Ahmet Davutoğlu Esenyurt'ta konuştu: En cahil kadro!

Partisinin Esenyurt ilçe kongrresinde konuşan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye’deki adaletsizliğin, hukuksuzluğun, yasakçılığın, baskının, kötü yönetimin sorumluluğu bizatihi Erdoğan’ın omuzundadır; çünkü çevresini bu cuntacı odaklarla dokuyan da bizzat kendisidir" dedi. Davutoğlu, "Türkiye, tarihinin en cahil, en liyakatsiz kadrolarıyla yönetiliyor" eleştirisinde bulundu

Manşet Haber 04.07.2020, 06:20 04.07.2020, 09:33 Burak ZİHNİ
Ahmet Davutoğlu Esenyurt'ta konuştu: En cahil kadro!

Gelecek Partisi Esenyurt ilçe kongresi Rafet Ilgaz Anfi Tiyatro'da gerçekleşti. Kurucu İlçe Başkanı Veysel Karatay'ın tek liste ile girdiği kongreye Genel Başkan Ahmet Davutoğlu da katıldı. Kongrenin Divan Başkanlığını da Metin Karakaş yaptı.

En cahil kadro
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu kongrede yaptığı konuşmada çok önemli mesajlar verdi. "Türkiye’deki adaletsizliğin, hukuksuzluğun, yasakçılığın, baskının, kötü yönetimin sorumluluğu bizatihi Erdoğan’ın omuzundadır; çünkü çevresini bu cuntacı odaklarla dokuyan da bizzat kendisidir" diyen Davutoğlu, "Türkiye, tarihinin en cahil, en liyakatsiz kadrolarıyla yönetiliyor" ifadelerini kullandı.

gelecek partisi

Boyun eğmeyeceğiz
Şehir Üniversitesi'nin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kapatılmasını da gündeme getiren Ahmet Davutoğlu, "28 Şubat’ta yerlerde sürüklenenlerin, hapislere girenlerin, okullardan atılanların kurdukları bir üniversite bizzat Tayyip Erdoğan tarafından zorbalıkla kapatıldı" diye konuştu. Davutoğlu konuyla ilgili "Bu zalimliği niye yaptılar biliyor musunuz? Bu kirli karara imza atan Cumhurbaşkanı Erdoğan, başta muhafazakar dindar kesimler olmak üzere bütün topluma şu mesajı vermeye çalışıyor: Ya boyun eğeceksiniz ya da tasfiye edileceksiniz. Biz de buradan yanıt veriyoruz. Boyun eğmeyeceğiz. FETÖ artıklarına da, 28 Şubat artıklarına da asla boğun eğmeyeceğiz" dedi.

Milli tarafı kaldı mı?
Ekonomiye yönelik eleştirilerde de bulunan Davutoğlu, "Bugün yatırımcılar nezdinde Türkiye sermaye kontrolleri uygulayan bir ülkedir. Bunu da sözüm ona 'milli ekonomi' diyerek aklıyorlar. Allah aşkına bunların milli bir tarafı kaldı mı?" diye sordu. Partililere "Halkın vicdanından kopmayacaksınız, halkla beraber yürüyecek, halkla 'geleceği' inşa edeceksiniz" sözleriyle seslenen Gelecek Partisi lideri, partisinin büyük kongresini de eylül ayında yapılacağını açıkladı.

ahmet davutoğlu

Yol arkadaşları ortada
Konuşmasında sık sık 'insan hak ve özgürlükleri' vurgusu yapan Davutoğlu, "Artık 'Cumhurbaşkanı iyi ama çevresi kötü' aldatmacasının daha fazla savunulacak hali kalmamıştır. Türkiye’deki adaletsizliğin, hukuksuzluğun, yasakçılığın, baskının, kötü yönetimin sorumlusu bizatihi Erdoğan’dır; çünkü çevresini bu cuntacı odaklarla dokuyan da bizzat kendisidir. İktidarın yolu da, yol arkadaşları da ortada. Milletimiz olan-biteni engin ferasetiyle görüyor. Şehir Üniversitesini kapatma kararı aslında özgüven ve birikimden yoksun olanların nitelikli kaliteye düşmanlıklarının eseridir. Kendi birikimine güvenemeyen ve özgüvenini kaybeden otoriter yöneticiler iki yolu tercih ederler: Senden daha nitelikli olanları ya tasfiye et ya da boyun eğdir!" eleştirisinde bulundu.

İktidar için geliyoruz

"Biz iktidara gelmek için geliyoruz. Bu ülkeyi adalet ve özgürlükle yönetmek için geliyoruz" diyen Davutoğlu, "Her türlü baskıya, tehditlere ve yasaklara rağmen dimdik ayaktayız. Kulaklarımız trol çetelerinin hezeyanlarına değil, millletimizin çağrılarına açık. Milletimiz iktidarın herkesi hain görmesinden, rant kavgalarından, yolsuzluklarından, ekmeğini küçültmesinden bıkmış durumdadır. Görünür görünmez iktidar ortaklarıyla birlikte Türkiye'yi yönetenlerin iktidarda bir gün daha fazla kalmaktan başka bir vizyonu yoktur. Onun için milletimizi kutuplaştırıyorlar. Bu dava iktidar güç davası değildir, kula kulluğun sona erdirilmesi davasıdır. Selam olsun insan onuru için ayağa kalkanlara, selam olsun yolsuzluklara karşı temiz siyaset diyenlere, herkes için hak ve hürriyet diyenlere" mesajını verdi.

isa mesih şahin

KORKUSUZCA MÜCADELE EDECEĞİZ
Kongrede konuşan Gelecek Partisi İl Başkanı İsa Mesih Şahin, "Gelecek Partisi İstanbul Teşkilatı olarak büyük bir onur yaşıyoruz. Kısa bir zaman içersinde teşkilatlanmamızı yaparak, ilçe kongrelerimize başladık" dedi. "Ben Esenyurt'tan bütün İstanbul'a diyorum ki Gelecek Partisi adım sdım iktidara yürüyor. Bizim hayallerimiz var" diyen Şahin, "Zengin fakir ayrımı olmayan bir Türkiye hayalimiz var. Hayallerimiz için korkusuzca mücadele etmeye devam edeceğiz. İnandığımız değerler uğrun dün korkmadık yarın da korkmayacağız. Ne yaparlarsa yapsınlar doğru bildiğimiz yoldan asla dönmeyeceğiz. İlkelerimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Düşmanlık siyasete yapanlara inat biz kardeşlik türküleri söyleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

İNSANLARIN BİZDEN BEKLENTİSİ VAR
Gelecek Partisi Esenyurt İlçe Başkanlığı'na seçilen mevcut Başkan Veysel Karatay, "Bugün burada bizleri yalnız bırakmayanlara teşekkür ediyorum. Göreve geldikten sonra hızlı bir şekilde teşkilatlanmamızı kurduk. Son günlerde Gelecek Partisi'ne umudun arttığını ben şahsım adına söyleyebilirim" dedi. İnsanların kendilerinden beklentileri olduğunu dile getiren Karatay, "İnsanlardan bizim kardeşliği tesis edeceğimize inanıyor. Türkiye'nin barışa ve kardeşliğe ihtiyacı var. Birlikte yaşamak kadar güzel bir şey yoktur. İstanbul'un başkenti Esenyurt'tan hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum" açıklamasını yaptı. Barış KIŞ

gelecek partisi esenyurt 1. olağan kongre

gelecek partisi esenyurt 1. olağan kongre

gelecek partisi esenyurt 1. olağan kongre

gelecek partisi esenyurt 1. olağan kongre

gelecek partisi esenyurt 1. olağan kongre

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?