Büyükçekmece'nin lastiği patladı!

20 Mayıs'ta gerçekleşen Büyükçekmece Belediye Meclisi'nde Belediye Başkanı Hasan Akgün, AK Partili Zerrin Çağlar'a, "Bu arkadaşın bazen lastiği patlıyor" şeklinde hitap edince büyük bir tartışma başladı. AK Parti İl Başkanı Kabaktepe, "Kadına saygıdan yoksun, insana sevgiden nasipsiz” diyerek Akgün'ü eleştirdi. Belediyeden yapılan açıklamada ise AK Partili Çağlar, siyasette kendisine özel avantaj sağlamaya çalışmakla suçlandı

Manşet Haber 24.05.2021, 20:06 Burak ZİHNİ
Büyükçekmece'nin lastiği patladı!

Büyükçekmece Belediyesi'nin 20 Mayıs 2021 Perşembe günü gerçekleşen oturumunda ilginç diyaloglar yaşandı. Meclis'te söz alan AK Parti Büyükçekmece Belediye Meclis Üyesi Zerrin Çağlar, “Belediyecilik ağlama makamı değil. Çok uzaklara gitmeye gerek yok. Silivri Belediyesi ve Çatalca Belediyesi iki yıldır görevdeler. Her iki belediye de borçlarını ödediler artıya geçtiler. Siz 27 yıldır görevdesiniz. Büyükçekmece'de daha iyi hizmetlere imza atabilirsiniz” eleştirisinde bulundu. Çağlar'a cevap veren Belediye Başkanı Hasan Akgün ise “Bu Büyükçekmece halkı enayiydi değil mi bu güne kadar? Beni yine konuşturacaksınız. O arkadaşlar (Silivri belediye başkanı Volkan Yılmaz ve Çatalca Belediye Başkanı Mesut Uner'i kastederek) yaptıkları işleri hangi kurumun yaptığını resmi belge ile burada önünüze koyarım. O arkadaşlara zarar gelmesin diye susuyorum. Biliyorsunuz benim dilim sivridir” tepkisini gösterdi. Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Sami Sertadım da “Sayın başkan siz şeker hastası mısınız? Bazen şöyle kontrolsüz çıkış yapıyorsunuz. Burası belediye meclisi. Meclis üyeleri söz alır siz de cevap verirsiniz” sözleriyele araya girdi. Hasan Akgün ise Zerrin Çağlar'ı kast ederek, “Bu arkadaşın bazen lastiği patlıyor” ifadelerini kullandı.


Kadına saygıdan yoksun!

Hasan Akgün'ün “Bu arkadaşın bazen lastiği patlıyor” ifadesinin ardından çok sayıda tepki geldi. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Ak Parti istanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “Kadına saygıdan yoksun, insana sevgiden nasipsiz, Meclis’e samimiyetten uzak, halka nezakete aykırı... Ayrıştırıcı, kibir yüklü bu dil bir Belediye Başkanı’na hiç yakışmıyor. İnsanın dili güzel cümle kuramıyorsa, en azından susmayı becerebilmeli” diyerek Akgün'ü hedef aldı. Ak Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı Murat Çelik ise “Kadın abladır, Kadın kardeştir, Kadın annedir... Saygıyı ve kibarlığı en fazla hak edendir. Nezaketle yapılan konuşmaya; bir de verilen cevaba bakın! Büyükçekmece Belediye Başkanını kadınlara karşı konuşurken nazik olmaya ve haddini bilmeye davet ediyoruz. Sarf ettiği ifadeleri aynen iade ediyoruz. Siz kadına saygıyı sadece 8 Mart’tan ibaret mi sandınız?” diye sordu.


Kadınlarımız baş tacıdır

Tartışmalar devam ederken Büyükçekmece Belediyesi'nden yeni bir açıklama geldi. “20 Mayıs Perşembe günü gerçekleşen Büyükçekmece Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı ikinci oturumunda Belediye Başkanımız Sayın Dr. Hasan Akgün ile Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Sayın Zerrin Çağlar arasında geçen diyalog ne yazık ki malum medya kuruluşları ve bazı siyasi çevreler tarafından gerçekler saptırılarak kamuoyu ile paylaşılmıştır" denilen açıklamada, "Elbette ki kadınlarımız hepimizin baş tacıdır. Türk milleti ve toplum olarak kadına verdiğimiz değer bilinmektedir. Üst üste 6 dönemdir Büyükçekmece halkının teveccühünü kazanan Belediye Başkanımız Sayın Dr. Hasan Akgün’ün her zaman en büyük destekçisi de kadın seçmenlerimiz olmuştur. Sayın Hasan Akgün sosyal, siyasi, kültürel, sanatsal ve spor alanları başta olmak üzere hemen her alanda kadına öncelik verip, her konuda söz sahibi olmalarını desteklemiştir" ifadelerine yer verildi.


Özel avantaj sağlıyor

Açıklamanın devamında AK Partili Zerrin Çağlar suçlanarak, "Ancak kadın olmak siyasette kendine özel avantajlar sağlamak anlamına gelmemelidir. Kadın olmak siyasi gücünü kullanarak kamuya ait kamunun ortak kullanımına açık yerleri kazanç kapısı olarak görme avantajını sağlamamalıdır. Büyükçekmece Kordonboyu’nda geçmiş dönem İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kendisine hukuksuzca tahsis edilen büfeyi yine hukuksuzca kamu alanını da işgal ederek balık restoranına çevirip haksız kazanç elde etmek kabul edilemez bir davranıştır. Özellikle de topluma örnek olması gereken siyasiler bu gibi yollara başvurmamalı. Siyaset rant elde etmek için değil hizmet amacıyla yapılmalıdır" denildi.


KABAKTEPE'YE YANLIŞ BİLGİ VERİLMİŞ!

Açıklamada, AK Parti İl Başkanı Kabaktepe'nin eleştirilerine de atıfta bulunularak, "Konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Ak Parti İstanbul İl Başkanı Sayın Osman Nuri Kabaktepe’nin de yanlış bir bilgilendirme sonucunda talihsiz bir paylaşım yaptığına inanıyoruz. Oysa Büyükçekmece ilçe halkına sorulsa veya Büyükçekmece Belediyesi’nden bilgi talep edilseydi gerçekler görülecek, olayın özü açık ve net bir biçimde öğrenilecekti. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yasalardan aldığımız güç ile İstanbul halkı adına, kamuya ait yerlerden haksız kazanç elde edilmesine izin verilmeyecektir. Bu anlamda yanlışında ısrar eden siyasilere de her fırsatta doğruları anlatmayı sürdüreceğiz" ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)