Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün isyan etti: İnsanlık dışı yaratıklar!

Büyükçekmece'de 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde 18 sahipsiz hayvan zehirlenerek öldürüldü. Bu duruma tepki gösteren Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, “Bu ahlaksızlığı yapanlar kimlerse onları insanlık dışı yaratıklar olarak niteliyorum ve onları kınıyorum” dedi

Manşet Haber 05.10.2020, 21:04 Burak ZİHNİ
Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün isyan etti: İnsanlık dışı yaratıklar!

Büyükçekmece’nin Karaağaç köyü mevkiinde 17 köpek ve 1 tilki kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından zehirli yiyecek vermek yoluyla katledildi. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Karaağaç bölgesindeki sokak hayvanları bakım istasyonumuzda yaklaşık 40 sahipsiz köpeğe bakıyoruz. Belediye ekiplerimiz tarafından sabah akşam yemekleri götürülür. Hiç kimseyi rahatsız etmeyecek bir yerde açık alandalar. Cumartesi gecesi 20’ye yakın köpeği orada zehirleyerek öldürdüler. Bunun planlı bir iş olduğunu düşünüyorum. Hatta belediyemizin üzerinde oynanan bir oyun olduğunu da düşünüyorum” diye konuştu.


HAYVAN HAKLARI GÜNÜ'NDE YAŞANMASI MANİDAR

Hayvan Hakları Günü'nde bu olayın yaşanmasının manidar olduğunu ifade eden Akgün, “1994’ten beri Türkiye çapında en üst düzeyde sokak hayvanlarına hizmet eden belediyeyiz. Bu hizmeti severek veren, bütün imkanlarımızı zorlayarak 4 bine yakın köpeğimize bugüne kadar baktık ve bakıyoruz. Kısırlaştırıyoruz, doğaya bırakıyoruz. Mutlaka bakıma muhtaç olanlara en iyi şekilde bakıyoruz. Aşçısı, yemek taşıyıcısı, temizlikçisi ve 5 tane veterinerleri var. Dikkatinizi çekerim bizim belediyemizde ise sadece 1 doktorumuz var. Bu ahlaksızlığı yapanlar kimlerse onları insanlık dışı yaratıklar olarak niteliyorum ve onları kınıyorum” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)

`)}});