Anneler Günü acısı: Hayalleri yarım kaldı

Esenler'de sokak ortasında vurularak öldürülen 19 yaşındaki Asiye Nur Atalay'ın annesi Rahşan Atalay, Asiye'siz 'Anneler Günü'nde gözyaşlarına boğuldu. Kızı Asiye'nin her 'Anneler Günü'nde kendisine hediye aldığını ve öptüğünü söyleyen Atalay, "Hayalleri vardı, yarım kaldı" dedi

Manşet Haber 08.05.2022, 22:35 08.05.2022, 22:42 Burak ZİHNİ
Anneler Günü acısı: Hayalleri yarım kaldı

Esenler'de 19 yaşındaki Asiye Nur Atalay 5 Mayıs günü sokak ortasında başından silahla vurularak öldürüldü. Asiye Nur Atalay'ı öldürdüğü belirlenen Ümit Karakoyun yakalandı. Atalay'ın annesi Rahşan Atalay, Anneler Günü'ne kızının kıyafetlerine sarılarak girdi. Gözyaşlarına hakim olamayan acılı anne, yaşadığı acıyı güçlükle ifade etti. Atalay, "Ben bunun müebbet almasını istiyorum. Asiye'nin son olmasını istiyorum. O içeride her gün ölsün istiyorum" dedi. "Beş dakika geçiyor, beş dakika sonra yeniden başlıyor acım" diyen Atalay, "Her 'Anneler Günü'nde hediye alırdı. Biraz asabiydi ama öper, severdi. Bir hayali vardı. Ehliyet sınavına gidiyordu kızım. 'Anne seni gezdireceğim' diyordu. Hayallerinin hepsi yarım kaldı" şeklinde konuştu.19 SENE BÜYÜT, BİRİSİ GELSİN CANINI ALSIN!

Şüpheli Ümit Karakoyun'un 16 dosyası bulunmasına rağmen serbest dolaşmasına tepki gösteren Rahşan Atalay, "Kızımın doğum gününde dışarı salıveriyorlar. Bugün kızımın mezarına gittim. Çok konuştum ama gelmedi. Asiye'm dedim çok süslüydün, kendini çok seviyordun Asiye'm dedim. Çok meşhur oldun, herkes senin arkandan seni konuşuyor dedim. Ama o beni görüyor mu bilmiyorum. Benim durumumda olan anneler bana destek versin" diye konuştu. Atalay, "Bunun aftan falan yararlanmasını istemiyorum. Ağırlaştırılmış müebbet caza almasını istiyorum. Benim kızım beyaz kefenle yatıyor, o da orada her gün ölsün istiyorum. İlk anneler günü yalnızım. 19 sene bak büyüt, birisi gelsin, kızımın canını alsın" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)