Başkan müdürü görevden aldı!

Sayıştay tarafından açıklanan raporlara istinaden yazılı bir açıklama yapan Arnavutköy Belediyesi, rapordaki usülsüzlüklere sebep olan müdür ve personellerin Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı tarafından görevden alındığını duyurdu. Açıklamada, “ Belediye Başkanı’nın talimatı ile ilgili birimin müdür ve bazı personeline disiplin cezası verilerek görevlerinden alınmışlardır” denildi

Manşet Haber 05.11.2018, 07:07 05.11.2018, 07:12 Burak ZİHNİ
Başkan müdürü görevden aldı!

Sayıştay'ın iddialarına cevap veren bir açıklama yayınlayan Arnavutköy Belediyesi, usülsüzlüklere neden olan müdür ve personellerin görevden alınarak konunun savcılığa kadar iletildiğini belirtti. Açıklamada, “Yasa gereği haklarında adli işlem yapılmak üzere önce Kaymakamlık Makamı’na bildirilerek akabinde konu savcılığa aksettirilmiştir. Bu süreç devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Kamu zararı giderildi
Belediyenin söz konusu zararları giderdiği de anlatılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Kamuoyuna yansıyan hususları içeren dosyalardaki hatalı işlemler ve ödemelerden kaynaklanan tutarları piyasa değerinin üzerinde belirlenen ürünlerin fiyat farkları hesap edilerek ilgililerden tahsil edilmiş ve belediyenin kasasına iade edilmiştir. Yukarıda izah edildiği üzere bu konularda belediyemiz Sayıştay raporunun açıklanmasından 7 ay önce kamu zararını giderici ve ilgilileri hakkında idari ve adli soruşturma içeren görevlerini yerine getirmiştir.”

Yorumlar (1)
zeki 3 yıl önce
isiniz gucunuz yalan devletin malini nasil yagma edersiniz Allahtan korkmazlar hesap gunu yakindir
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138