Ağabey suçladı, kardeşi 'hepsi yalan' dedi

AK Parti Büyükçekmece İlçe Kadın Kolları Başkanı ve Meclis Üyesi Yıldız Akbalık Polat'ın ağabeyi Nusret Akbalık, kardeşinin vatandaşlara dağıtılmak üzere verilen yardım fişlerini kendisinin harcadığını iddia etti. Akbalık, bildikleri halde bu duruma sessiz kalanların da aynı günaha ortak olduğunu söyledi

Manşet Haber 24.01.2021, 19:47 08.02.2021, 15:53 Burak ZİHNİ
Ağabey suçladı, kardeşi 'hepsi yalan' dedi

Büyükçekmece Belediye Meclisi'nin AK Partili üyesi Yıldız Akbalık Polat hakkında skandal bir iddia ortaya atıldı. Polat'ın öz ağabeyi olan Nusret Akbalık, kardeşinin ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmak üzere verilen yardım fişlerini kendisinin harcadığını savundu. Aynı zamanda AK Parti Büyükçekmece Kadın Kolları Başkanı olan Polat'ın, parti tarafından ihtiyaç sahiplerine verilmesi için kendisine teslim edilen yardım kolilerini de gerekli yerlere ulaştırmadığını iddia eden Nusret Akbalık, "Bu konular araştırıldığında büyük bir miktar tuttuğu görülecektir" dedi. 


DEFALARCA İLETTİM İLGİLENEN OLMADI

Kardeşinin yaptıklarını defalarca il ve ilçe başkanlığına ilettiğini dile getiren Nusret Akbalık, "Fakat ilgilenen olmadı" açıklamasını yaptı. Rakam ne olursa olsun, ihtiyaç sahiplerinin haklarına göz dikilemeyeceğini ifade eden Akbalık, "Kardeşim de olsa bu haksızlığa göz yumamazdım. Yardımsever insanların yaptığı iyilik bu şekilde suistimal edilemez. Yazıktır, günahtır. Bütün uyarılarıma rağmen harekete geçmeyenler de bu günaha ortaktır. Vebal altındadır" diye konuştu. Akbalık yardım fişlerinin Datça ve Büyükçekmece'de harcandığını iddia etti.  

HABER MERKEZİ


AK Parti Büyükçekmece Belediye Meclis Üyesi Yıldız Akbalık Polat, öz ağabeyinin iddialarına cevap verdi. "Bu adam sadece biyolojik kardeşim" diyen Polat, "Hakkında uzaklaştırma kararı aldırdım. Söyledikleri iddiaların tamamı yalan ve iftiradan ibarettir" dedi

Gazetemizin dünkü sayısında yer alan haberde "Öz ağabeyden skandal iddia" başlıklı haberimiz üzerine Büyükçekmece Belediyesi'nin AK Partili Meclis Üyesi Yıldız Akbalık Polat açıklamada bulundu. Polat'ın ağabeyi olan Nusret Akbalık, kardeşinin ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmak üzere verilen yardım fişlerini harcadığını iddia etmişti.

Miras davamız var

Yıldız Akbalık Polat ağabeyinin iddialarının tamamen asılsız olduğunu belirterek, "Anne ve babamız rahmetli oldu. 8 kardeşiz. 4 Erkek 4 kadın. 7 kardeşin tamamı bize miras kalan malların satışı, kiralanması, korunması anlamında bana vekalet verdi. Nusret Akbalık da vekalet verenler arasında. Ancak daha sonra Nusret Akbalık ve Mehmet Akbalık ağabeyler bu mirası sadece erkek olanlar paylaşmak istedi. Bunlar bizim hakkımız. Onların hali vakti yerinde, Bizlerin ihtiyacı var diyerek bize miras kalan, Yenibosna'da bir bina, Datça'ta 3 katlı bir yazlığa el koymaya kalktılar" diyerek kendisi de yeni bir iddia ortaya attı.

Halim vaktim yerinde

Diğer kardeşlerinin kendisini desteklediğini dile getiren Polat, "Siyaseten de iyi bir konumdayım. Ne yazık ki gazeteniz de bu iftiralar yayımlandı. Nusret Akbalık hakkında uzaklaştırma kararımı sizlerle paylaşıyorum. Bu adam kumar oynar, sokak kavgasında bir çocuğun ölümüne sebep olduğu için hapse girdi. Şu anda denetim serbestliğinden dışarıda" diye konuştu. 1990 yılından beir çalıştığını belirten Polat, "Üst düzey firmalarda insan kaynakları yöneticiliği yaptım. Çok şükür işimiz, halimiz, vaktimiz yerinde. İlçe yönetiminde arkadaşlarım bilirler. Arabamda her zaman erzak malzeme taşırım, sokakta rastladığım ihtiyaç sahiplerine dağıtırım. Bu iftiraları il ve ilçe başkanlıklarımıza da taşıdı bu şahıs ama herhangi belge, ispat sunamadı. Çünkü yok öyle bir şey. Tamamı yalan ve iftira. Ben yardım amaçladığımda o kişinin sadece insan olması yeterli. Hangi partilidir, kimdir, necidir ona bakmadan yardım etmeye çalışırım" açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)