Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’e çok teşekkür ediyorum ve bu projeye bu noktaya getiren arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Kaybettiğimiz değerlerden üç tanesi benim çok kıymetli abilerimdir. 382 tıp insanımız insanları kurtarmaya çalışırken can verdiler. Hepsini şükranla, saygıyla, minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Bugün burada 382 zeytin ağacı ebedi olarak yaşayacaktır. Projenin sahibi İYİ Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve ekibine teşekkür ediyorum" dedi.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138